Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí výuka nebude. Ještě aby ti šmejdi stáli na špatné straně

24. 01. 2015 15:51:17
Tak my tu máme ty extrémní světonázory. A taky tu politickou situaci, že jo. A dohromady by to mohlo být nebezpečné, takže domácí výuka dětí jejich vlastními rodiči nebude. Skoro to vypadá, že Mein Kampf či projevy Adolfa Hitlera chtějí zakazovat proto, aby nebylo vidět, že se v nich inspirují stejně, jako v Komunistickém manifestu, nebo ve spisech V. I. Lenina.

Ministr Chládek už před rokem na adresu domácího vzdělávání řekl: „Rozhodl jsem se toto vzdělávání nepodpořit. Pokud to rodiče chtějí, ať si klidně dítě vzdělávají doma během prvních pěti let, pak ale budou muset žáci do školy. Protože zjistit po devíti letech domácího vyučování, že je dítě naprosto nepřipravené, je příliš pozdě. To už je zničený život.“ Prostě když nebudou děti vidět svět tak, jak chce současná vládnoucí elita, je jejich život zničený. Čert vezmi, že děti vzdělávané doma mají podle zkoušek nadstandardní výsledky v porovnání s ostatními. Možná, že právě to je ten problém. Nejsou průměrné. Výše uvedenou myšlenkovou perlu doplnil aktuálně další, která je dle mého soudu ještě nebezpečnější: „Vzhledem k tomu, že tu máme i extrémní světonázory, tak opravdu to může být v této politické situaci nebezpečné.“ Inu, mezi vnímáním světa a způsoby, jak udržet pořádek mezi občany už od útlého mládí, aby nám tak nějak, šmejdi, nesjeli z vytýčených kolejí, není ze strany současné elity v porovnání s Marxem, Engelsem, Leninem, či Hitlerem zas tak velký rozdíl. Cíle v podobě zavedení a udržení uniformity bez alternativ se neliší, jen cesty volí jiné.

Adolf v tom měl jasno: „Musíme vychovat nový typ člověka, aby naši lidé už nikdy nepodléhali symptomům degenerace. My nemluvíme, my konáme. Dáváme lidem nový typ vzdělání, vzdělání, které začíná v mládí a nebude nikdy ukončeno. V budoucnu bude náš mladý člověk přecházet z jedné školy do jiné. Člověk, jehož výchova začne v dětství, bude končit jako zkušený bojovník našeho hnutí. Nikdo neřekne, že nemá čas, protože mohou existovat přednější věci než vlastní plány. Je povinností každého sloužit lidem. Každý je povinen připravit se pro tuto službu, a to nejen fyzicky, ale i duševně. Čím dříve tato příprava začne, tím líp.“ (Adolf Hitler: Německé mládeži)

Podobnými tezemi se zaštiťovali Karel Marx a Bedřich Engels, kteří za účelem komunistické indoktrinace prosazovali povinnou veřejnou a bezplatnou výchovu všech dětí. Vyznával je i Vladimír Iljič Lenin, který ve své knize Stát a revoluce popisoval, k čemu slouží v jeho očích stát. Popsal ho jako „zvláštní aparát, zvláštní mašinerii k potlačování“, přičemž ani on neopomněl připomenout na adresu mýcení jinak smýšlejících, že „toto potlačování je možno sloučit s rozšířením demokracie na tak převážnou většinu obyvatelstva, že počíná mizet potřeba zvláštní mašinerie k potlačování.“ No není to geniální?

Řeknete si možná, že jde přece jen o pár dětí a jejich rodičů. Většina z Vás možná ani v životě nepotkala nikoho, kdo by učil děti doma. Dovolte mi proto, neboť jde opět o princip, volně parafrázovat slova Martina Niemöllera, který skrze ně kritizoval úpadek německých intelektuálů v období před druhou světovou válkou, a přizpůsobit je dnešku:

V Evropě přišli nejdřív pro tzv. extremisty, kteří jen nesouhlasili s elitami,
A já jsem neřekl nic, protože jsem přece nebyl extremista;
Pak si přišli pro tzv. rasisty, kteří jen odmítali nevidět, neslyšet a nemluvit,
A já jsem neřekl nic, protože jsem přece nebyl rasista;
Pak si přišli pro tzv. xenofoby, kteří měli dar předvídavosti,
A já jsem neřekl nic, protože jsem přece nebyl žádný xenofob;
Pak přišli pro podnikatele, protože prý platili málo na to všechno
A já jsem neřekl nic, protože jsem nebyl podnikatel;
A pak si přišli pro některé děti, aby je převychovali ve školách,
A já jsem neřekl nic, protože moje děti už byly odrostlé;
A pak ... přišli pro mne ... a tehdy nezůstal nikdo, kdo by se mě zastal.

Vzdělávání v České republice se řídí školským zákonem. Podle něj jsou základními atributy všeho dění „pochopení a osvojení zásad a pravidel vycházejících z evropské integrace jako základu pro soužití v národním a mezinárodním měřítku...“, nebo „...uplatňování znalostí o životním prostředí a jeho ochraně vycházející ze zásad trvale udržitelného rozvoje...“. Tohle jsou například pro mě extrémní světonázory, jejichž realizace šlape po občanských svobodách a vymývá mozky dětem opět jedinou správnou ideologií, zatímco nepřipouští alternativy. Zdvořile Vás proto naléhavě, pane ministře, žádám, přestaňte se srát lidem do jejich životů a rodičům do výchovy jejich vlastních dětí. Dělali to nacisti a po nich komunisti. Děkuji.

Autor: František Matějka | sobota 24.1.2015 15:51 | karma článku: 44.11 | přečteno: 6987x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.19 | Přečteno: 12538 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24525 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.91 | Přečteno: 15574 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8819 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Prouza

Nafasujeme volební lístky, ale nehodíme je do urny, aby se ukázalo

Slov o ohrožení demokracie padlo dnes před volbou předsedy sněmovny na tuny. Balast, hodný pádu do zapomnění už ve chvíli vyslovení. Protože – podle činů poznáte je.

22.11.2017 v 20:47 | Karma článku: 29.13 | Přečteno: 734 | Diskuse

Karel Šindelář

Vzestup Andreje Babiše je logickým vyústěním současné ekonomické politiky

Pomyslná pražská kavárna už delší dobu hledá „viníky“ výsledků posledních parlamentních voleb. Ovšem Jiří Pehe ve svém komentáři zaperlil. Příčinou vzestupu Andreje Babiše je prý politika Václava Klause.

22.11.2017 v 19:48 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 606 | Diskuse

Tonička Plíšková

Drzé Sirény lžou a řvou

V politice, v médiích, v běžném životě, když nás potřebují obalamutit, využít a nechat nás narazit na tvrdou skálu. I zkušení námořníci ztroskotali, když podlehli vábivému hlasu Sirén. I dnešní zlé Sirény se ozývají...

22.11.2017 v 19:40 | Karma článku: 15.42 | Přečteno: 400 | Diskuse

Janis Sidovský

Marné čekání na chlapskou slušnost

Čekal jsem, že se pan poslanec zachová jako slušný chlap. A postaví se čelem k výrokům svého tajemníka. Místo toho jsem se dočkal naprosté ignorace.

22.11.2017 v 18:52 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 1088 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Kalousek chlastá v přímém televizním přenosu?

Nemohu si pomoct, ale nešlo to přehlédnout. Vypadalo to, že poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) chodil doplňovat inspiraci pro parlamentní diskusi do baru poslanecké sněmovny.

22.11.2017 v 18:50 | Karma článku: 37.79 | Přečteno: 1745 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.