Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nelegální imigranty rozmístí násilím i proti naší vůli, ale v souladu s Lisabonskou smlouvou

15. 05. 2015 10:01:08
Lisabonská smlouva byla uzavřena pro období nesouladu a potřeby si vynutit strpění silově prosazovaného stavu. V případě povinných kvót pro miliony imigrantů z Afriky a Blízkého východu se teď jako bumerang vrátí.

„Lisabonská smlouva není v rozporu s Ústavou České republiky,“ konstatoval v listopadu 2009 socialista Rychetský z pozice předsedy Ústavního soudu. Mimo jiného pak vešel v platnost i nový způsob hlasování v EU. Zmizelo právo veta a byl zaveden tzv. systém dvojí většiny. Pokud 55 % členských států, u kterých součet obyvatel tvoří současně 65 % všech obyvatel EU, zvedne ruku pro návrh, platí takové rozhodnutí povinně pro všechny. Aby byla možnost přijímat ryze suverénní rozhodnutí jednotlivých národních vlád a parlamentů ještě více omezena, dává Lisabonská smlouva možnost získávat nové pravomoci a rušit právo veta v dalších oblastech bez další ratifikace. Evropská rada má právo zvyšovat počet oblastí, kde je rozhodováno kvalifikovanou většinou. Tzv. „doložka flexibility“ dále umožňuje Radě na návrh Komise a po obdržení souhlasu Evropského parlamentu jednomyslně přijmout vhodná opatření k dosažení cílů EU i v případě, že k tomu nemá EU zrovna nezbytnou pravomoc.

V souvislosti s uplatněním výše popsaného modelu hlasování při navrhování a přijímání kvót na průběžné přerozdělování milionů ekonomických nelegálních imigrantů z Afriky a Blízkého východu je dobré si připomenout pár postojů tehdejších představitelů k rozhodnutí Ústavního soudu. Řada z nich si totiž nyní, aby získali nějaké body u voličů, rychle otočila kabát. Nejde o to, že s kvótami nyní nesouhlasí. Jde o to, že podporou a prosazováním ratifikace Lisabonské smlouvy umožnili, aby bylo v historii opět rozhodováno o nás bez nás. Vybral jsem namátkou:

„Doufám, že se celý proces v ČR rychle ukončí. Věřím, že prezident listinu podepíše a bude možné v Evropě přejít k jiným otázkám a tématům.“ (Lubomír Zaorálek, tehdejší zahraničně politický expert ČSSD, dnes ministr zahraničí)

„Poslední překážka je překonána a dokončení ratifikace již nestojí nic v cestě.“ (tehdejší předseda české vlády Jan Fischer, dnes z rozhodnutí vlády Bohuslava Sobotky sedí v Evropské bance pro obnovu a rozvoj)

„Buďme vděčni Ústavnímu soudu ČR za to, že rozhodl tak rychle. Teď, když tato nekonečná trapnost končí, máme možnost se plně zapojit do práce v Evropě, napravit svou pověst a stát se úspěšným a uznávaným členem Evropské unie." (Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09 tehdy i dnes).

„Politik nemůže udělat nic jiného s rozhodnutím Ústavního soudu, než ho s respektem vzít na vědomí. A to ať už se mu líbí, nebo ne. V tomto případě z toho mám radost.“ (Miroslav Kalousek, místopředseda TOP 09 tehdy i dnes)

„Já nález Ústavního soudu vítám. Vítám, že Lisabonská smlouva není v rozporu s ústavním pořádkem. Vítám to, že tak byly odstraněny pochybnosti, které ještě mohly přetrvávat. A vítám, že byla otevřena cesta k dokončení ratifikace Lisabonské smlouvy.“ (Štefan Füle, tehdejší ministr pro evropské záležitosti, od února 2010 do října 2014 eurokomisař pro rozšiřování EU a politiku sousedství)

„Miluji Ústavní soud a budu mu sloužit až do smrti. Ti, kdo si stěžovali u Ústavního soudu v této věci, byli lidé, kteří měli jediný cíl - bojkotovat ratifikaci Lisabonské smlouvy.“ (Ondřej Liška, tehdy předseda Strany zelených, dnes v tzv. nevládním sektoru)

„Potěšilo mě, že v této chvíli už není žádná překážka, aby prezident neratifikoval.“ (Přemysl Sobotka, ODS, tehdy předseda Senátu, dnes jeho místopředseda)

„Ten výsledek byl očekávatelný. Byly odstraněny všechny teoreticky možné překážky ratifikace, takže předpokládáme, že pan prezident podepíše a že se velmi rychle proces ratifikace Lisabonské smlouvy dokončí.“ (Cyril Svoboda, tehdy předseda KDU-ČSL)

Předseda ČSSD a premiér vlády Bohuslav Sobotka dnes otočil kabát a říká, že uprchlíky budeme do České republiky přijímat podle sebe, ne podle rozhodnutí Evropské unie. Ono rozhodnutí se však bude řídit hlasováním na základě Lisabonské smlouvy. „ČSSD vždy podporovala přijetí Lisabonské smlouvy jako celku. Bez všech 100 hlasů poslanců a senátorů zvolených za ČSSD by Lisabonská smlouva v ČR nebyla schválena,“ napsala v říjnu 2009 ČSSD do tiskové zprávy.

Lisabonská smlouva, stejně jako každá jiná, byla uzavřena nikoli pro období souladu, souhry a dobrovolné svobodné spolupráce. Tak jako každá jiná smlouva byla uzavřena pro období nesouladu, nesouhry a potřeby si vynutit strpění silově prosazovaného stavu. Byl jsem proti jejímu uzavření. Vy, kteří jste byli pro a nyní se divíte, že budou nelegální imigranti z Afriky a Blízkého východu dováženi průběžně do České republiky proti Vaší vůli, zalezte raději hluboko pod zem.


...NA ZÁVĚR NABÍZÍM VÝSLEDEK MÉHO OZNÁMENÍ K UHERSKÉMU BRODU:
Viníci tragické střelby v Uherském Brodě byli nalezeni. Jsou jimi držitelé zbrojních průkazů. Všichni

Autor: František Matějka | pátek 15.5.2015 10:01 | karma článku: 46.16 | přečteno: 9167x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.19 | Přečteno: 12538 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24525 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.91 | Přečteno: 15574 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8819 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Nafasujeme volební lístky, ale nehodíme je do urny, aby se ukázalo

Slov o ohrožení demokracie padlo dnes před volbou předsedy sněmovny na tuny. Balast, hodný pádu do zapomnění už ve chvíli vyslovení. Protože – podle činů poznáte je.

22.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 729 | Diskuse

Karel Šindelář

Vzestup Andreje Babiše je logickým vyústěním současné ekonomické politiky

Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb. Ovšem Jiří Pehe ve svém komentáři zaperlil. Příčinou vzestupu Andreje Babiše je prý politika Václava Klause.

22.11.2017 v 19:48 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 602 | Diskuse

Tonička Plíšková

Drzé Sirény lžou a řvou

V politice, v médiích, v běžném životě, když nás potřebují obalamutit, využít a nechat nás narazit na tvrdou skálu. I zkušení námořníci ztroskotali, když podlehli vábivému hlasu Sirén. I dnešní zlé Sirény se ozývají...

22.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 396 | Diskuse

Janis Sidovský

Marné čekání na chlapskou slušnost

Čekal jsem, že se pan poslanec zachová jako slušný chlap. A postaví se čelem k výrokům svého tajemníka. Místo toho jsem se dočkal naprosté ignorace.

22.11.2017 v 18:52 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kalousek chlastá v přímém televizním přenosu?

Nemohu si pomoct, ale nešlo to přehlédnout. Vypadalo to, že poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) chodil doplňovat inspiraci pro parlamentní diskusi do baru poslanecké sněmovny.

22.11.2017 v 18:50 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1734 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.