Za stávkovou infekci v EU může dosavadní chybná léčba socialismem

27. 06. 2010 19:02:05
Stávky proti úsporám v Řecku, Francii, Itálii i Rumunsku jsou jen průvodním znakem prohlubující se infekce díky předchozí špatné socialistické léčbě. Místo nutných antibiotik dostávali lidé jen oblbující injekce.

stavky_v_evrope_.PNGInjekce v podobě dotací, přeplácení práce, umělého zaměstnávání a naprosto nelogických a ničím neospravedlnitelných výhod (snad kromě potřeby udržet si politické křeslo v následujících volbách) jsou jediným a pravým důvodem současné plošné nespokojenosti lidí v Evropě. Diagnóza, v podobě zadlužování a křivení finančního, hospodářského i pracovního trhu, byla známá jejich lékařům již dávno. Místo sdělení holé pravdy včas a nasazení účinné léčby, však nechali dojít tu infekci tak daleko, že se jim vymyká z kontroly. Oblbovali své pacienty tím, že se nic neděje, že to chce znovu jen o trochu více výše uvedených injekcí a nemoc snad dokonce sama zmizí. Pro obyvatele států Evropy se taková léčba stala vysoce návykovou. Jenže pak přišly najednou dny, kdy unijní nemocnici začaly oblbovací injekce, které získávala od svých dodavatelů na dluh, docházet. A chtěla na dluh získat další, ještě silnější. Dodavatelé však řekli dost.

Na pacienty se přirozeně dostavily abstinenční příznaky. Jsou zmatení a nechápou, proč ta dosavadní davy utišující léčba, které měla přece doposud takový „úspěch“, najednou není k dispozici a nevěří lékařům, že je zapotřebí změnit léčbu. Ve volbách v různých státech Unie v poslední době začali postupně vyměňovat své lékaře, jenže to nestačí. Lékaři prostě musí kromě personální obměny razantně změnit i dosavadní léčbu. Ta musí spočívat zejména v postupném omezování podávání oblbujících léků a nasazení antibiotik v podobě nekompromisního snižování nákladů na správu států, na podporu všech nemakačenků a okamžitého propouštění všech simulantů, kteří návykovou drogu v podobě peněz na dluh brali nikoli v dobré víře. Pokud se navíc lékařům prokáže úmysl zneužívaní oblbovacích injekcí, je nutné je nechat dosavadní léčbu uhradit.

Nešlo vůbec o otázku zda k tomu dojde, ale kdy. Lidé si v Evropské unii na tu chybnou léčbu zvykli a přijímali ji jako chybnou mnohdy zcela vědomě. Bylo to jednodušší. Většina bohužel neřešila kdy a kdo jejich neoprávněný nadstandard zaplatí. Tak teď je čas vyúčtovat náklady chybné socialistické léčby. Stávky v Řecku, Francii, Itálii, Rumunsku, ale i dalších zemích, kde se pod taktovkou odborářských bossů kvůli rozpočtovým opatřením stávky chystají, jsou jen logickým důsledkem rozhazovačnosti dosavadních politiků a kupování si hlasů voličů, kteří se prostě koupit rádi nechali. Nechť si sáhnou do svědomí všichni stávkující, až budou brát do ruky transparent „já za nic nemohu, to oni“. Podle mě totiž nebyl hlupák jen ten, kdo dával, ale i ten, kdo bral a neptal se. A za hloupost se prostě platí.

Predescu.PNGZa paradoxní považuji rozhodnutí rumunského ústavního soudu, který v pátek rozhodl, že chystaná úsporná opatření vlády jsou v rozporu s ústavou. „Úsporná opatření smějí dopadnout jen na pracující populaci, ne na důchodce," komentoval výnos předseda soudu Ion Predescu. Žádné odůvodnění svého rozhodnutí soud nepředložil. Osobně se domnívám, že i dnešní důchodci (voliči) se bohužel (a nebuďme populisté a netvrďme, že to tak není) podíleli v předchozí době na stavu hospodářství. Pokud jsou v Rumunsku opravdu tak hluboko socialisticky zakořenění, že mají takovou ústavu, pak mám jediné doporučení: Ať ji změní a to co nejrychleji. Dle mého přesvědčení totiž nemá žádná státní ústava řešit otázky hospodářské.

Věřím, že doba, kdy politici budou dělat politiku pro lidi, národ a stát, přijde. Možná nepřijde proto, že by snad lidé prohlédli, sami pochopili a opravdu je vyměnili. Přijde proto, že lidé budou muset prohlédnout a pochopit, i kdyby nechtěli. Ona totiž žádná pokladna není bezedná a daně, zvyšované nikoli kvůli poptávce občanů na lepší společné bytí, ale na zaplacení obyčejných systematicky se hromadících politických chyb v EU, nelze zvyšovat donekonečna. Na to opravdu stačí obyčejný selský rozum, nikoli zbytečné studie a složité analýzy, které jen a pouze, za použití těch vzletných rádoby odborných výrazů, mlží pravý stav věci. A ten je v Unii, kde vládli a stále vládnou buď socialisté, nebo menší socialisté, kterým v minulosti voliči skočili na to, že jsou „pravice", prostě tristní.


PS: V poslední době jsem zaznamenal u několika lidí zvláštní kombinaci názorů a postojů, která výše uvedené jen podtrhuje: „Jsem zastáncem EU! A politika? S tím na mě nechoď, ta mě nezajímá..."


Aktuálně si dovoluji nabídnout též článek:
Svět nikdy nebyl, není a nebude bez válek. Opak tvrdí jen naivní snílci. A pro válku potřebujete generály s velkým „G“. Politici by měli být pár týdnů v místě konfliktu, o kterém od stolu rozhodli. Vyzkoušet si, jaké to je, než opět od stolu sestřelí své vlastní generály, aby získali politické body..:
Americký generál Stanley McChrystal byl sestřelen

Autor: František Matějka | neděle 27.6.2010 19:02 | karma článku: 33.60 | přečteno: 2287x

Další články blogera

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.46 | Přečteno: 11457 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.04 | Přečteno: 8743 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.07 | Přečteno: 5982 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 38.00 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Ani já nemám chuť slavit 17. listopad, pokud bude v režii jen pražské kavárny

Pan prezident Miloš Zeman oznámil, že se nebude účastnit veřejných akcí k 30. výročí Sametové revoluce. Pokud by ty oslavy pořádal jen někdo napojený na pražskou kavárnu, tak bych se neúčastnil ani já.

23.9.2019 v 18:33 | Karma článku: 28.34 | Přečteno: 393 |

Martin Braun

Padesát odstínů Grety

Anebo možná více. Kdo ví. Ten název je spíše jen taková hříčka, která mně napadá, když vidím, že tato útlá dívenka na nás čtenáře a diváky vykukuje ze všech možných míst a hlásá svá postpubertální moudra.

23.9.2019 v 17:34 | Karma článku: 30.79 | Přečteno: 707 | Diskuse

Jan Ziegler

Ne antisemitismu a protiizraelská nenávist islamistů v OSN

Čeští poslanci by měli co nejdřív schválit rezoluci odsuzující antisemitismus a cílené dehonestování Izraele. Dobrý příklad předvedla Mezinárodní federace juda, která suspendovala islamistický Írán.

23.9.2019 v 16:43 | Karma článku: 20.90 | Přečteno: 288 | Diskuse

Vilém Barák

Sovětské pomníky, ruské teritoriální značky

Snaha o zřízení památníků legionářům například v Samaře, uralském Zlatoustu a Lipjagách se podobá prorážení zdi hlavou. Bylo by nejlepší smlouvu s Ruskem vypovědět a péči o hroby zajišťovat pouze podle Ženevské úmluvy.

23.9.2019 v 16:06 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 308 | Diskuse

Jan Polanecký

Zregulovat, zakázat a zavřít je, až zčernaj!

Mentalita zákazů, usměrňování a represe se v České republice šíří od konce 90. let jako nezvladatelná infekce. A já pevně věřím, že nejsem sám, komu to už silně leze krkem.

23.9.2019 v 13:00 | Karma článku: 36.45 | Přečteno: 1316 | Diskuse
Počet článků 1592 Celková karma 47.18 Průměrná čtenost 6493

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz