Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

ČR: „Islám a Korán jsou v rozporu s Ústavou.“ Stane se pravdou?

15. 12. 2010 8:54:44
Nemám v životě rád, když se chodí kolem horké kaše. Jsem hluboce přesvědčen, že islám a korán jsou v rozporu s naším právním pořádkem a rozhodl jsem se to dokázat za pomoci samotného státu, který nad ním drží ochranou ruku pod deštníkem demokracie a multikulturalistické integrace.

Znovu úvodem zopakuji, že jsem zastáncem maximální svobody jedince. Každého a vždy. Proto se nikdy nesmířím se současnou úrovní přerozdělování našich peněz, s přebíráním svobody v rozhodování a odpovědnosti za život občanů státem pod deštníkem sociálního ochranářství, s odevzdáváním práva rozhodovat o našem státě a jeho občanech cizím nadstátním uskupením, kde nemáme rovné postavení a hlas, ale ani s přehlížením (ba dokonce s aktivní podporou) postupné a plíživé islámské asimilace evropských národů. Kvůli snahám o integraci islámu do Evropy totiž přicházíme podle mě a své svobody. Ano, pravdou je, že v České republice prozatím zdaleka nemáme takové problémy s islámem, jako je mají v Německu, ve Francii, nebo ve Velké Británii. Bohužel žijeme v době, kdy kvůli přijetí Lisabonské smlouvy a společné unijní přistěhovalecké a sociální politice je jen otázkou času, kdy tyto problémy dolehnou i na nás. Rozhodl jsem se proto, že se pokusím prostřednictvím zákonných postupů dokázat, že islám a Korán muslimů je v rozporu s ústavním pořádkem České republiky a ostatními platnými zákony.

Vycházím z předpokladu, že platí staré známé „kde není žalobce, není soudce“. Můžeme si tady dny, týdny, měsíce a roky psát všechna pro a proti, ale mohli bychom kvůli tomu promeškat příležitost udělat si skutečné jasno v problému. A jelikož se k tomu v České republice zatím nikdo neměl, skočím do toho, jak je mým životním zvykem, rovnýma nohama.

V lednu 2011 společně se dvěma přáteli založíme občanské sdružení a budeme ho chtít registrovat příslušnou institucí. V případě občanského sdružení se jedná o Ministerstvo vnitra České republiky. Cílem činnosti sdružení bude propagace a prosazení doslovných pasáží z Koránu a několika vybraných citovaných cílů světově známých představitelů islámu, stojících mnohdy v čele či po boku vedení států, se kterými má Evropská unie „přátelské vztahy“, s cílem zavést tyto cíle v České republice cestou legislativních úprav do našeho právního řádu. O to se totiž v mnoha případech islamisté snaží. Stačí se podívat do Velké Beritánie. Tam se praktikuje právo šaría paralelně s britským právním řádem od roku 1982 a existuje tam zhruba 85 soudů, které se právem šaría řídí. O skutečné sekularizaci, tedy přísném oddělení vlivu náboženství na vedení státu, si totiž přes veškeré politické proklamace můžeme v reálném světě nechat jen zdát. V případě zamítnutí registrace takového občanského sdružení Ministerstvem vnitra České republiky, které očekáváme, a vyčerpání odvolacích prostředků, se budeme dožadovat registrace soudní cestou. Pokud neuspějeme v České republice, budeme pokračovat směrem k soudním autoritám v Evropě. Předpokládáme, že naše občanské sdružení nakonec registrováno nebude, což potvrdí náš předpoklad o neslučitelnosti islámu s našimi hodnotami a právním pořádkem.

Cílem naší snahy je naplnit heslo „kde není žalobce, není soudce“ tím, že splníme svou roli „žalobce“. Zbytek necháme na České republice a Evropské unii. Jsme totiž hluboce přesvědčeni, že islám a skutečná, nikoli nám oficiálně předkládaná, víra muslimů jsou v rozporu s tím, jaké hodnoty v Evropě zastáváme. Svoboda každého z nás má své hranice. Je-li cílem islámu pokořit jinak věřící či bezvěrce, pak jeho svoboda musí končit na hranici svobod našich. Neumí-li nebo nechtějí toto chápat ti, co jsou nahoře, pak musí přijít impuls zdola. Nikoli totiž nálada a postoje některých občanů vůči islámu v Evropě, ale islám sám je podle mě postaven na skutečném rasismu, xenofobii a systémové nadřazenosti jedněch nad druhými.

Není to tak dávno, co Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku zakázal v Itálii křesťanské kříže ve třídách italských veřejných škol. Pro mě tím tento soud vybral zbraně pro souboj a já tento výběr respektuji. Hezký den.Aktuálně nabízím také článek:
Mám touhu měnit osud a průběh zdánlivě neměnných dějů, v jejichž změnu bez vlastního přičinění nevěřím. Za pár týdnů to bude už dva roky, co píšu každý den. Dovolte mi v souvislosti s proběhlou soutěží trochu rekapitulace a nějaké to přání do budoucna...:
Jak říkal šéfredaktor idnes.cz Hanák, blog může psát kdokoli...

.

Autor: František Matějka | středa 15.12.2010 8:54 | karma článku: 45.05 | přečteno: 26332x

Další články blogera

František Matějka

Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.

29.3.2020 v 19:22 | Karma článku: 38.16 | Přečteno: 1402 | Diskuse

František Matějka

Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.

5.2.2020 v 19:14 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4839 | Diskuse

František Matějka

Poslední týden existence staré EU. Brexit. Naděje pro polovinu Evropy

Byly dny, které mám v paměti. Jako by to bylo včera. Třeba když jsem byl u porodů synů, mámu držel za ruku při odchodu, v přímém přenosu se díval na útok na Světové obchodní centrum, nebo když Britové rozhodovali o odchodu z EU.

25.1.2020 v 17:38 | Karma článku: 45.61 | Přečteno: 6618 | Diskuse

František Matějka

Jsou hasičák a lékárnička OK? Pak je logicky v pořádku i držení zbraně

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

5.12.2019 v 13:22 | Karma článku: 42.30 | Přečteno: 2089 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andre Martirosyan

Čína, koronavirus, spiknutí: jak přesvědčit svět, aby vás měl rád

Koronavirus způsobující nemoc COVID-19 vznikl v Číně a rychle se rozšířil mimo jiné kvůli nedostatku včasné reakce čínských úřadů. Nyní se to tamní vláda snaží relativizovat a stavět se do role zachránce. A my jim to věříme.

31.3.2020 v 15:00 | Karma článku: 26.92 | Přečteno: 625 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Smrt. Promořeno. Dříve či později dožene čínská chřipka každého...

Znamená to snad, že virus nakonec dožene všechny těžce nemocné a velmi staré lidi s oslabenou imunitou? Ti mrtví zatím hovoří dost jasně. U nás nezemřel žádný mladý zdravý člověk, či snad dokonce dítě. Je to důvod k oslavě....?

31.3.2020 v 13:31 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 834 | Diskuse

Jan Dvořák

Kdo bude na koni, až se tady vyhlásí „Orbánův“ stav?

Opozice hřímá. Ing. Kalousek se dokonce vyzbrojil třemi pistolemi, ministr Hamáček uklidňuje, že jde jen o materiál k diskusi, premiér připustil, že návrh se příliš nepovedll - zřejmě chce dopilovat. A navíc není vhodná doba. Prý.

31.3.2020 v 11:53 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 839 | Diskuse

Jan Ziegler

Česko odmítlo evropský nákup roušek

Evropská unie nemůže reagovat na koronavirovou krizi stejně jako Čína nebo USA, z jednoduchého důvodu, není to stát, ale společenství států. Navíc jistí jedinci svádí na Unii vlastní selhání.

31.3.2020 v 11:20 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 1096 | Diskuse

Vladimír Zeman

Spolčení hlupců aneb to nevymyslíš.

Nevěřícně čtu na liště programu ČT 24. WHO nevidí smysl ve všeobecném nošení roušek. Je to spolčení hlupců, nebo o co vlastně v kauze koronavirus jde? Pokud se svět nespojí v nějakém řešení této krize a nebude postupovat jednotně

31.3.2020 v 10:35 | Karma článku: 38.11 | Přečteno: 1451 | Diskuse
Počet článků 1597 Celková karma 42.71 Průměrná čtenost 6494

František Matějka (*1970) je předsedou Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz