Nechci být v EU, protože o ní vím hodně, nikoli málo, Bohuslave Sobotko

10. 08. 2015 10:14:11
Letošní podzim nás všechny čeká povinná vládní edukace. EU prý nemáme rádi proto, že o ní víme málo. A vláda to chce masivní mediální kampaní změnit, protože lid si prý žádá více informací. Opravdu jich má málo?

V Hospodářských novinách premiér Sobotka konstatoval, že současná unijní integrace čelí mnoha složitým výzvám. Na složité výzvy je prý potřeba rychle a účinně reagovat. „Významným faktorem, který může posílit pozitivní dopad přijatých opatření je důvěra veřejnosti. Z průzkumu veřejného mínění také vyplývá, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU,“ uvedl. Zároveň prý z veřejného průzkumu vyplynulo, že odpor k Bruselu většinou souvisí s nedostatečným vzděláním lidu.

Současná socialistická vláda dospěla pod tíhou eurounijních průserů na poli státních dluhů, nezaměstnanosti, důsledků chybné imigrační politiky a na pokraji třetí světové války, o které se já domnívám, že už v podstatě běží, k závěru, že výše uvedené je potřeba „řešit“. Vzpomněl jsem si na referendum ke vstupu do EU. Institut referenda, zejména pokud má být závazný pro toho, kdo ho vypsal, musí být založen na férové diskusi pro ANO a NE. Musí v sobě v rámci vyváženosti obsahovat srovnání plusů a mínusů, musí předložit fakta z obou stran a musí studeně a bez emocí umožnit občanům seznámit se s podstatou věci nestranně, aby se mohl občan rozhodovat podle znalosti problematiky, nikoli aby mu byl vymyt mozek jednostrannou propagandou. Vládní referendum o vstupu toto všechno do kořenů účelově vymýtilo a za veřejné peníze všech, tedy i odpůrců vstupu, se stalo jednostrannou propagandou pro ANO.

Vzpomínám na vysmátého řeckého hostinského, jak byl v pohodě, a všechno bylo po vstupu do EU super. „Dopadlo to všechno dobře. Co jsme v Unii, jezdí k nám daleko víc lidí... ke kavárně jsem si přidal ještě penzion.“ Vím, Bohuslave Sobotko, jak to dopadlo a kolik nejen tento vysmátý vtípek stál. Vzpomínám na slova Ira. „Referendum o vstupu do Unie dopadlo jen tak tak, ale nakonec nás to znovu postavilo na nohy.“ Irsko se postavilo na nohy a padlo na hubu. Bylo to zatraceně drahý pro všechny a následné další referendum v řadě museli Irové dokonce opakovat, když to nevyšlo podle představ Bruselu. Vím, jak to dopadlo, ne že ne, Bohuslave Sobotko. Vzpomínám na slova Finky, která prohlašovala, že „nakonec zvítězil názor, že Unii můžeme ovlivňovat, jen když v ní budeme“. Dnes Finové nesolidárně odmítají (a oprávněně) znovu platit řecké účty a o skutečném ovlivňování politiky EU si zejména po Lisabonské smlouvě může většina členů, kromě Německa, Francie a těch s nataženou rukou, kteří jim vycházejí vstříc, nechat jen zdát. Vzpomínám na tu jednostrannou propagandu tehdy a vím, jak bude vypadat propaganda letos na podzim. Jedno veliké opětovné ANO, protože lid to nepochopil, je blbej, nevzdělanej a neváží si unijního socialismu s lidskou tváří. A znovu budou na jednostrannou propagandu použity peníze všech daňových poplatníků, tedy i těch, kteří nesouhlasí.

Bohuslav Sobotka vyčetl z veřejného průzkumu, že až 95 procent občanů si přeje, aby vláda více informovala o fungování EU. A pochopil to tak, že informací má lid málo, a že je potřeba mu je dodat podzimní kampaní. Důležitějším údajem by však bylo, kolik lidí z těch 95 procent by doplnilo za „...aby vláda více informovala o fungování EU“ slova „férově, pravdivě a nestranně“. Pak by žádná podzimní kampaň být nemusela. Místo podobných kampaní bych já osobně uvítal závazné referendum k přijetí společné měny eura, a vzhledem k tomu, že podle mého soudu lid už dnes moc dobře ví, ne že ne, Bohuslave Sobotko, také závazné referendum o setrvání v Evropské unii. Se současnou socialistickou vládou však nic takového nebude. Z možných výsledků je podělaná až za ušima a ví, že v mediální kampani jí nikdo vystavit stopku k setrvání v nových Potěmkinových vesnicích nemůže.


A na závěr něco aktuálního navíc: Chci nelegální imigranty pod zámkem až do vyhoštění. Kdyby to mělo zachránit jediný lidský život

Autor: František Matějka | pondělí 10.8.2015 10:14 | karma článku: 47.66 | přečteno: 9889x

Další články blogera

František Matějka

Omlouvám se. Hlasoval jsem pro vstup do EU. Napravím to

Psal se rok 2003. Bylo mi 33 let a v referendu o vstupu do EU jsem hlasoval pro vstup. Měl jsem k tomu dva důvody – jeden idealistický a druhý pragmatický. Od té doby dělám každý den všechno, co umím a znám, abych to napravil.

7.1.2019 v 9:57 | Karma článku: 31.42 | Přečteno: 879 | Diskuse

František Matějka

Férová volební soutěž do Sněmovny. Jitrnice, jakou svět neviděl

Tak nám tu změnili pravidla hry. Prý aby to bylo všechno férovější, transparentnější a vůbec tak aby bylo líp. Je skvělé, že se můžu s ostatními podělit o osobní zkušenosti. A rád. Tak pro začátek: leccos je jinak.

13.3.2018 v 22:08 | Karma článku: 42.85 | Přečteno: 3067 | Diskuse

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.22 | Přečteno: 13027 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.71 | Přečteno: 24777 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiří Štipský

Hradní žumpa a odolnost soudců nenačichnout

O tom, co se line z hradních výšin, není třeba se obšírně rozepisovat. Demokracie přežila Klause, přežije i Zemana.

20.1.2019 v 15:13 | Karma článku: 22.95 | Přečteno: 483 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Miloš Zeman a soudní moc

Demokracie stojí na třech pilířích: zákonodárné, exekutivní a soudní moci. Pokud této trojnožce jednu nohu uřízneme, každý ví, jaká bude její stabilita.

20.1.2019 v 13:46 | Karma článku: 33.85 | Přečteno: 856 | Diskuse

Josef Nožička

Rok 2021: premiérem Ivan Bartoš a sídlo vlády v budově Kliniky?

Dle včerejšího prohlášení předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše má jeho strana do blízké budoucnosti ty nejvyšší cíle: Piráti chtějí v letošním roce vyhrát volby do Evropského parlamentu a v roce 2021 i volby parlamentní.

20.1.2019 v 10:42 | Karma článku: 39.04 | Přečteno: 3373 | Diskuse

Radek Sárközi

Otevřený dopis politikům za záchranu českého školství

Tento dopis podepsalo již 3 500 pedagogů a několik celých škol. Více informací včetně vzkazů politikům je k dispozici na webu Pedagogické komory. Do diskuze pod tímto příspěvkem můžete psát vlastní vzkazy politikům...

20.1.2019 v 10:11 | Karma článku: 38.66 | Přečteno: 1685 | Diskuse

Jan Dvořák

Antizemanovci by měli být barrandovské televizi vděčni (za bezděčnou spolupráci)

Neobvykle kritickou reakci vyvolalo oznámení Jaromíra Soukupa, že zakládá politickou stranu a že má ambice být její jedničkou v eurovolbách.

20.1.2019 v 9:46 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 445 | Diskuse
Počet článků 1577 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6502

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz