Otevřený dopis poslancům ve sněmovně k hlasování o biopalivech

25. 05. 2010 9:35:45
Vážené dámy poslankyně, vážení pánové poslanci. Mnoho z Vás opakovaně v minulosti dodatečně přiznalo, že jste mnohdy nevěděli „pro co hlasujete“. Dovolte mi tedy, abych Vám dnes pomohl.

snemovna_.PNGVe čtvrtek, poslední den Vašeho mandátu, se sejdete na pokračování schůze sněmovny. Oficiálním důvodem pro jednání této schůze je prý návrh zákona o přímé volbě prezidenta České republiky. Tato myšlenka je probírána již dlouhé roky a není jediný důvod pro to, abyste se jí věnovali poslední den svého mandátu. Takto důležitou změnu Ústavy České republiky byste bez jakýchkoli pochyb měli ponechat na rozhodování nové sněmovny, která bude ustanovena prakticky jen několik hodin po Vaší schůzi. Pravým důvodem Vaší schůze ve čtvrtek je něco zcela jiného. Přehlasování veta prezidenta republiky a hlasování o zákonu, kterým se mění zákon č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší a o změně některých dalších zákonů (zákon o ochraně ovzduší), ve znění pozdějších předpisů, přijatý dne 28. dubna 2010.

Dovolte mi tedy, vycházeje z Vašich vlastních slov o mnohdy neznalosti pravého obsahu toho, o čem hlasujete, abych Vám v dobré víře předložil několik dokumentů k citovanému návrhu zákona, společně s několika důležitými odkazy, o kterých jste do teď nemuseli třeba i vědět.

1) Biopaliva škodí čtyřikrát víc než benzin a nafta. Více informací naleznete zde.

2) Závěr ze studie se snažila Evropská komise utajit před veřejností i politiky členských států Evropské unie. (studii nabízím zde)

3) Budete hlasovat o návrhu zákona, jehož obsah je papežštější než papež. Doprovodná informace k zákonu o tom, že jej po nás opět požaduje Evropská unie, je obyčejnou lží. Není pravda, že České republice nařizuje mít podíl 5,75% biopaliv Směrnice 2003/30 Evropské unie (kterou nabízím zde). Státy by podle směrnice měly (ale nemusí) „zajistit minimální procento“ biopaliv, přičemž ve směrnici uváděná hodnota pro rok 2010 ve výši 5,75 % není závazný cíl, ale „referenční hodnota“.

4) Závazky ohledně procent přimíchávání příměsí do PHM jsou z kategorie opatření, která mají údajně za cíl zmenšit důsledky lidské činnosti na globální oteplování. Vzpomeňte si poctivě, prosím, a sáhněte si do svědomí, jak to bylo a nadále je s „klimatology“, kteří se nám snažili v Kodani předložit vědomě zfalšované závěry proto, aby ze států světa, tedy peněz lidí, získali do roku 2020 až 20 bilionů dolarů. Neexistuje žádná nezvratná studie, ani jasné relevantní a porovnatelné výsledky odborníků, které by potvrdily ryzí teorii o vlivu člověka na GO v takovém měřítku, jak se nám ekologistická lobby snaží vnutit.

5) Jestliže schválíte návrh legislativní normy, která Vám ve čtvrtek bude předložena, připravíte v době hospodářské krize o peníze miliony lidí v České republice. Stoupne cena pohonných hmot, která se naprosto samozřejmě a přirozeně projeví v ceně služeb. Lidem a podnikatelům stoupnou náklady na údržbu vozového parku.

6) Ani zemědělcům zákonem ve skutečnosti nijak nepomůžete. Zemědělce tíží samotný systém dotací, který je v Evropské unii nespravedlivý. Stali se pouhými rukojmími a obětí této hry.

7) Řada z Vás je připravena dost možná hlasovat proti vetu prezidenta už jen z principu, neboť jej nemáte v oblibě. Abstrahujte tentokrát, naléhavě prosím, od osobní nevraživosti. Připusťte, že i z hradu může přijít dobrá myšlenka. Podívejte se na problém věcně a bez osobních antipatií.

