Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

V rozpočtu EU „se našla“ přebytečná 1mld eur. Barroso ji dá Africe

22. 09. 2010 8:37:58
Občané členských států, mohou tleskat. Přispějí „chudým zemím“ mimo EU jednou mld eur. Dají je do Afriky, protože se chtěl Barroso blýsknout na zasedání OSN. Asi aby si EU někdo z velkých hráčů všiml. Ta miliarda sice není jeho, ale kdo by v Unii řešil takové snadno přehlédnutelné maličkosti, které jsou pod rozlišovací schopností nejvyšších unijních představitelů.

ek.PNG
Bez zajímavosti není ani zdroj této miliardy. Nebyla rozpočtována a schválena na nějakou pomoc jiným, než členským státům, jež jsou v krizi hospodářské, náboženské i sociální. Našli ji náhodou při revizi rozpočtu Evropské unie, který pro letošní rok činí 123 miliard eur, tedy přes tři biliony korun. Abych byl přesný, tak Barrosova citace zní „peníze se našly“. Jelikož jsem nevěděl, jak se peníze nacházejí samy, pomohl jsem si googlem. Zjistil jsem, že se toto slovní spojení objevuje téměř výhradně při politických projevech, z čehož usuzuji, že to nebude mít s ekonomikou a zejména s péčí řádného hospodáře při správě veřejných rozpočtů, nic společného. Předseda Evropské komise José Manuel Barroso na právě začínajícím summitu OSN v New Yorku oznámil, že miliardu eur, co se sama našla, pošle Unie na splnění tzv. Rozvojového cíle tisíciletí. (Pro neinformované: Cílů je osm. Prvních sedm se týká problémů chudoby, vzdělání, rovnosti pohlaví, zdraví a udržitelného životního prostředí. Jak vypadá v unii například rovnost pohlaví, naleznete zde v článku Vedení firem podle EU: 40% ženských pohlavních orgánů. Povinně!. Osmý se týká založení celosvětového partnerství pro rozvoj, na základě kterého „bohatý“ světový Sever musí (prý) přijmout taková opatření, jako například „odpuštění dluhů a větší rozsah a úroveň pomoci“, aby spolu se světovým Jihem směřoval ke světlým zítřkům. Za naše.)

Stoupající nezaměstnanost, islamizace, stupňující se problémy s imigranty, zvyšující se náklady na byrokracii, zvyšující se schodky členských států, pokračující úpadek Řecka (zátěžový test řeckých bank byl odložen o jeden měsíc, aby prý měli úředníci více času na přípravu... zřejmě by to teď nedopadlo politicky správně), nebo nutnost Irska přehodnotit své plány na snížení nadměrného rozpočtového schodku, to jsou jen namátkou vyjmenované problémy z nekonečné řady. Podle chování unijních představitelů se ovšem zdá, že státy Unie prostě žádné problémy nemají.

Při oné samonalezené miliardě eur jsem si opět vzpomněl, že Česká republika posílá do Unie ve své podstatě každý den 100 milionů korun (36 mld ročně), jako svůj členský příspěvek do společného unijního rozpočtu. A kritiky prosím, aby neargumentovali tím, že z Unie čerpáme nějaké dotace. Pochopte už konečně, že nejsou ničím jiným, než rozpočtovým státním dluhem jiných států, které ty peníze „od huby" vzaly vlastním občanům, majícím svých vlastních problémů dost. Je to, jako kdyby se neznámí lidé z druhého konce města měli zadlužit a platit z dluhu úroky kvůli Vám proto, abyste se Vy měli lépe. Ona miliarda eur, která se prostě jen tak v tom bruselském bordelu našla a teď půjde bez našeho vědomí do Afriky a Karibiku, tedy znamená cca 60% našich ročních odvodů do Unie. Vzpomněl jsem si například opět na to, že databáze nařízení a předpisů Unie obsahuje okolo 3.600.000 dokumentů vydaných od roku 1951 a každoročně se rozšíří o přibližně o dalších 15.000, nebo že přerozdělování našich peněz Unií vypadá podle samotného Účetního dvora EU následovně.

„Auditní názory účetního dvora na EU a její transakce jsou podobné jako v předchozích letech. Odhadovaná procenta chyb v některých výdajích poklesla, nikoli však natolik, aby ovlivnila celkový obraz. Zemědělské výdaje jsou postižené podstatnou výší chyb legálnosti. Ze 196 namátkově auditovaných zemědělských grantů bylo 61 chybných - z toho 40 povážlivě. U strukturálních fondů se chyby našly v 54 procentech auditovaných transakcí.“


Nevidím nejmenší důvod, proč by se na něčem takovém měla Česká republika a její občané nadále podílet. Osobně jsem přesvědčen, že kdyby si členské státy ponechaly každý rok oněch 123 miliard eur unijního rozpočtu pro sebe, byla by celá Evropa ve svém rozvoji o pěkný kus dál. Evropská unie totiž, kvůli falešné socialistické solidaritě, zdravý žádoucí a zejména přirozený ekonomický rozvoj států starého kontinentu jen brzdí.Aktuálně nabízím také článek:
Jednou z největších chyb je, že si pleteme příčiny a důsledky. Příčinou dnešních demonstrací není snížení platů. Je to jen série pokračujících důsledků negativních „prvenství" České republiky. Zde jsou ty pravé příčiny, které nechávají politiky chladnými, přestože o nich vědí, neboť oni jsou původci tohoto stavu...:
Pravé důvody demonstrací. Platy to ale rozhodně nejsou

.

Autor: František Matějka | středa 22.9.2010 8:37 | karma článku: 39.80 | přečteno: 3768x

Další články blogera

František Matějka

Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.

29.3.2020 v 19:22 | Karma článku: 38.16 | Přečteno: 1402 | Diskuse

František Matějka

Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.

5.2.2020 v 19:14 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4839 | Diskuse

František Matějka

Poslední týden existence staré EU. Brexit. Naděje pro polovinu Evropy

Byly dny, které mám v paměti. Jako by to bylo včera. Třeba když jsem byl u porodů synů, mámu držel za ruku při odchodu, v přímém přenosu se díval na útok na Světové obchodní centrum, nebo když Britové rozhodovali o odchodu z EU.

25.1.2020 v 17:38 | Karma článku: 45.61 | Přečteno: 6618 | Diskuse

František Matějka

Jsou hasičák a lékárnička OK? Pak je logicky v pořádku i držení zbraně

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

5.12.2019 v 13:22 | Karma článku: 42.30 | Přečteno: 2089 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andre Martirosyan

Čína, koronavirus, spiknutí: jak přesvědčit svět, aby vás měl rád

Koronavirus způsobující nemoc COVID-19 vznikl v Číně a rychle se rozšířil mimo jiné kvůli nedostatku včasné reakce čínských úřadů. Nyní se to tamní vláda snaží relativizovat a stavět se do role zachránce. A my jim to věříme.

31.3.2020 v 15:00 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 620 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Smrt. Promořeno. Dříve či později dožene čínská chřipka každého...

Znamená to snad, že virus nakonec dožene všechny těžce nemocné a velmi staré lidi s oslabenou imunitou? Ti mrtví zatím hovoří dost jasně. U nás nezemřel žádný mladý zdravý člověk, či snad dokonce dítě. Je to důvod k oslavě....?

31.3.2020 v 13:31 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 831 | Diskuse

Jan Dvořák

Kdo bude na koni, až se tady vyhlásí „Orbánův“ stav?

Opozice hřímá. Ing. Kalousek se dokonce vyzbrojil třemi pistolemi, ministr Hamáček uklidňuje, že jde jen o materiál k diskusi, premiér připustil, že návrh se příliš nepovedll - zřejmě chce dopilovat. A navíc není vhodná doba. Prý.

31.3.2020 v 11:53 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 837 | Diskuse

Jan Ziegler

Česko odmítlo evropský nákup roušek

Evropská unie nemůže reagovat na koronavirovou krizi stejně jako Čína nebo USA, z jednoduchého důvodu, není to stát, ale společenství států. Navíc jistí jedinci svádí na Unii vlastní selhání.

31.3.2020 v 11:20 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Vladimír Zeman

Spolčení hlupců aneb to nevymyslíš.

Nevěřícně čtu na liště programu ČT 24. WHO nevidí smysl ve všeobecném nošení roušek. Je to spolčení hlupců, nebo o co vlastně v kauze koronavirus jde? Pokud se svět nespojí v nějakém řešení této krize a nebude postupovat jednotně

31.3.2020 v 10:35 | Karma článku: 38.05 | Přečteno: 1444 | Diskuse
Počet článků 1597 Celková karma 42.71 Průměrná čtenost 6494

František Matějka (*1970) je předsedou Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Influencer olizoval toaletu v rámci koronavirové výzvy. Nyní má COVID-19

V době šíření koronaviru obletěla svět sociálních médií nesmyslná výzva, která vybízí k tomu, aby lidé olízli sedátko...