Střelec v Denveru odešel po svých. Bože, my tak degenerujeme

21. 07. 2012 20:44:14
„Střelec měl ty zbraně dokonce legálně. Měl i neprůstřelnou vestu a dokonce si legálně pořídil i tisíce nábojů! Jak je to možné?!“ Podobné podprahové komentáře s apelem na slovo LEGÁLNĚ nás teď budou zase nějakou dobu provázet články o střelbě v Denveru. Svět by byl prý hned bezpečnější, kdyby si prostě lidé zbraně pořídit nemohli. Ano, byl by bezpečnější. Jenže pro pachatele.

Většina lidí žije ráda v představě, že jim se špatné věci stát nemohou. Ta pravděpodobnost je přece tak malá, že jim prostě ne a hotovo. Když si na chvilku připustí, že by se jim něco špatného stát mohlo, přesvědčí raději předem sami sebe o tom, že to nedopadne blbě. A když se nemůže nic stát jim, proč by se mělo něco stát jiným. Jistě, slyšeli, četli a v TV viděli nějaké ty teroristické útoky, atentáty, střelbu, ale bylo to všechno přece tak daleko. Nebo ne?

Ne. Je to stále blíž a bude to blíž. Stejně uvažovali lidé před teroristickými útoky v Madridu, Londýně, nebo nejnověji v Burgasu. Stejně uvažovali také před útokem Anderse Breivika, před střelbou v nemocnici v jihoněmeckém Lörrachu, ve škole Albertville v Německém Winnendenu nedaleko Stuttgartu, před židovskou školou v Toulouse na jihozápadě Francie, v kostele v západoněmeckém městě Siegen, v nočním klubu ve francouzském městě Cambrai, ve slovenském městě Hurbanovo v okrese Komárno, před tím v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves, v budově estonského ministerstva obrany v Tallinnu... Stejně uvažovali také před vraždami lesního vraha Kalivody. Kdo si dokázal představit zastřelení Michala Velíška uprostřed města za bílého dne u nás? To bylo jen pár případů ze stovek za posledních dvacet let z celé Evropy. Všechno to byly volně přístupné prostory - a pokud se někdo domnívá, že šlo většinou o legálně držené zbraně, mýlí se. Střelba se dnes navíc nevyhýbá už ani takovým nedotknutelným místům, jako jsou školky, školy, nebo dětská hřiště, přičemž kostely byly pokořeny už dávno. Žádné následné kroky jakéhokoli státu po podobných útocích, ať už to bylo větší špehování vlastních občanů, nebo zpřísnění podmínek pro legální držení zbraní, nikdy nezajistily bezpečnější prostředí.

Novináři teď ve svých článcích v době okurkové sezóny nastolují v souvislosti s tragédií v Denveru návodné otázky, které vedou opět ke zcela chybným úvahám na téma zpřísnění držení legálních zbraní. Jakoby snad nějaký zákon někdy v historii zajistil menší počet úchylů, zmetků, šmejdů, násilníků a vrahů. Nikoho z novinářů ani na chvilku nenapadlo se alespoň řečnicky zeptat, proč některá z obětí či přeživších nebojovala o život směrem k útočníkovi opětovanou palbou. Když se podívám zpátky na vyhodnocení řady podobných případů, jakkoli je samozřejmě každý z nich jedinečný, najdu vždy jeden shodný prvek: pokud lidé, na které útočníci stříleli, nebyli ozbrojeni, čekali bez šance buď na špatnou trefu, přehlédnutí útočníka, výběr jiné oběti místo nich, nebo na smrt.

Cože? Co to slyším? Aha, rozumím, kdo by čekal, že do kina přijde někdo se zbraní a začne střílet do diváků. A vy jste to před tím čekali v německé školce a škole, na sídlišti v Bratislavě, na Karlově náměstí v Praze, na procházce na houbách, nebo ve francouzském kostele či na parkovišti v Burgasu? Ne? Tak si tam kromě toho kina zařaďte... všechno ostatní. Počet lidí na světě stoupá a zcela přirozeně bude tedy stoupat i počet vrahů a míst, kde bude k útokům docházet. Můžete proti tomu protestovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat.

Možnost koupit si zbraně a munici legálně považuji za normální a přirozené stejně, jako si mohu koupit sekyru, pneumatické kladivo na hřebíky, jedy na různou havěť, kuchyňské nože, automobil, motorku, násadu na krumpáč, železnou trubku, nebo i obyčejnou láhev alkoholu, která má na svém účtu jistě více obětí, než občanem legálně držená palná zbraň. Na rozdíl od novinářů se ale ptám, proč se mezi Američany v době útoku v Denveru (stejně jako například u Breivika) nenašel ani jeden, který by bránil sebe i jiné a na útočníka střílel. To je totiž dle mého nejhlubšího přesvědčení jediný správný postup v takovém případě, jaký v Denveru proběhl. Bože, my tak degenerujeme...Aktuálně nabízím také článek na téma:
Pevně věřím, že jednou, až tohle historické období nadutého bruselského fašismu, jehož vznik jsme skrze zneužití demokracie volbou většiny umožnili, pomine, nastane čas na Bruselský tribunál stejně, jako svého času vznikl tribunál v Norimberku...
Fašisté patří před soud. Ti z Norimberku stejně, jako ti z Bruselu

.

Autor: František Matějka | sobota 21.7.2012 20:44 | karma článku: 47.72 | přečteno: 30604x

Další články blogera

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 45.90 | Přečteno: 5706 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 1152 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 1521 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1486 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Vodvářka

21.srpen 1969 - den hnusu a hanby

Některá data naší novodobé historie byl měla být tak nějak více zvýrazněna pro poučení příštích generací. I ta, na které nemůžeme být hrdí.

19.8.2019 v 5:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Martin Braun

Když se lži o Izraeli rozplynou jako pára nad hrncem

Jo, jo, je to tak, Ilhan Omar si ráda pouští pusu na špacír. Ostatně, není jediná nejen mezi demokraty v USA ale ani ve zbytku světa. Její víra v celosvětovou ignoranci dosahuje závratných výšin.

19.8.2019 v 5:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Chce to klídek. Ústava ČR porušena nebyla a koaliční smlouva nemůže omezovat Ústavu ČR

Prezident ČR Miloš Zeman rozhodl a to je platné rozhodnutí. Michal Šmarda ministrem kultury nebude, bez ohledu na stanovisko Andreje Babiše, či Jana Hamáčka.

19.8.2019 v 1:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 |

František Stočes

Přehled politické podpory družstevnictví /5/

Osudovým problémem Západu, je, že ekonomika, generující mj. demokracii, solidaritu a spravedlnost, zde tvoří pouhých 5%; zatímco jejích 95% plodí predátorství, individualismus a egoismus. Západ se tak vyvinul v anomální civilizaci

19.8.2019 v 0:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Češi, dnešní režim zastupitelské demokracie partají vám lže

Straší vás deficity státního rozpočtu, „utahuje vám opasky“ řízenou inflací a zvyšováním nepřímých daní, ale zisky soukromých korporací a příjmy jejich majitelů a „hlavounů“ jsou pro ni nedotknutelné

18.8.2019 v 23:10 | Karma článku: 5.77 | Přečteno: 115 | Diskuse
Počet článků 1590 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6488

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz