EU: Všichni si budou rovni, i kdyby nechtěli! To by tak hrálo!

12. 03. 2013 10:45:34
Zdravý rozum velí, že nikdo nesmí nařizovat jinému, koho má zaměstnat, dát do reklamy, kdo a proč bude pečovat o děti, s kým má točit porno a zda vůbec, nebo dokonce jaký druh pohlavního orgánu má rozhodovat o jakékoli přípustnosti čehokoli. Jenže hledejte zdravý rozum v Bruselu. Tam je jeho vstup přísně zakázán.

Kartika_Tamara_Liotard.pngS úžasem jsem si poctivě přečetl celý text Zprávy o odstranění genderových stereotypů v EU Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví (už název výboru je ukázkově diskriminační), jehož zpravodajkou je Kartika Tamara Liotard. Asi nikoho nepřekvapí, že v Evropském parlamentu zastává funkci místopředsedkyně Skupiny konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice. Ve zprávě, kterou považuji za téměř bezkonkurenčně nejpitomější text, který jsem kdy z Bruselu četl, se dočtete o několika tzv. nežádoucích stereotypech a neblahých předsudcích. Tak například že žena je neoprávněně považována za sexuální objekt, že na venkově je to v tomto ohledu ještě horší, než ve městech, že v reklamě se nadměrně objevují ženy (jistě především chybně mladé a krásné), nebo že trpíme takřka zhovadilou představou, že žena se má starat o rodinu a muž o její zabezpečení. Mezi řádky dojde důsledný čtenář snadno k závěru, že rodina, složená z muže, ženy a jejich dětí, tedy základu reprodukce lidského rodu, je vlastně přežitek. Rodina jsou už totiž i dva chlapi nebo dvě ženy a máme už jen krůček k tomu, aby za rodinu byl označen už i vztah mezi ženou a psem či mužem a fenou, v horším případě mezi mužem a psem či ženou a fenou.

Domníváte se, že všechna ta dosavadní genderová opatření jsou už za hranou? Mýlíte se. V materiálu, který odkazuje na dosavadní konference, deklarace, akční platformy, usnesení, směrnice, zásady, závěry hodnocení v čase, studie, analytické zprávy a pakty, najdete také kouzelnou větu, „že v plnění závazků, které EU i řada vlád přijala v rámci Pekingské akční platformy, nebylo dosaženo téměř žádného pokroku“. Fascinující je pak skutečnost, že tisíce let vnikající kulturní tradice jsou těmi byrokraty označovány za umělý „sociální konstrukt“, který je nutné napravit a vymýtit.

Co nás tedy čeká? „Rozhodné politické kroky v boji proti genderovým stereotypům.“ Dále je nutné, aby Evropská komise a členské státy „podporovaly větší množství výzkumných činností týkajících se genderových stereotypů, vypracovaly pro tyto stereotypy vhodné ukazatele a na jejich základě shromáždily o genderových stereotypech další statistické údaje“. A aby to nebylo málo, Antone Pavloviči, budeme organizovat „informační, vzdělávací a školící kampaně“, vytvoříme „ochranné mechanismy ve formě ochránců práv či subjektů pro dohled nad sdělovacími prostředky, v nichž budou působit odborníci na rovnost pohlaví“, nebo podpoříme „další výzkum základních příčin vzniku genderových stereotypů a jejich dopadu na rovnost pohlaví“. Jinými slovy další konference, deklarace, akční platformy, usnesení, směrnice, zásady, závěry hodnocení v čase, studie, analytické zprávy a pakty. A taky hodně peněz, protože jak známo, peníze přece jsou.

Sorry, ale štíhlá mladá žena nadále zůstane mým sexuálním objektem a v reklamě ji uvidím raději, než ženu starou a tlustou, rodina pro mě bude vždy jen žena, muž a jejich děti, když příroda nadělí, a pracovní příležitost dám vždy a jedině tomu, koho si sám vyberu, i kdyby mým kritériem bylo cokoli, protože jsem to já, kdo za práci platí, a vždy si najdu důvod pro zdůvodnění, aby to bylo v souladu s nějakým pitomým nařízením. Je mi v kontextu výše uvedeného absolutně jedno, co si v Bruselu do těch svých papírů napíšou. Mrzí mě jediné. Mrzí mě ta hromada peněz vyhozených oknem, které mohly mít lidi za svojí práci, místo abychom z nich živili takové parazity, jakými jsou Kartika Tamara Liotard a jí podobní.AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Sjezd socialistů: Demokraticky krást a loupit, s většinou za zády


.

Autor: František Matějka | úterý 12.3.2013 10:45 | karma článku: 47.66 | přečteno: 13347x

Další články blogera

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.47 | Přečteno: 11497 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.04 | Přečteno: 8743 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.07 | Přečteno: 5982 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 38.00 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Ani já nemám chuť slavit 17. listopad, pokud bude v režii jen pražské kavárny

Pan prezident Miloš Zeman oznámil, že se nebude účastnit veřejných akcí k 30. výročí Sametové revoluce. Pokud by ty oslavy pořádal jen někdo napojený na pražskou kavárnu, tak bych se neúčastnil ani já.

23.9.2019 v 18:33 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 418 |

Martin Braun

Padesát odstínů Grety

Anebo možná více. Kdo ví. Ten název je spíše jen taková hříčka, která mně napadá, když vidím, že tato útlá dívenka na nás čtenáře a diváky vykukuje ze všech možných míst a hlásá svá postpubertální moudra.

23.9.2019 v 17:34 | Karma článku: 31.10 | Přečteno: 743 | Diskuse

Jan Ziegler

Ne antisemitismu a protiizraelská nenávist islamistů v OSN

Čeští poslanci by měli co nejdřív schválit rezoluci odsuzující antisemitismus a cílené dehonestování Izraele. Dobrý příklad předvedla Mezinárodní federace juda, která suspendovala islamistický Írán.

23.9.2019 v 16:43 | Karma článku: 21.12 | Přečteno: 298 | Diskuse

Vilém Barák

Sovětské pomníky, ruské teritoriální značky

Snaha o zřízení památníků legionářům například v Samaře, uralském Zlatoustu a Lipjagách se podobá prorážení zdi hlavou. Bylo by nejlepší smlouvu s Ruskem vypovědět a péči o hroby zajišťovat pouze podle Ženevské úmluvy.

23.9.2019 v 16:06 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 310 | Diskuse

Jan Polanecký

Zregulovat, zakázat a zavřít je, až zčernaj!

Mentalita zákazů, usměrňování a represe se v České republice šíří od konce 90. let jako nezvladatelná infekce. A já pevně věřím, že nejsem sám, komu to už silně leze krkem.

23.9.2019 v 13:00 | Karma článku: 36.61 | Přečteno: 1331 | Diskuse
Počet článků 1592 Celková karma 47.19 Průměrná čtenost 6493

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz