Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Myslíte si, že jste svobodní? Možná jen žijete v iluzi

21. 05. 2011 9:19:55
Člověk dnes není svobodným před narozením a nevysvobodí ho ani smrt. Je to důsledek naprostého nepochopení a totálního pokřivení pojmu svoboda. Pojďme se dnes podívat na to, jak to s námi je.

Základem jakékoli svobody lidské bytosti je dobrovolnost jejího konání v životě, jdoucí ruku v ruce s odpovědností. Nejsvobodnější jsou tak paradoxně nikoli lidé ve vyspělé západní civilizaci, jak se hodně lidí mylně domnívá, ale například příslušníci kmenů kdesi v zapadlém pralese na Zemi, kam naše západní civilizace ještě neměla důvod vkročit. O tom, že se někdo narodí, ví maximálně pár desítek či stovek lidí stejně, jako když zemře.

ovce.PNGMým snem (jistě jen těžko realizovatelným, ale proč rezignovat, nesnít a nesnažit se ten sen naplnit alespoň z části) je stát zcela mimo systém a sdílet s ním jen to, na čem se s ním svobodně dohodnu. Dnes je to ovšem tak, že systém Vás pohltí přesto, že to nechcete a nesouhlasíte s tím. Nemáte možnost volby. Narodíte se a jste jeho. Patříte mu dokonce kvůli nějakým předpisům už i v lůně matky. Následně smíte mít jen takové jméno, které není v rozporu s nějakým povolením. Smíte být vychováván jen v takovém prostředí, které neodporuje nějakému dalšímu předpisu, jinak Vás systém odejme a dá do jeho zařízení. Systém Vám po narození přidělí identifikační číslo a to je s Vámi v databázích i po smrti. Smíte být léčen v případě nemoci jen tak, jak někdo jiný normativně stanovil a užívat jen takové léky, které někdo povolil. Nesmíte zaměstnat někoho či nechat se zaměstnat podle toho, jak to oběma stranám vyhovuje, ale podle toho, jak někdo jiný zákonem stanovil, že to musí být. Nesmíte říkat veřejně všechno, co skutečně cítíte a jak vidíte svět, protože řadu z toho systém považuje dokonce za trestné a uvězní Vás. O svých penězích můžete rozhodovat až potom, co z nich skoro polovinu odevzdáte systému. Systém Vám zdaní Vaši práci, zdaní Vám pořizování majetku z toho, co po zdanění zbylo, zdaní nakonec i Váš majetek pořízený za zbylé peníze, zdaní Vám i následný prodej, ba dokonce zdaní i to, když ho někomu po tom všem za života darujete nebo v pozůstalosti odkážete. Nesmíte se bránit v případě slovního či fyzického napadení Vaší svobody tak, jak byste v případě takových útoků oprávněně chtěli (vždyť jste byli obětí, nikoli útočníkem), ale můžete se bránit jen tak, jak Vám systém povolil. Mohl bych pokračovat dlouhé dny takovým výčtem...

Být skutečně svobodným znamená mít vždy příležitost a právo volby a výběru. A samozřejmě také nést plnou odpovědnost za takovou volbu a výběr každý den života bez toho, aniž bychom ji přenášeli na jiné, nohdy i proti jejich vůli - tedy proti jejich svobodě. Nic takového v současném pojetí sociálního ochranářského státu není možné. Od okamžiku narození až po okamžik smrti si na skutečnou svobodu jen hrajeme. Vždyť my už si nesmíme rozhodovat ani o věcech, které se týkají jen nás samotných a nijak nezasahují do práv jiných. Naše životy jsou současným systémem sešněrovány zákony, předpisy a nařízeními, ze kterých když systému uhnete, jste popotahováni, pokutováni, stíháni, souzeni a zavíráni.

Myslíte si, že jste svobodní? Ani omylem. Je to jen iluze svobody. A čím více dáme moci systému do rukou, tím větší divadlo nám zahraje, abychom si tu iluzi udrželi. To nejhorší, co by totiž současný systém, žijící si svým životem, mohlo potkat, je pochopení lidí co to svoboda je, doprovázené touhou po ní. Svobody jedinců se totiž bojí každý systém jako čert kříže. Proboha, vždyť my už jsme došli dokonce tak daleko, že mnozí lidé mají radost z toho, když jim systém něco povolí (tedy vrátí kousek svobody) nebo z cizího dá (čímž jiného o něco obere). Přesně tomu já říkám naprostá degenerace hodnot a lidského života. A proto je svoboda jedince jediné lidské právo, které uznávám. Jakákoli jiná uměle systémem stanovená „lidská práva“ jsou jen další hrou systému s námi.

Aktuálně nabízím také článek:
Krátce po svém jmenování sdělil ministr Kubice, že je ideální doba na dořešení Grosse, Bartáka, Dalíka a dalších. Jelikož tito a podobní jsou jen součástí soukolí, nemělo by zdaleka zůstat jen u nich...
Doufejme, že Kubiceho nepotká osud Falconeho a Borsellina...nebo na téma Mezinárodního měnového fondu:
MMF je jen politickým nástrojem, který nemá se svobodou lidí, volným trhem a žádoucím druhem přirozeného rozvoje ve světě nic společného. Je jedním ze základů světového rovnostářství, prohlubování státních deficitů a zdrojem korupce a zneužívání veřejných peněz...
Kdo povede Mezinárodní měnový fond je jedno. Je nutné ho zrušit
.

Autor: František Matějka | sobota 21.5.2011 9:19 | karma článku: 42.93 | přečteno: 9444x

Další články blogera

František Matějka

Jsou hasičák a lékárnička OK? Pak je logicky v pořádku i držení zbraně

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

5.12.2019 v 13:22 | Karma článku: 41.10 | Přečteno: 1666 | Diskuse

František Matějka

30 let svobody? Ne. Bylo to fajn, ale ke svobodě vede ještě dlouhá cesta

V roce 1989 jsem sedl do autobusu, abych se mohl přidat k ostatním. Cinkal jsem klíči na Václaváku v Praze a chtěl svobodu. Bylo mi 19. Uplynulo 30 let a já se rozhlížím kolem a hledám, kde ta svoboda je.

26.10.2019 v 21:03 | Karma článku: 43.01 | Přečteno: 2543 | Diskuse

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.92 | Přečteno: 17454 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.15 | Přečteno: 9090 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Hysterický záchvat presidenta Macrona v Hlavním městě Izraele - Jerusalémě.

Francouzský president Macron přiletěl do Izraele na mezinárodní konferenci o holokaustu a v rámci návštěvy země, se rozhodl navštívit i kostel svaté Anny, který je výsostným územím Francie.

22.1.2020 v 23:19 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 356 | Diskuse

Petr Burian

Naředěný průšvih

Příhraniční městečko Rotava má problém s počtem obyvatel. Oproti jiným podobným obcím, ve kterých místních ubývá, řeší Rotava opačný malér. Obyvatel jim tam přibývá. Jedná se o nepřizpůsobivé, sociálně vyloučené a slabé občany.

22.1.2020 v 14:39 | Karma článku: 35.78 | Přečteno: 983 | Diskuse

Antonín Brzek

Strany pro straníky, ODS nyní pro všechny?

Po kongresu ODS mě napadlo jediné. Vzpomněl jsem si na slavné heslo OF do voleb r. 1990: „Strany pro straníky, Občanské fórum pro všechny“.

22.1.2020 v 14:22 | Karma článku: 9.17 | Přečteno: 396 | Diskuse

Jan Dvořák

Vrať se do hrobu, a neubírej šance perspektivním šedesátníkům a ještě mladším

Poté, co poslankyně Válková ze známých důvodů odmítla nominaci na post ombudsmanky, čímž se z dosavadní trojice kandidátů stala pouhá dvojice, objevil se další uchazeč, Stanislav Křeček.

22.1.2020 v 11:03 | Karma článku: 24.69 | Přečteno: 1007 | Diskuse

Karel Stýblo

Hloupá Evropa.

Za posledních 30 let se emise oxidu uhličitého ve Vietnamu zvýšily 984x, v Bangladéši 510x, v Číně 354x, v Indii 305x, v Saúdské Arabii o 285% ... atd. Uvádí se, že světové emise do dnešních dnů vzrostly asi na 38 miliard tun CO2.

22.1.2020 v 10:37 | Karma článku: 37.31 | Přečteno: 1165 | Diskuse
Počet článků 1594 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6496

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz