Anonymous jako boj za svobodu a volný trh, ne za pirátství

26. 01. 2012 23:11:02
Proti systému, který systematicky utahuje šrouby, svazuje svobody dalšími zákony ve prospěch úzké skupiny lidí a k tomu posiluje policejní i soudní moc proti občanům, bojují jeho vlastními zbraněmi.

S nástupem digitálních technologií se vládám otevřely dveře, o kterých si mohly jejich předchůdkyně v historii nechat jen zdát. Totální evidence a kontrola lidí, kontrola jejich života od narození po smrt, sledování jejich aktivit, pohybu, platebních transakcí, vzájemné komunikace a nepřeberné řady dalších věcí. Politici, aby uklidnili občany, vymysleli nové úřady a instituce, které mají chránit data o nich před jejich zneužitím. Jenže ve skutečnosti slouží pod líbivým pláštěm zdánlivé ochrany občanů mnohdy jen jako nástroj k tomu, aby se občané nemohli k informacím o těch nahoře dostat. Ti nahoře však mají přístup k datům o občanech veskrze neomezený a sdílejí nasbíraná data mezi sebou, aby mohli občany lépe kontrolovat a následně perzekvovat.

Asi nemá smysl se příliš zabývat tím, že máme u nás nějaké kontrolní mechanismy, které občanům pomáhají a chrání je. Příslušníci BIS falšují doklady na pohonné hmoty, bývalého šéfa Národního bezpečnostního úřadu soudí kvůli čachrům ve státním podniku Čepro, jiný soud řeší vinu bývalého sekčního šéfa téhož úřadu, který měl za úplatky dávat informace lidem z Berkova gangu, soudci, kteří si přihrávali konkurzní kauzy sami sobě, nejsou potrestáni, protože se proti jejich chování nepostavil náš stát včas, ti z řad elitních policistů, kteří mají dbát o bezpečnost občanů a pomáhat jim, je vydírali a šili na ně spisy tak, aby si šli sednout, když neplatili, z výboru pro kontrolu BIS ve sněmovně unikají informace, šéfové státních či městských podniků mají po získání své pozice najednou nejbohatší rodiče v zemi, vyznamenaného šéfa městských strážníků v Praze zatknou s úplatkem za zakázky... Má smysl pokračovat? Má smysl se spoléhat na stát, že Vás ochrání? Nemá. Stát totiž pod taktovkou současných politiků dospěl do stádia, kdy místo aby chránil občany, chrání sám sebe před nimi.

Touha po totální kontrole lidí ze strany vlád nemá pro ty nahoře zjevně vytyčených hranic. Jenže každý šroub, když si nedáte bacha a přetáhnete, praskne. Jsem přesvědčený, že ochrana duševního vlastnictví a zátah na servery a proti pirátům jsou jen účelovou hrou, jejímž cílem je posílit moc vlád a umožnit jim přijmout taková opatření, něco jako v případě „boje proti terorismu“, aby mohly ještě více kontrolovat občany jednotlivých států. Je to z jejich strany logické. Stačí se podívat na to, jak ohromnou sílu mají sociální sítě a jak rychle je možné skrze ně měnit dění a nálady ve společnosti, což je to nejhorší, co může potkat politika, který si tak pečlivě nalajnoval cestu na celé své volební období.

Držím skupině Anonymous palce. Považuji je za jeden ze spouštěčů nutných společenských změn a nabourání dosavadního globálního řádu, ke kterému úzká skupina politiků a jejich donátorů směřuje. Výsledkem jejích kroků bude buď ubrání plynu, jako v USA ve věci zákonů SOPA a PIPA, nebo naopak ještě větší a razantnější přitáhnutí šroubů ze strany politiků, což je paradoxně také dobře. Zatím si totiž výše uvedené neuvědomuje dost lidí, kteří se utěšují tím, že se jich to netýká. Až ale budou celníci na letištích nebo policisté v ulicích prohlížet obsah jejich notebooků, telefonů a digitálních pamětí (viz dohoda ACTA), proberou se.

Anonymous podle mě bojuje ve skutečnosti za principy svobody na internetu a sociálních sítích a volného trhu s objektivní cenou nepokřivenou regulacemi (to ti nahoře tak neradi slyší), ne za ono pirátství, kterého jsou nyní plná vládám nakloněná média - a využívá k tomu stejné prostředky, jaké vlády používají proti občanům a jejich svobodě. Dělají to nezákonně? Dost možná ano. Jenže když jdou zákony proti zdravému rozumu a jejich cílem je více a více omezovat svobodu člověka, pak to považuji za zcela legitimní způsob. Ano, stojím na straně Anonymous a chci věřit, že se politikům nakonec raději strachy z možné ještě větší nasranosti lidí stáhnou půjky, než by přetáhli...


PS: (27.01.2012, 06:40) Podle některých prý Anonymous bojují proti kapitalismu a tedy proti volnému trhu, což by bylo popřením mého hodnocení v článku. Jenže skutečný kapitalismus například v USA nebo EU už dávno není. To, co tu teď máme, nemá s principy a základy kapitalismu nic společného.


Aktuálně nabízím také článek na téma:
Snem utopistů je, aby si všichni lidé byli rovni v „lidských právech“. Snem realistů je, aby si lidé byli rovni alespoň ve svých povinnostech. Ani jedné skupině se sen nikdy nesplní. Jsme totiž jenom lidé...
Rovnost mezi lidmi je chiméra. Rovnost nikdy nebyla a nikdy nebude


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 26.1.2012 23:11 | karma článku: 47.24 | přečteno: 20232x

Další články blogera

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 45.90 | Přečteno: 5706 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 1152 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 1521 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1486 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Když se lži o Izraeli rozplynou jako pára nad hrncem

Jo, jo, je to tak, Ilhan Omar si ráda pouští pusu na špacír. Ostatně, není jediná nejen mezi demokraty v USA ale ani ve zbytku světa. Její víra v celosvětovou ignoranci dosahuje závratných výšin.

19.8.2019 v 5:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Chce to klídek. Ústava ČR porušena nebyla a koaliční smlouva nemůže omezovat Ústavu ČR

Prezident ČR Miloš Zeman rozhodl a to je platné rozhodnutí. Michal Šmarda ministrem kultury nebude, bez ohledu na stanovisko Andreje Babiše, či Jana Hamáčka.

19.8.2019 v 1:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 |

František Stočes

Přehled politické podpory družstevnictví /5/

Osudovým problémem Západu, je, že ekonomika, generující mj. demokracii, solidaritu a spravedlnost, zde tvoří pouhých 5%; zatímco jejích 95% plodí predátorství, individualismus a egoismus. Západ se tak vyvinul v anomální civilizaci

19.8.2019 v 0:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Češi, dnešní režim zastupitelské demokracie partají vám lže

Straší vás deficity státního rozpočtu, „utahuje vám opasky“ řízenou inflací a zvyšováním nepřímých daní, ale zisky soukromých korporací a příjmy jejich majitelů a „hlavounů“ jsou pro ni nedotknutelné

18.8.2019 v 23:10 | Karma článku: 5.77 | Přečteno: 108 | Diskuse

Petr Čejka

Ústavní žaloba na prezidenta hazardní hrou nezodpovědných

Spousta komentátorů, novinářů, blogerů a samozřejmě i opozičních politiků si v této chvíli pohrává s nezodpovědnou myšlenkou v podobě ústavní žaloby na prezidenta republiky, opomíjejí přitom podstatnou díru v ústavě.

18.8.2019 v 23:05 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 138 | Diskuse
Počet článků 1590 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6488

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz