Konvertoval k Islámu a křesťané ho za to vězní a chtějí ho zabít...

24. 02. 2011 9:06:17
Představte si to. Zjistíte, že doposud vyznávaná víra je v rozporu s tím, jak byste chtěli žít svůj vlastní (!) život. Vyberete si jinou a konvertujete. Jenže Vás za to chtějí příslušníci původní víry zabít. A jestli jsem snad v nadpisu „něco“ prohodil, za tu absurditu se omlouvám...

Nechte si stranou poznámky o tom, kolik životů mělo křesťanství či jiná náboženství na triku v dobách dřívějších. Měli byste jistě bezpochyby pravdu, ovšem od té doby uteklo už mnoho vody. Zatímco všechna ostatní náboženství se vyvinula a od postupů prosazování víry „ohněm a mečem“ upustila, Islám se ve svém vývoji zastavil před tisíci lety. Koneckonců i skutečnost, na jakých územích světa je na počátku třetího tisíciletí uplatňován a vyznáván, jen potvrzuje jeho zaostalost. Stačí se podívat na úroveň lidí tam. Čest výjimkám...

Trvám na tom, že se do těchto oblastí nemáme plést. Jestliže někdo žije nebo jde pracovat do oblasti, která je ryze islámská, musí počítat s tím, že tam platí jisté zákony a zvyky. Islám odpadlictví, tedy konvertování k jiné víře, neodpouští. Trest smrti za takový krok je tam vnímán jako oprávněný stejně, jako kamenování ženy za takové prohřešky, kterými se dost lidí u nás „pyšní“ u piva nebo vína kamarádům a kamarádkám. Jestliže někdo konvertuje ke křesťanství v islámském státě, musí podle mě se smrtí počítat. Když vyvázne, je to dar navíc. Dnes už se tedy nepozastavuji nad tím, že „u nich“ to tak funguje. Koneckonců u nich by zase po světě nechodili dvacetkrát trestaní zloději, zatímco my je živíme a začleňujeme za drahé peníze marně do společnosti zpět. Všude je něco. Nad čím se ovšem pozastavuji v jednom konkrétním případě, je pokrytectví některých lidskoprávních organizací.

Jistě není bez zajímavosti, že řada z nich se o lidi v nouzi ve světě stará mnohdy jen když jsou u toho média. Mají velmi sofistikované postupy, aby z takové pomoci vytěžily maximum, neboť na jejich činnost přispívají dárci a ti musí vidět, že něco dělají. Dnes do takové kategorie bohužel spadl i Červený kříž v Afghánistánu.

Vypisování celého příběhu je na jeden blog příliš dlouhé. V podstatě jde o to, že otec sedmi dětí Said Musa, který pro Červený kříž pracoval celých 15 let jako fyzioterapeut v ortopedickém centru, konvertoval od Islámu ke křesťanství. Po udání jeho kolegy ho zatkla bezpečnostní služba a zavřela do věznice v Kábulu. Manželka se o jeho zatčení dozvěděla až po dvou měsících a to ještě nebyla informována Červeným křížem, ale propuštěným vězněm, který byl uvězněn spolu s Musou. Ve vězení je vystaven naprosté potupě nikoli proto, že by někomu ublížil (dost možná ve své práci i zachránil několik životů bez rozlišování víry pacienta), ale za své přesvědčení. Kvůli odpadlictví mu hrozí trest smrti. Více informací naleznete na stránce Facebooku zde, nebo na rodícím se webu zde.

Jak jsem uvedl výše, musel i s takovým postupem při změně své víry počítat. Vždyť je to v islámských zemích na denním pořádku. Za bezprecedentní ovšem považuji pokrytectví Červeného kříže, který se do celé záležitosti, přes 15 let trvající službu pro něj, odmítl jakkoli angažovat, informace odmítl poskytnout i humanitárním pracovníkům z jiných organizací, s manželkou začal komunikovat až na nátlak veřejnosti a odmítl také doručit Musovi stovky dopisů z celého světa s odůvodněním, že to není jeho povinnost.

Červený kříž je jednou z těch organizací, které se zasazují například o zrušení věznice na Guantanamu. Prý kvůli nelidským podmínkám zacházení s vězni. Said Musa je z náboženských důvodů, nikoli kvůli podezření z terorismu, v Kábulském vězení podle svědectví jeho bývalého spoluvězně bit, sexuálně zneužíván, je mu odpírán spánek. A tak se jen ptám, kolik je takových osudů lidí, u kterých nejsou kamery televizních štábů a proto se nevyplatí mnohdy rádoby humanitárním organizacím zasáhnout? Jaký spatřuje Červený kříž rozdíl mezi Guantanamem, ze kterého se propuštění vězni začleňují do teroristických skupin, a mezi Kábulskou věznicí, ze které humanitární pracovník, který se provinil pouze tím, že konvertoval od Islámu ke křesťanství, po případném propuštění jen nastoupí zpět do své práce, ve které pomáhal muslimům i křesťanům po tom, co je o zdraví připravila válka?

Chcete-li pomoci i Vy a postup Červeného kříže Vám není lhostejný, můžete na výše uvedených odkazech. Děkuji Vám.


Aktuálně nabízím také článek:
Západní svět je pohoršen a nešetří slovy ve stylu „světu mír“. Mně osobně v těch projevech chybí dvě věci. Že končíme s podporami do těch zemí a hlavně, že se omlouváme, že jsme jim do toho kdy kecali..:
Za problémy v Africe můžeme i my. Přestaňme vyvážet to naše „dobro“

.

Autor: František Matějka | čtvrtek 24.2.2011 9:06 | karma článku: 39.87 | přečteno: 4466x

Další články blogera

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 31.78 | Přečteno: 1055 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 37.85 | Přečteno: 1367 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.71 | Přečteno: 2087 | Diskuse

František Matějka

Bruselská propaganda v českých školách je morální zločin!

Dnes mi nepříčetně zvedl tlak rektor olomoucké univerzi Ladislav Miller, který si opět osobuje patent na pravdu, konkrétně tu jedinou, po bruselku normalizovanou. Navíc ji chce vtloukat do hlavy dětem, což je morální zločin.

7.4.2019 v 13:21 | Karma článku: 43.92 | Přečteno: 2739 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vlastimil Dorotík

Pojem „dvojí kvalita potravin" – není to podvod a výraz falešné politické korektnosti?

I dnes to bylo hodinové téma diskusních pořadů. Zjevně se jedná o pokrytectví, obvyklou politickou korektnost a manipulaci s lidmi, protože jinak se tomu říká podvod, klamání spotřebitele a účelová deformace trhu ... .

26.5.2019 v 15:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Premiéra začíná tlačit čas. Budou předčasné volby?

V sobotu (25) večer se konala v Tel Avivu mohutná demonstrace proti politice premiéra Netanjahua. Ten má ale v těchto hodinách docela jiné starosti. Do středy musí sestavit koaliční kabinet. A když ne?

26.5.2019 v 13:35 | Karma článku: 5.03 | Přečteno: 178 | Diskuse

Petr Burian

Krysy opět útočí

Znáte tu starou čínskou moudrost o tlustých a hubených krysách? Hubená sklepní krysa na vás nezaútočí, protože nemá co bránit a váží si holého života. Tlustá ze špajzu ano, ta brání svou rozežranost. A podobně dnes útočí levičáci.

26.5.2019 v 11:53 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 606 | Diskuse

Jan Dvořák

Jak hluboko jsme po třiceti letech klesli!

Oslavy třiceti svobodných let naplno propuknou až za půl roku, v listopadu. Přesto už teď leckteré aktuální události nazíráme v kontextu bouřlivých dějinných změn.

26.5.2019 v 10:18 | Karma článku: 16.33 | Přečteno: 753 | Diskuse

Jan Bartoň

Evropa nehnědne, nýbrž blbne

Mlejnkův článek na Neviditelném psu se zabývá údajným hnědnutím Evropy. Příklady, které uvádí, ale nejsou o hnědnutí, ale o rozkladu politiky multikulturalismu podporované liberálně levicovými médii.

26.5.2019 v 9:00 | Karma článku: 40.91 | Přečteno: 2281 | Diskuse
Počet článků 1588 Celková karma 40.77 Průměrná čtenost 6489

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz