Nechci být v EU, protože o ní vím hodně, nikoli málo, Bohuslave Sobotko

10. 08. 2015 10:14:11
Letošní podzim nás všechny čeká povinná vládní edukace. EU prý nemáme rádi proto, že o ní víme málo. A vláda to chce masivní mediální kampaní změnit, protože lid si prý žádá více informací. Opravdu jich má málo?

V Hospodářských novinách premiér Sobotka konstatoval, že současná unijní integrace čelí mnoha složitým výzvám. Na složité výzvy je prý potřeba rychle a účinně reagovat. „Významným faktorem, který může posílit pozitivní dopad přijatých opatření je důvěra veřejnosti. Z průzkumu veřejného mínění také vyplývá, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU,“ uvedl. Zároveň prý z veřejného průzkumu vyplynulo, že odpor k Bruselu většinou souvisí s nedostatečným vzděláním lidu.

Současná socialistická vláda dospěla pod tíhou eurounijních průserů na poli státních dluhů, nezaměstnanosti, důsledků chybné imigrační politiky a na pokraji třetí světové války, o které se já domnívám, že už v podstatě běží, k závěru, že výše uvedené je potřeba „řešit“. Vzpomněl jsem si na referendum ke vstupu do EU. Institut referenda, zejména pokud má být závazný pro toho, kdo ho vypsal, musí být založen na férové diskusi pro ANO a NE. Musí v sobě v rámci vyváženosti obsahovat srovnání plusů a mínusů, musí předložit fakta z obou stran a musí studeně a bez emocí umožnit občanům seznámit se s podstatou věci nestranně, aby se mohl občan rozhodovat podle znalosti problematiky, nikoli aby mu byl vymyt mozek jednostrannou propagandou. Vládní referendum o vstupu toto všechno do kořenů účelově vymýtilo a za veřejné peníze všech, tedy i odpůrců vstupu, se stalo jednostrannou propagandou pro ANO.

Vzpomínám na vysmátého řeckého hostinského, jak byl v pohodě, a všechno bylo po vstupu do EU super. „Dopadlo to všechno dobře. Co jsme v Unii, jezdí k nám daleko víc lidí... ke kavárně jsem si přidal ještě penzion.“ Vím, Bohuslave Sobotko, jak to dopadlo a kolik nejen tento vysmátý vtípek stál. Vzpomínám na slova Ira. „Referendum o vstupu do Unie dopadlo jen tak tak, ale nakonec nás to znovu postavilo na nohy.“ Irsko se postavilo na nohy a padlo na hubu. Bylo to zatraceně drahý pro všechny a následné další referendum v řadě museli Irové dokonce opakovat, když to nevyšlo podle představ Bruselu. Vím, jak to dopadlo, ne že ne, Bohuslave Sobotko. Vzpomínám na slova Finky, která prohlašovala, že „nakonec zvítězil názor, že Unii můžeme ovlivňovat, jen když v ní budeme“. Dnes Finové nesolidárně odmítají (a oprávněně) znovu platit řecké účty a o skutečném ovlivňování politiky EU si zejména po Lisabonské smlouvě může většina členů, kromě Německa, Francie a těch s nataženou rukou, kteří jim vycházejí vstříc, nechat jen zdát. Vzpomínám na tu jednostrannou propagandu tehdy a vím, jak bude vypadat propaganda letos na podzim. Jedno veliké opětovné ANO, protože lid to nepochopil, je blbej, nevzdělanej a neváží si unijního socialismu s lidskou tváří. A znovu budou na jednostrannou propagandu použity peníze všech daňových poplatníků, tedy i těch, kteří nesouhlasí.

Bohuslav Sobotka vyčetl z veřejného průzkumu, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU. A pochopil to tak, že informací má lid málo, a že je potřeba mu je dodat podzimní kampaní. Důležitějším údajem by však bylo, kolik lidí z těch 95 procent by doplnilo za „...aby vláda více informovala o fungování EU“ slova „férově, pravdivě a nestranně“. Pak by žádná podzimní kampaň být nemusela. Místo podobných kampaní bych já osobně uvítal závazné referendum k přijetí společné měny eura, a vzhledem k tomu, že podle mého soudu lid už dnes moc dobře ví, ne že ne, Bohuslave Sobotko, také závazné referendum o setrvání v Evropské unii. Se současnou socialistickou vládou však nic takového nebude. Z možných výsledků je podělaná až za ušima a ví, že v mediální kampani jí nikdo vystavit stopku k setrvání v nových Potěmkinových vesnicích nemůže.


A na závěr něco aktuálního navíc: Chci nelegální imigranty pod zámkem až do vyhoštění. Kdyby to mělo zachránit jediný lidský život

Autor: František Matějka | pondělí 10.8.2015 10:14 | karma článku: 47.66 | přečteno: 9893x

Další články blogera

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 36.76 | Přečteno: 1004 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.21 | Přečteno: 1430 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.23 | Přečteno: 1441 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.87 | Přečteno: 2157 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Proč jsou nemocnice bez peněz

Nikdo vám to neřekne, nikdo vám to nevysvětlí, dělá to dojem, že nemocnice špatně hospodaří, ale skutečnost je naprosto odlišná! Proč nemocnice krachují?

23.7.2019 v 22:09 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 202 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Do nemocnic koňským povozem?

Československo vykazovalo v dávných časech dosti hustou síť nemocnic všeho druhu, kdy jejich oddělení vznikala spíše kvůli lékařům, nikoli kvůli pacientům.

23.7.2019 v 19:20 | Karma článku: 8.45 | Přečteno: 279 | Diskuse

Libor Čermák

Reformujme školství i zrušením indoktrinace dětí politickými ideologiemi!

Z některých politických stran se ozývá, že je potřeba reformovat školství. Ano, je potřeba reformovat. Ale to nejdůležitější to pořád nikde neslyším. A to je zrušení nebo dokonce zákaz indoktrinace dětí politickými ideologiemi.

23.7.2019 v 18:09 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 247 |

Petr Burian

Průběžně do průšvihu

Tak by se dal označit vývoj průběžného důchodového pilíře. Mnozí v tom však problém nevidí. Místo toho, že nebude na jejich důchody, je daleko víc dráždí pomyšlení, že by nějaký důchodový fond na jejich zhodnocení něco vydělal.

23.7.2019 v 15:47 | Karma článku: 12.48 | Přečteno: 313 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Stop Babiš“ není program, pane Fialo...

ODS se rozhodla, že osloví politické subjekty „konzervativně liberálního“ zaměření a nabídne jim spolupráci před parlamentními volbami 2021 s cílem porazit ANO Andreje Babiše. Jak je vidět, někteří se zkrátka nepoučí...

23.7.2019 v 9:01 | Karma článku: 46.53 | Přečteno: 7829 | Diskuse
Počet článků 1589 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6487

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz