Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Společnou azylovou politiku EU podle Německa nesmíme nikdy a za žádnou cenu připustit

23. 08. 2015 18:20:07
Sdílená odpovědnost odporuje přirozenému právu, činí z lidí viníky stavu, za který nemohou, a žádá po lidech odpovědnost za něco, co neudělali. Přesto skrze ni ovládají politické elity státy a celé národy v EU.

Německo chce společnou azylovou politiku EU, přerozdělení imigrantů z Afriky a Blízkého východu do ostatních států, které doposud nebyly pro nelegální imigranty atraktivní, a zavedení stejných standardů péče o ně. „V Německu máme přiměřené humanitární standardy pro ubytování, lékařskou péči, kapesné a další. Mnoho unijních zemí má omezené standardy. Důstojné ubytování musí být k dispozici ve všech unijních státech, ne jen v Německu,“ pronesl německý ministr pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerd Müller, když kritizoval pomalost Bruselu při přijímání a zavádění společné azylové a imigrační politiky. Jenže právě kvůli těm německým standardům očekávají v Německu příliv až 800.000 nelegálních imigrantů do konce tohoto roku. Ano, i já kritizuji pomalost a neakceschopnost Bruselu ve věci nelegální imigrace, ovšem ze zcela jiných důvodů, než německý ministr.

Neexistuje řešení dobré pro všechny. Je potřeba vybrat to nejméně zlé, ovšem nejméně zlé pro obyvatele států v Evropě. Namísto zavádění německých standardů na důstojné ubytování, lékařskou péči, nebo kapesné, bych zavedl vůči nelegálním imigrantům podobný přístup, jako Austrálie. Ne abych je přijímal na svém území a ještě byl lidskoprávními organizacemi kritizován za to, že jsem jich nepřijal dost, a že strádají. Okamžitě, bez vstupu na území státu, pod vojenským dohledem nad jejich bezpečností, bych je odvezl na území mimo Evropu, které za tímto účelem budeme, včetně nezbytné základní infrastruktury, platit a vojensky hlídat, aby do doby vyřešení válečného konfliktu mohli uprchlíci přežít. Ne mít se fajn, ale bezpečně přežít do doby návratu do vlastního státu. To je humanismus, pod který jsem ochoten se podepsat.

Samostatnou kapitolou této knihy je vývoz demokracie do míst konfliktů násilím. Do těchto míst se musí západní státy přestat plést, protože jinak tam ty konflikty neskončí nikdy. Ano, za uprchlickou krizi mohou z největší části představitelé západních států se svou vojenskou a finanční podporou Arabského jara a státních převratů. Jedni to dělají proto, že věří na „bude líp“. Ti sehrávají mnohdy roli užitečných idiotů geopolitické lobby. Druzí to dělají proto, že geopolitickou lobby tvoří, pracují pro ni a z rozvratů těží a vydělávají na nich. Na zbraních počínaje, přes humanitární pomoc, až po obnovu zničeného - to vše je obrovský byznys z veřejných peněz. Permanentní výroba uprchlíků si jistě žádá odpověď na klasickou otázku „cui bono?“, ale Česká republika tou odpovědí opravdu není.

Atraktivita některých států pro nelegální imigranty je založena na dosavadní chybné politice jejich představitelů. Za tuto atraktivitu však občané České republiky nenesou žádnou odpovědnost a nesmí nést ani důsledky. Evropská unie systematicky potírá konkurenceschopnost jednotlivých členských států, které nemohou přijímat zcela samostatně suverénní rozhodnutí a pravidla hry. Stejné je to v azylové a imigrační politice. Konkurence politik v této oblasti je pro současné elity nežádoucí, protože by odkryla dosavadní chyby. Politici by museli v národních volbách nést svoji vlastní kůži na trh, nikoli kůži někoho jiného v rámci sdílení cizích kůží. Přitom právě konkurence azylových a imigračních politik je šancí na přijetí takových opatření na národních úrovních, které pod tlakem voličů zajistí pro nelegální imigranty neatraktivitu států v EU jako celku.

Sdílená odpovědnost je výmysl sociálních inženýrů, vytržený z reality a zdánlivě fungující do doby prvního skutečného problému. Stejně jako nenesu odpovědnost například za vraha Roubala a nesedím kvůli sdílené odpovědnosti v base společně s ním, protože jsem prostě nikoho nezabil, nenesu odpovědnost ani za to, že se někdo narodil v Africe nebo na Blízkém východě a jeho život není naplněn německými standardy. Společnou imigrační a azylovou politiku v EU nesmíme nikdy připustit. Společná politika v těchto oblastech, založená na rozhodování lidí, kteří sami za dosavadní stav uprchlické krize svými postoji mohou, by znamenala jediné: problémy, které jsou nyní jen někde a lze je stále ještě řešit změnou přístupu a zavedením nekompromisního „NE“, by byly všude.

Konkurence je zdravá. Vždy a za každých okolností. Je inspirující, motivuje lidi k výkonům a minimalizuje stagnaci a letargii - azylovou politiku z tohoto principu nevyjímaje.

Autor: František Matějka | neděle 23.8.2015 18:20 | karma článku: 44.94 | přečteno: 3589x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.19 | Přečteno: 12538 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24525 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.91 | Přečteno: 15574 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8819 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Nafasujeme volební lístky, ale nehodíme je do urny, aby se ukázalo

Slov o ohrožení demokracie padlo dnes před volbou předsedy sněmovny na tuny. Balast, hodný pádu do zapomnění už ve chvíli vyslovení. Protože – podle činů poznáte je.

22.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 729 | Diskuse

Karel Šindelář

Vzestup Andreje Babiše je logickým vyústěním současné ekonomické politiky

Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb. Ovšem Jiří Pehe ve svém komentáři zaperlil. Příčinou vzestupu Andreje Babiše je prý politika Václava Klause.

22.11.2017 v 19:48 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 602 | Diskuse

Tonička Plíšková

Drzé Sirény lžou a řvou

V politice, v médiích, v běžném životě, když nás potřebují obalamutit, využít a nechat nás narazit na tvrdou skálu. I zkušení námořníci ztroskotali, když podlehli vábivému hlasu Sirén. I dnešní zlé Sirény se ozývají...

22.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 396 | Diskuse

Janis Sidovský

Marné čekání na chlapskou slušnost

Čekal jsem, že se pan poslanec zachová jako slušný chlap. A postaví se čelem k výrokům svého tajemníka. Místo toho jsem se dočkal naprosté ignorace.

22.11.2017 v 18:52 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kalousek chlastá v přímém televizním přenosu?

Nemohu si pomoct, ale nešlo to přehlédnout. Vypadalo to, že poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) chodil doplňovat inspiraci pro parlamentní diskusi do baru poslanecké sněmovny.

22.11.2017 v 18:50 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 1734 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.