Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nechci být v EU, protože o ní vím hodně, nikoli málo, Bohuslave Sobotko

10. 08. 2015 10:14:11
Letošní podzim nás všechny čeká povinná vládní edukace. EU prý nemáme rádi proto, že o ní víme málo. A vláda to chce masivní mediální kampaní změnit, protože lid si prý žádá více informací. Opravdu jich má málo?

V Hospodářských novinách premiér Sobotka konstatoval, že současná unijní integrace čelí mnoha složitým výzvám. Na složité výzvy je prý potřeba rychle a účinně reagovat. „Významným faktorem, který může posílit pozitivní dopad přijatých opatření je důvěra veřejnosti. Z průzkumu veřejného mínění také vyplývá, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU,“ uvedl. Zároveň prý z veřejného průzkumu vyplynulo, že odpor k Bruselu většinou souvisí s nedostatečným vzděláním lidu.

Současná socialistická vláda dospěla pod tíhou eurounijních průserů na poli státních dluhů, nezaměstnanosti, důsledků chybné imigrační politiky a na pokraji třetí světové války, o které se já domnívám, že už v podstatě běží, k závěru, že výše uvedené je potřeba „řešit“. Vzpomněl jsem si na referendum ke vstupu do EU. Institut referenda, zejména pokud má být závazný pro toho, kdo ho vypsal, musí být založen na férové diskusi pro ANO a NE. Musí v sobě v rámci vyváženosti obsahovat srovnání plusů a mínusů, musí předložit fakta z obou stran a musí studeně a bez emocí umožnit občanům seznámit se s podstatou věci nestranně, aby se mohl občan rozhodovat podle znalosti problematiky, nikoli aby mu byl vymyt mozek jednostrannou propagandou. Vládní referendum o vstupu toto všechno do kořenů účelově vymýtilo a za veřejné peníze všech, tedy i odpůrců vstupu, se stalo jednostrannou propagandou pro ANO.

Vzpomínám na vysmátého řeckého hostinského, jak byl v pohodě, a všechno bylo po vstupu do EU super. „Dopadlo to všechno dobře. Co jsme v Unii, jezdí k nám daleko víc lidí... ke kavárně jsem si přidal ještě penzion.“ Vím, Bohuslave Sobotko, jak to dopadlo a kolik nejen tento vysmátý vtípek stál. Vzpomínám na slova Ira. „Referendum o vstupu do Unie dopadlo jen tak tak, ale nakonec nás to znovu postavilo na nohy.“ Irsko se postavilo na nohy a padlo na hubu. Bylo to zatraceně drahý pro všechny a následné další referendum v řadě museli Irové dokonce opakovat, když to nevyšlo podle představ Bruselu. Vím, jak to dopadlo, ne že ne, Bohuslave Sobotko. Vzpomínám na slova Finky, která prohlašovala, že „nakonec zvítězil názor, že Unii můžeme ovlivňovat, jen když v ní budeme“. Dnes Finové nesolidárně odmítají (a oprávněně) znovu platit řecké účty a o skutečném ovlivňování politiky EU si zejména po Lisabonské smlouvě může většina členů, kromě Německa, Francie a těch s nataženou rukou, kteří jim vycházejí vstříc, nechat jen zdát. Vzpomínám na tu jednostrannou propagandu tehdy a vím, jak bude vypadat propaganda letos na podzim. Jedno veliké opětovné ANO, protože lid to nepochopil, je blbej, nevzdělanej a neváží si unijního socialismu s lidskou tváří. A znovu budou na jednostrannou propagandu použity peníze všech daňových poplatníků, tedy i těch, kteří nesouhlasí.

Bohuslav Sobotka vyčetl z veřejného průzkumu, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU. A pochopil to tak, že informací má lid málo, a že je potřeba mu je dodat podzimní kampaní. Důležitějším údajem by však bylo, kolik lidí z těch 95 procent by doplnilo za „...aby vláda více informovala o fungování EU“ slova „férově, pravdivě a nestranně“. Pak by žádná podzimní kampaň být nemusela. Místo podobných kampaní bych já osobně uvítal závazné referendum k přijetí společné měny eura, a vzhledem k tomu, že podle mého soudu lid už dnes moc dobře ví, ne že ne, Bohuslave Sobotko, také závazné referendum o setrvání v Evropské unii. Se současnou socialistickou vládou však nic takového nebude. Z možných výsledků je podělaná až za ušima a ví, že v mediální kampani jí nikdo vystavit stopku k setrvání v nových Potěmkinových vesnicích nemůže.


A na závěr něco aktuálního navíc: Chci nelegální imigranty pod zámkem až do vyhoštění. Kdyby to mělo zachránit jediný lidský život

Autor: František Matějka | pondělí 10.8.2015 10:14 | karma článku: 47.66 | přečteno: 9876x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.19 | Přečteno: 12538 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24525 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.91 | Přečteno: 15574 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8819 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Nafasujeme volební lístky, ale nehodíme je do urny, aby se ukázalo

Slov o ohrožení demokracie padlo dnes před volbou předsedy sněmovny na tuny. Balast, hodný pádu do zapomnění už ve chvíli vyslovení. Protože – podle činů poznáte je.

22.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 729 | Diskuse

Karel Šindelář

Vzestup Andreje Babiše je logickým vyústěním současné ekonomické politiky

Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb. Ovšem Jiří Pehe ve svém komentáři zaperlil. Příčinou vzestupu Andreje Babiše je prý politika Václava Klause.

22.11.2017 v 19:48 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 602 | Diskuse

Tonička Plíšková

Drzé Sirény lžou a řvou

V politice, v médiích, v běžném životě, když nás potřebují obalamutit, využít a nechat nás narazit na tvrdou skálu. I zkušení námořníci ztroskotali, když podlehli vábivému hlasu Sirén. I dnešní zlé Sirény se ozývají...

22.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 396 | Diskuse

Janis Sidovský

Marné čekání na chlapskou slušnost

Čekal jsem, že se pan poslanec zachová jako slušný chlap. A postaví se čelem k výrokům svého tajemníka. Místo toho jsem se dočkal naprosté ignorace.

22.11.2017 v 18:52 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kalousek chlastá v přímém televizním přenosu?

Nemohu si pomoct, ale nešlo to přehlédnout. Vypadalo to, že poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) chodil doplňovat inspiraci pro parlamentní diskusi do baru poslanecké sněmovny.

22.11.2017 v 18:50 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 1734 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.