Připomeňme si něco z doby nedávno minulé. „Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti! (Adolf Hitler, 1935). „Němci, kteří chtějí používat zbraně, by měli vstoupit do SA nebo SS - obyčejní občané zbraně nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.“ (Heinrich Himmler). Co oba pánové nakonec dokázali, víme z dějin.
Na rozdíl od Adolfa Hitlera, Heinricha Himmlera a Cecilie Malmströmové, komisařky EU pro vnitřní věci, která tvrdí, že nastal čas, aby se EU rázně postavila proti ozbrojenému násilí a omezila držení zbraní mezi lidmi (více zde), souzním s názory dvou jiných pánů a zcela se ztotožňuji s jejich pohledem na věc. Richard Henry Lee, jeden ze zakladatelů USA, tvrdil, že „k zachování svobody je nezbytné, aby lidé vždy měli zbraně, a také aby se učili, zejména v mládí, jak je používat.“ Thomas Jefferson, třetí prezident USA, zasadil předchozí slova do praxe, když pronesl: „Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů. Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený.“
Kéž by v Evropě bylo více takových, jakým byl svobodomyslný Richard Henry Lee nebo Thomas Jefferson, a méně novodobých diktátorů, jakými jsou Cecilie Malmströmová a její kolegové v Evropské komisi. Jejich nová aktivita na poli plošného odzbrojení občanů, k čemuž je výše odkazovaný návrh jen prvním krokem klasické salámové metody, která se stala standardním politickým nástrojem při prosazování návrhů na omezení svobody lidí v Evropě, je jen důkazem existence jejich rostoucího strachu. Skutečný demokrat se občanů nebojí. Diktátor, který se jako demokrat jen tváří, ano.
Neexistuje předpis, který by byl schopen uzákonit morálku. Neexistuje zákon, který zamezil páchání násilí. Existují, bohužel, jen zákony, které ubírají možnost bezúhonným a netrestaným aktivně se bránit proti násilí a pokřivené morálce. Pokud toto má být výsledkem současné podoby demokracie na Evropském kontinentu, pak mám-li si vybrat demokracii beze zbraní nebo svobodu se zbraněmi, jednoznačně volím svobodu se zbraněmi. Čím více se jakákoli vládnoucí garnitura bojí ozbrojených občanů, tím lépe.
AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
„Neziskový sektor v ČR se stal žumpou. Postavme ho znovu!“
NEBO:
„BESIP aneb sen etatistů a státních deštníkářů o bezpečném řidiči“
Brusel chce odzbrojit občany EU. Mají strach ze svobodných lidí
Další články blogera
František Matějka
Rezignuji na post předsedy strany. Je čas udělat další krok na cestě

Vážení čtenáři, přátelé, mnozí z vás mě podporují a spolupracují se mnou už dlouhé roky. Je čas seznámit vás s novou etapou mé cesty. Rozhodl jsem se udělat další krok, který je logickým vyústěním dosavadní práce.
František Matějka
Návrh Ústavního zákona o referendu o členství České republiky v Evropské unii

Občas je mně a kolegům vytýkáno, že prý ve věci czexitu a tedy vystoupení České republiky z EU odmítáme spolupracovat s jinými. Není tomu tak. Jako důkaz předkládám naše zásadní rozhodnutí a návrh ústavního zákona.
František Matějka
Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.
František Matějka
Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.
Další články z rubriky Politika
Jindřich Tůma
SOS Kalousku

Slovy Havla "naše země nevzkvétá". Nebo spíše naše země je na pokraji propasti. Proč? Toto je můj názor.
Václav Fischer
Co by, kdyby, jak by, já bych, kdybych, měli bychom, neměli bychom, všechno je špatně.

Vidím rojení vědátorů, docentů, profesorů, mudrlantů a poslouchám jak v záři reflektorů kážou svá moudra, natřásají si peří a užívají okamžiky své mediální slávy.
Michal Vimmer
Ročník 21, trosečníci na Ostrově Hlupáků

Tak si milé děti rozdáme výuční listy, maturitní vysvědčení a diplomy s poznámkou, že jste rok s totálním nasazením plynových masek následovali Grétu a za odměnu můžete s testem vyrazit do Říše odklízet trosky svobody a demokracie
Vladimir Rogalewicz
Koronavirus: vláda nás podceňuje. Snažíme se po svém

Liberální ekonomie je založena na premise, že pokud bude každý člověk maximalizovat svůj zisk, bude automaticky maximalizován i zisk celé společnosti. U opatření proti šíření koronaviru to prostě neplatí.
Petr Holý
Uvězněná republika

Občané České republiky zažívají dosud nepoznané omezení svých základních práv a svobod. Většina má tak dost času zamyslet se nad tím, jestli k tomu muselo dojít.
Počet článků 1599 | Celková karma 0.00 | Průměrná čtenost 6497 |
František Matějka (*1970) je předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky a ředitelem Národního střeleckého centra. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz