Kalousek v zájmu své existence lže. Rozpad eura není žádná tragédie

3. 12. 2011 20:18:10
Kalousek si zjevně připravuje alibistickou půdu pro další nesystémová opatření současné vlády na příští rok. Rozpad eurozóny je velmi lákavý politický „důvod“ k dalšímu zvednutí DPH a zavedení vyšších daní, když většina ostatních triků už je ohraná.

Kalousek říká, že si rozpad eurozóny nepřeje

„Pokládám za mnohem pravděpodobnější než nepravděpodobné, že budeme v příštím roce čelit problémům a výzvám, které jsme si dvacet let neuměli představit. Bude to fakt docela hustý.“ (...) „Nicméně pokud by došlo k systémovému finančnímu kolapsu v zemích eurozóny, tak to bude mít takový fatální hospodářský, rozpočtový i sociální dopad na ČR, že v tu chvíli se všechny demokratické strany musí zmobilizovat ke společnému řešení. A tam musí padnout všechna ideologická tabu, protože pak už to není souboj o ideje, ale boj o holou existenci.“Jak to vidím já

1) Na rozdíl od různých lobbyistických skupin, jejichž profit je založen na skupování státních dluhopisů při prohlubujících se státních dluzích a odčerpávání veřejných peněz, a které označují Miroslava Kalouska za nejlepšího ministra financí, tvrdím, že jen rozpočtový diletant si to „neuměl představit“. Pokud si pan ministr rozpad eurozóny představit neuměl, natož aby na to byl v zájmu České republiky připraven, pak by měl dát své místo k dispozici někomu schopnějšímu, kdo si to představit minimálně uměl. Svými slovy se totiž právě veřejně přiznal, že v roli plánovače státních financí a budoucího vývoje v Evropské unii fatálně selhal.

2) Ano, rozpad eurozóny bude mít jistě vliv i na Českou republiku, avšak Kalouskova slova, že „se všechny demokratické strany musí zmobilizovat ke společnému řešení. A tam musí padnout všechna ideologická tabu, protože pak už to není souboj o ideje, ale boj o holou existenci,“ jsou zcela lichá. Jsou účelovým matením veřejnosti a důkazem naprostého odtržení od reality v Evropě a od žádoucího vnímání nastalé a očekávatelné situace. Problém České republiky totiž není v tom, že by snad do dnešního dne mezi sebou na půdě parlamentu soupeřily opravdové ideje, které by nyní měly jít stranou. Naopak. Mezi dosavadními parlamentními stranami žádný skutečný souboj idejí nikdy nebyl. Byl to obyčejný boj o moc a možnost dostat do svých rukou obrovský balík ničím nezasloužených peněz z veřejného rozpočtu na sice bohužel systematické, ale ideově nesystémové přerozdělování. Tento boj o moc, nikoli souboj idejí, je pravým důvodem současného stavu. Souboj idejí, i pod dosavadním vývojem v Unii, musí v mysli lidí teprve nastat.

3) Také v onom zápase o holou existenci se s Miroslavem Kalouskem neshodnu, resp. neshodnu se v jeho (z jeho slov zjevné) neprospěšnosti pro Českou republiku a občany. Boj o holou existenci je totiž v pravém slova smyslu jedním z nejpřirozenějších stavů, který je člověku dán - my jsme ho jen upozadili a zvykli si žít na dluh. Boj o holou existenci udržuje ve střehu, neotupuje smysly, není zdrojem relativizace pojmů a nepodléhá politické korektnosti. Boj o holou existenci přináší zdravé konkurenční prostředí do všech oblastí lidské činnosti a je podstatou na zdravých základech založeného oprávněného úspěchu jednotlivců, kteří pak tvoří silnou společnost jako celek.


Co se opravdu stane po rozpadu eurozóny a posléze jistě i Evropské unie

4) Ano, dojde k propouštění. A velkému. A to je super a férové vůči ostatním, kteří se musí živit opravdovou prací. Víte proč? Protože se to dotkne téměř výhradně oblastí, které nemají nárok na existenci, neboť neprodukují nové hodnoty. Dopadne na byrokraty, zaměstnance politických aparátů všeho druhu, europoradenské agentury a také konečně na firmy, které založily svou existenci na přijímání dotací na nesmyslné a vesměs nadhodnocené projekty. Dopadne ale i na uměle za státní peníze zaměstnané lidi, kterým jsme zaplatili vzdělání ve vědních oborech politologie, sociologie, různých eurověd a jiných podobných, pro tvorbu skutečných hodnot na trhu zbytných, pavěd. Tímto smysluplným propuštěním z důvodu naprosté zbytnosti dojde k narovnání zaměstnaneckého prostředí, nové tvorbě hodnot a k výraznému omezení dosavadního parazitování jedněch na doposud produkovaných hodnotách druhými.

5) Ano, dojde k zastavení systému unijních dotací napříč Evropou. A to je super. Víte proč? Protože není většího korupčního potenciálu a zdroje politického alibismu a kupování si hlasů voličů, než jsou dotace a přerozdělování. A že prý máme problémy s dotacemi jen v ČR kvůli vlastním národním politikům a jejich šméčkám? Pak si dovolím připomenout, že samotné Evropské unii a Evropské komisi odmítl v minulém roce Evropský účetní dvůr již pošestnácté v řadě (!) schválit závěrečný účet z důvodu špatného účtování a podvodů při čerpání dotací. Ty šméčka, vážení, jsou tím větší, čím větší je moc politiků a státu nad občany a jejich peněženkami. Víte, oni jsou totiž politici nakonec také jenom lidé a jak známo, příležitost dělá zloděje. Uberte příležitostí, ubude zlodějů. Firmy navíc budou muset začít spoléhat na kvalitu svých služeb, výrobků a jejich cenu v konkurenčním prostředí bez dotací. Budou se o to více starat o své zákazníky a nespoléhat na to, že znají někoho nahoře, kdo jim dotaci přiklepne i přesto, že o jejich služby a výrobky není na volném trhu vlastně zájem. Zrušením dotací se jednoznačně vyčistí trh a ten to potřebuje, po všech dosavadních regulacích z Bruselu, jako prase drbání.

6) Ano, dojde k zavedení národních měn. Super. Budeme moci samostatně reagovat v reálném čase na finanční a hospodářský vývoj na trhu, aniž bychom se museli někoho ptát, nebo snad dokonce čekat na souhlas někoho jiného, kdo zcela zaručeně, a to si můžete být jisti stejně, jako vlastní smrtí, hájí zájmy své a nikoli naše. V tomto bodě máme díky existenci koruny dokonce časovou a nákladovou výhodu oproti jiným, kteří již v eurozóně jsou.

7) Média se začnou konečně zabývat skutečnými domácími problémy a ne eurobublinami, kterými nyní ve velkém zaplavují své stránky. Ve skutečnosti tak budou mít daleko více času na sledování práce národních politiků, kteří se už nebudou moct alibisticky vymlouvat na Evropskou unii a její problémy, nařízení, nutnost harmonizace pod sankcí apod. Pro mnohé národní politiky jistě děsivá představa.


Evropa se zkrátka dostane do stavu, který se přiblíží přirozenosti a umožní občanům jednotlivých států rozhodovat o svých věcech sami. Možná dobře, možná blbě, ale sami a se svou odpovědností bez výmluv na jiné. Jednotlivé státy a jejich občané budou mít jen to, o co se sami zaslouží. A to je jediné, co Evropu zase postaví na nohy. Rozpad eurozóny je nevyhnutelný, protože šlo o politické rozhodnutí a nikoli důsledek přirozeného vývoje svobodného trhu. Nejenže jsme ho měli předpokládat, ale měli jsme se na něj i připravit, pane Kalousku. Jenže takový postup je hoden státníků a ty aby v současné době člověk hledal lupou.

Výše uvedené body jsou překladem Kalouskova „boje o holou existenci“. Je zjevné, že v jeho případě nejde ani tak o holou existenci České republiky a jejích občanů, ale o politickou existenci jeho vlastní a současné politické „elity“. Staré státy EU mají k tomu všemu oproti nám jednu obrovskou nevýhodu. Neměly možnost si na vlastní kůži po druhé světové válce vyzkoušet, že centralismus a jeho plánování řešením není. Využijme těchto zkušeností, které nám vývoj ve východním bloku po válce dal.

Ne nadarmo máme u nás takový zvyk. Měnit věci po cca dvaceti letech. Myslím, že je to dobrý zvyk a měli bychom se ho držet.


Aktuálně nabízím také článek na téma:
„V dnešní hospodářské situaci, jisté frustrace z Evropské unie kolem těch všech problémů kolem eura a tak dále, teď riskovat referenda považuju za poněkud odvážný čin.“...
Karel Schwarzenberg, zmocněnec nového německého protektora

.

Autor: František Matějka | sobota 3.12.2011 20:18 | karma článku: 44.50 | přečteno: 7420x

Další články blogera

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 36.76 | Přečteno: 1004 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.21 | Přečteno: 1430 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.23 | Přečteno: 1441 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.87 | Přečteno: 2157 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Proč jsou nemocnice bez peněz

Nikdo vám to neřekne, nikdo vám to nevysvětlí, dělá to dojem, že nemocnice špatně hospodaří, ale skutečnost je naprosto odlišná! Proč nemocnice krachují?

23.7.2019 v 22:09 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 179 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Do nemocnic koňským povozem?

Československo vykazovalo v dávných časech dosti hustou síť nemocnic všeho druhu, kdy jejich oddělení vznikala spíše kvůli lékařům, nikoli kvůli pacientům.

23.7.2019 v 19:20 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 279 | Diskuse

Libor Čermák

Reformujme školství i zrušením indoktrinace dětí politickými ideologiemi!

Z některých politických stran se ozývá, že je potřeba reformovat školství. Ano, je potřeba reformovat. Ale to nejdůležitější to pořád nikde neslyším. A to je zrušení nebo dokonce zákaz indoktrinace dětí politickými ideologiemi.

23.7.2019 v 18:09 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 242 |

Petr Burian

Průběžně do průšvihu

Tak by se dal označit vývoj průběžného důchodového pilíře. Mnozí v tom však problém nevidí. Místo toho, že nebude na jejich důchody, je daleko víc dráždí pomyšlení, že by nějaký důchodový fond na jejich zhodnocení něco vydělal.

23.7.2019 v 15:47 | Karma článku: 12.48 | Přečteno: 308 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Stop Babiš“ není program, pane Fialo...

ODS se rozhodla, že osloví politické subjekty „konzervativně liberálního“ zaměření a nabídne jim spolupráci před parlamentními volbami 2021 s cílem porazit ANO Andreje Babiše. Jak je vidět, někteří se zkrátka nepoučí...

23.7.2019 v 9:01 | Karma článku: 46.51 | Přečteno: 7772 | Diskuse
Počet článků 1589 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6487

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz