Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K ochraně svobod jednotlivců patří i vodní děla a antony

14. 06. 2011 9:14:29
V případě blokády veřejných komunikací a neuposlechnutí výzvy k ukončení jsem pro použití síly - policii k uvolnění prostoru a armádu pro zajištění chodu státu. Trochu vody bych si ale v cisternách nechal.

Současný stav je jen důsledkem gradace politicky korektního mlžení pravého stavu věcí a chybného návyku některých lidí na absenci použití adekvátních prostředků při porušení zákona. Odboráři došli ke zcela myslnému závěru, že zákony platí jen pro ty, co v odborech nejsou. Máme u nás právo na stávku, nikoli právo odborů na omezování svobody občanů České republiky.

Domnívám se, že řada činů, které jsou současným právním řádem označeny za trestné, trestnými nejsou. Podobně je to u přestupků. U obou druhů porušení zákona jde ve své podstatě v mnoha případech o trestání jen jiného myšlení a jiných postojů k řadě situací běžného života, které jsou trestány jen proto, že ti, co takové zákony vytvořili, vidí svět jinak. U přestupkových komisí, na policii i soudů dnes končí lidé, kteří si mnohdy jen něco myslí a nahlas vyjadřují, aniž by tím způsobili faktickou škodu jinému. Bez jakýchkoli pochyb ovšem považuji za neakceptovatelné jakékoli porušení jakýchkoli práv třetích osob. A blokáda veřejných komunikací mezi taková porušení jednoznačně patří, ať už by byl původcem kdokoli.

Celý život jsem zastáncem maximální možné nikým dalším nesdílené svobody jedince, do které stát zasahuje jen minimálně. Jsem ale také zastáncem tvrdých postupů a postihů za zneužití této svobody, když něčí kroky směřují k porušení práv a zejména újmě jiných. Maximální osobní svoboda musí být vyvážena také maximální osobní odpovědností. Policie České republiky dnes ukončuje pořádání soukromých akcí, rozhání jejich návštěvníky, zatýká a odváží je antony. Ať už se jedná o akce sportovní, akce vyjadřující nesouhlas s chováním některých skupin obyvatel nebo třeba i pořádání koncertů lidí, kteří ať si svobodně vyznávají co chtějí. Když však jde o blokádu veřejných komunikací odbory, bude policie jen „monitorovat“?!

Ano, kroky současné vlády v oblasti „reforem“, kdy všechny dosavadní vlády České republiky bez rozdílu svými kroky jen devalvovaly pravý význam tohoto slova, považuji za nesystémové. Tato vláda propásla unikátní příležitost, když získala největší podporu v počtu poslanců ve sněmovně za celou dobu samostatného státu a místo využití tohoto postavení řeší jen problémy uvnitř vlády, koalice i samotných stran, ze kterých je složena. Ano, tato vláda komplikuje lidem v zemi životy, státu a společnosti to nepomáhá a za rukojmí si v mnoha svých návrzích bere občany České republiky. Jenže odbory nedělají nic jiného.

V případě, že odboráři zablokují veřejné komunikace a neuvolní je ani po výzvě policie, bez jakýchkoli skrupulí bych proti nim použil sílu. Pro zajištění chodu veřejných služeb tam, kde kroky odborářů zásadně komplikují život občanů, bych použil armádu. A jelikož nejsem rád, když je moje svoboda v pozici rukojmího (a to ani ze strany odborů, ani ze strany této vlády), trochu vody bych si v těch cisternách nechal. Lidé jako je Kalousek si za těch dvacet let zaslouží smočit drahé obleky, koupené za naše peníze. Ona nakonec studená voda z cisteren na horké hlavy je pořád lepší výstrahou s menšími následky na všech stranách, než klacky, ke kterým to nejen u nás, ale i v celé Evropě, postupně směřuje.


PS: Pro odpůrce v diskusi - Vysvětlete nám, podobného myšlení neznalým, proč kvůli blokádám člověka X, který nesouhlasí s člověkem Y, nemůže člověk Z projet a projít?


Aktuálně nabízím také článek:
„Vzít si za vzor „vyspělé státy Evropy“ v podobě Řecka, Irska, Francie, Belgie, Itálie, Španělska a ortugalska považuji za velmi špatný vtip...
Sobotka, ČSSD: Pověste každého úspěšného vejš, ať se houpá

.

Autor: František Matějka | úterý 14.6.2011 9:14 | karma článku: 38.91 | přečteno: 4221x


Další články blogera

František Matějka

Férová volební soutěž do Sněmovny. Jitrnice, jakou svět neviděl

Tak nám tu změnili pravidla hry. Prý aby to bylo všechno férovější, transparentnější a vůbec tak aby bylo líp. Je skvělé, že se můžu s ostatními podělit o osobní zkušenosti. A rád. Tak pro začátek: leccos je jinak.

13.3.2018 v 22:08 | Karma článku: 42.50 | Přečteno: 2717 | Diskuse

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.22 | Přečteno: 12909 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.71 | Přečteno: 24677 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.93 | Přečteno: 15689 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Izrael se právem prohlásil za Židovský stát, hysterie je pokrytecká

Potvrzuje se tím jenom skutečnost podloženou více než třítisíciletou historii. Zákon schválený Knesetem nadále zajišťuje lidská práva všem obyvatelům Izraele nejen Židům, takže žádná arabská tragédie se nekoná.

20.7.2018 v 17:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Marek Konečný

Lichvář primátorem Prahy

Na první místo kandidátky pro komunální volby v Praze byl nasazen pan Stuchlík podnikající v rychlých a pěkně úročených půjčkách. Jednoduše řečeno lichvář, člověk, který umí vyždímat bližního svého. Teď bude mít šanci ždímat lépe.

20.7.2018 v 17:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 115 | Diskuse

Jan Dvořák

Nezvratné důkazy, že Putin se kampaně za zvolení Trumpa osobně zúčastnil

Když The New York Times přinesl informaci, že bývalí vysocí bezpečnostní činitelé dokládají Putinův předvolební kontakt s Trumpem, a také to, že osobně nařídil hackerům ovlivňování Američanů v jeho prospěch, našinec se nevzrušil.

20.7.2018 v 16:27 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 290 | Diskuse

Jiří Šedivý

Téze: použití Armády České republiky

Je navýsost politickým rozhodnutím, jak bude ČR prosazovat a hájit své národní zájmy a jakou roli v tomto schématu bude hrát armáda.

20.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 16.86 | Přečteno: 608 | Diskuse

Libor Čermák

A to nepřítelství mezi Ruskem a USA být jako musí?

Donald Trump se s Vladimírem Putinem snaží dohodnout. Dokonce ho pozval do Bílého domu. Ale jak jsem slyšel, jsou lidé, kteří si nějakou dohodu mezi USA a Ruskem nepřejí. Jako by si přáli, aby toto nepřátelství trvalo i nadále.

20.7.2018 v 14:19 | Karma článku: 30.14 | Přečteno: 604 |
Počet článků 1576 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6499

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky, zakladatelem a ředitelem o.p.s. Hradiště Šárka bez veřejných dotací.

Najdete na iDNES.cz