8) Řada z Vás se v minulosti a během několika posledních dní sešla s panem Andrejem Babišem, nebo jeho lidmi. Řada z Vás je připravena v poslední den svého mandátu vyjít vstříc jeho lobby. Nechci dnes zkoumat důvody proč tomu tak je. Dovolím si Vám jen připomenout, že se narodil 2. září 1954 v rodině komunistického prominenta Štefana Babiše, který pracoval například jako obchodní poradce při OSN či zastupoval ČSSR v jednání GATT. Díky postavení jeho otce měl za komunistů šanci vystudovat kvalitní gymnázium ve švýcarské Ženevě a následně Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Výtečné vztahy měl se Zemanovou i Grossovou vládou, výhodně privatizoval několik podniků – od Lovochemie až po Unipetrol. O schůzkách Babiše s šéfem antimonopolního úřadu Pecinou bylo napsáno už mnohé. Dnes je Pecina ministrem vnitra, nominovaný za ČSSD a znovu kandidující. Andrej Babiš byl vyšetřován v řadě ekonomických deliktů, které mu nakonec nebyly prokázány - zajímavostí v této souvislosti je jistě skutečnost, že měl o svých odposleších informace předem, což sám přiznal bez toho, aniž by uvedl od koho. Třetí nejbohatší člověk v zemi Babiš byl také členem KSČ a agentem StB. Byl evidován jako agent a tajný spolupracovník ve svazku 25085 pod krycím jménem "Bureš". Evidující správou byla centrála STB a Bratislava. V roce 1988 byl jeho svazek na kontrarozvědce uzavřen a předán rozvědce. Další podrobnosti bohužel zjistit nelze, protože dokumenty jsou uloženy na Slovensku. (odkaz na záznam nabízím zde)


Vážené dámy poslankyně, vážení páni poslanci. Zvažte, prosím, zda poslední den Vašeho mandátu si opravdu zaslouží takový zásah do života lidí, kteří Vám mandát v minulých volbách dali. Den po hlasování budou totiž o dvou třetinách z Vás, kteří jste opět na volitelných místech kandidátek politických stran, rozhodovat znovu. Děkuji Vám.

František Matějka


PS: Prosím čtenáře, kteří souhlasí s výše uvedeným textem, aby jej poskytli ostatním. Děkuji Vám.Doplněno v 10:25

podani_dopisu.PNG


Autor: František Matějka | úterý 25.5.2010 9:35 | karma článku: 39.52 | přečteno: 4327x

Další články blogera

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.03 | Přečteno: 1365 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.07 | Přečteno: 1413 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.81 | Přečteno: 2129 | Diskuse

František Matějka

Bruselská propaganda v českých školách je morální zločin!

Dnes mi nepříčetně zvedl tlak rektor olomoucké univerzi Ladislav Miller, který si opět osobuje patent na pravdu, konkrétně tu jedinou, po bruselku normalizovanou. Navíc ji chce vtloukat do hlavy dětem, což je morální zločin.

7.4.2019 v 13:21 | Karma článku: 43.99 | Přečteno: 2793 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiřina Holotová

Násilník je v režimu strpění! To nevymyslíš! A ministra zajímají jen komentáře na sítích.

Dva roky se poflakoval Evropou Afričan, který znásilnil dívku na Litoměřicku. V roce 2017 žádal neúspěšně o azyl v Německu a od té doby má u Bundespolizei čtyři záznamy pro násilnou trestnou činnost!

20.6.2019 v 20:44 | Karma článku: 36.86 | Přečteno: 896 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Perský záliv, místo opakování dějin

Dějiny se bohužel opakují. Jako teď v Perském zálivu, kde je už, obrazně řečeno, horká nejen půda, ale i moře.

20.6.2019 v 17:47 | Karma článku: 15.70 | Přečteno: 312 | Diskuse

Vladislava Chourová

Demokracie na protézách.

Milion chvilek pro demokracii se v neděli chystá uspořádat jednu z nejmasovějších demonstrací na Letné. Kolik jen už takových bylo a demokracie stále stojí na vratkých protézách. Pamatuji si tu polistopadovou Letnou, kdy

20.6.2019 v 14:30 | Karma článku: 36.97 | Přečteno: 1473 | Diskuse

Josef Karlický

Prokletí zákona o státním zastupitelství. Měla by se vláda konečně poučit?

Vláda pro posílení nezávislosti justice stále nic neudělala. Připravuje vládní novelu zákona o státním zastupitelství - platnou až za dva a půl roku. Nebo taky vůbec. Snahy osmi ministrů o vládní návrh doposud vždy ztroskotaly.

20.6.2019 v 13:52 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 209 | Diskuse

Ladislav Cihlář

úmyslné(?)odsouvání tr. stíhání Babiše v režii oposice

Odborníci i laici (občané) se diví, jak kausa trestního stíhání Babiše nemá konce. Buď jsou důkazy nebo nejsou, takže by měl být již dávno poslán k soudu, nebo zproštěn podezření.

20.6.2019 v 11:50 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 999 | Diskuse
Počet článků 1588 Celková karma 37.97 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz