Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

Poslanci den před volbami? Jistě, vždyť slíbili protlačit biopaliva

20. 05. 2010 9:42:03
Jde někomu ve věci biopaliv o podstatu?! Poslanci se sejdou z jediného důvodu. Potřebují totiž ještě rychle splnit lobbyistický závazek a vědí, že tam hned druhý den být nemusí a je potřeba se zabezpečit.

Andrej Babiš si před pár dny pozval předsedu Svobodných Petra Macha a "přemlouval" ho, aby Svobodní přestali šít do věcí, které se točí kolem biopaliv. Petr Mach trval na tom, že biopaliva jsou drahý omyl sloužící pouze výrobcům biopaliv na úkor všech spotřebitelů a schůzka skončila.

nevidi_neslysi_nemluvi.PNG
Andrej Babiš má ale evidentně "přemluvenou" drtivou většinu poslanců od KSČM přes TOP09 a ČSSD po ODS, o Zelných nemluvě. Podívejte se do současné sněmovny a sledujte, kdo bude pro biopaliva hlasovat poslední den před volbami. Myslíte si, že politika se dělá v České republice pro věc samotnou? Ano, ale ta nesouvisí s lidmi. Poslanci parlamentních stran se nám předhánějí v návrzích na protikorupční balíčky, utajené svědky, provokatéry jak za dob komunistické STB, vytváření seznamů registrovaných lobbyistů a já nevím čím ještě. Prý aby zatočili z korupcí. Houby. Jediným cílem takových opatření je, aby se k jejich dlouhé roky rozjetým kšeftům nedostal nedejbože někdo jiný. To je to, co si podobnými návrhy chrání. Oni si své lobby budovali dlouhé roky a tento stav chtějí zakonzervovat. Nikoli proto, aby odstranili dosavadní praktiky, ale aby zakonzervovali a ochránili současný stav s vědomím, že ani státní peníze nejsou nekonečné. Více psů na jednu kost je vždy problém.

Fatální chybou současné politiky je zvyšování a snižování čehokoli na základě politických cílů, korupce a lobby, nikoli rozumu a skutečné poptávky. Zvyšování objemu biosložek v PHM není nic jiného, než právě a jedině jedno z takových rozhodností. Oficiálním zdůvodněním pro vznik této zcela umělé normy, je omezení vlivu člověka na oteplování Země, náhrada za ubývající zásoby ropy a „práce“ pro zemědělce. Je to takový ten typický budovatelský plán z doby komunistického centrálního plánování. Žádný z těchto oficiálních důvodů ale není ten pravý. Přimíchávání biosložek do pohonných hmot je typickým důsledkem naprosté ztráty skutečných idejí současných politiků a totální podlehnutí ekologistické lobby. Je to jen další krok k vrchnostenskému určování co je a co není pro lidi dobré. Položme si základní otázku: „Komu to prospěje?“ Co je dobré na zvýšení ceny pohonných hmot, které se pak následně logicky promítne do zdražení služeb? Co je dobré na tom, že se prokazatelně zvyšuje spotřeba a ruku v ruce rostou náklady na údržbu? Co je dobré pro Boha na tom, že zatímco jinde umírají lidé hlady, my frajersky plníme budovatelské cíle EU a místo potravin v podstatě pěstujeme PHM? Komu prospívají podobné nesmysly ze společné kapsy? Nenašel jsem nikoho, kromě výrobců biosložek a politků, kteří jim jdou na ruku proti zájmu skutečné podstaty věci. Tedy pokud to podstatou věci má být občan, stát a skutečná ekologie a ne ideologie ekologismu. Koneckonců u vlivu člověka na oteplování Země již klimatologičtí mágové posouvají postupně desetinou čárku u prognózy „konce světa“. Jistě ji budou posouvat i dál. Je mi však líto zemědělců, kteří kvůli křivým dotacím v EU skáčou „od obilí k řepce“.

Poslanci měli mnohokrát problém s tím, aby se vůbec sešli. Tentokrát ne. To bylo řečí, že teď se budou věnovat volební kampani, a že sněmovna do voleb toho stejně už moc neudělá. Včera prosadili mimořádné jednání sněmovny na poslední den před volbami. Poslední den jejich mandátu. Nemají totiž jistotu, že se sejdou po volbách v takové sestavě, aby byly schopni naplnit lobbyistické zájmové dohody s Andrejem Babišem. A to, se jak známo, nezapomíná. Jde totiž o desítky miliard. Výrobci přece již investovali do nových továren a zemědělci přece již dávno zaseli. Jako kdyby věděli, že ten zákon prostě projde...

Poslední den mandátu poslanců bude tedy nakonec pro nás všechny ještě zatraceně drahý. Skutečné ekologické zájmy a zájem o peněženky řidičů je vedlejší. A Andrej Babiš? Ten jistě otevírá nějaké dobré drahé víno a těší se. Nebo možná už ani ne. Vždyť vznik zákonů u nás jen pro vybrané je přece normální...


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 20.5.2010 9:42 | karma článku: 41.91 | přečteno: 5940x

Další články blogera

František Matějka

Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.

29.3.2020 v 19:22 | Karma článku: 38.16 | Přečteno: 1402 | Diskuse

František Matějka

Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.

5.2.2020 v 19:14 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4839 | Diskuse

František Matějka

Poslední týden existence staré EU. Brexit. Naděje pro polovinu Evropy

Byly dny, které mám v paměti. Jako by to bylo včera. Třeba když jsem byl u porodů synů, mámu držel za ruku při odchodu, v přímém přenosu se díval na útok na Světové obchodní centrum, nebo když Britové rozhodovali o odchodu z EU.

25.1.2020 v 17:38 | Karma článku: 45.61 | Přečteno: 6618 | Diskuse

František Matějka

Jsou hasičák a lékárnička OK? Pak je logicky v pořádku i držení zbraně

Integrovaný záchranný systém zahrnuje Hasičský záchranný sbor ČR, poskytovatele zdravotnických záchranných služeb a Policii ČR. Skvělá a potřebná věc. Ale než přijedou, jsme na to sami. Proto máme hasičák a lékárničku. A zbraň.

5.12.2019 v 13:22 | Karma článku: 42.30 | Přečteno: 2089 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andre Martirosyan

Čína, koronavirus, spiknutí: jak přesvědčit svět, aby vás měl rád

Koronavirus způsobující nemoc COVID-19 vznikl v Číně a rychle se rozšířil mimo jiné kvůli nedostatku včasné reakce čínských úřadů. Nyní se to tamní vláda snaží relativizovat a stavět se do role zachránce. A my jim to věříme.

31.3.2020 v 15:00 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 621 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Smrt. Promořeno. Dříve či později dožene čínská chřipka každého...

Znamená to snad, že virus nakonec dožene všechny těžce nemocné a velmi staré lidi s oslabenou imunitou? Ti mrtví zatím hovoří dost jasně. U nás nezemřel žádný mladý zdravý člověk, či snad dokonce dítě. Je to důvod k oslavě....?

31.3.2020 v 13:31 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 832 | Diskuse

Jan Dvořák

Kdo bude na koni, až se tady vyhlásí „Orbánův“ stav?

Opozice hřímá. Ing. Kalousek se dokonce vyzbrojil třemi pistolemi, ministr Hamáček uklidňuje, že jde jen o materiál k diskusi, premiér připustil, že návrh se příliš nepovedll - zřejmě chce dopilovat. A navíc není vhodná doba. Prý.

31.3.2020 v 11:53 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 837 | Diskuse

Jan Ziegler

Česko odmítlo evropský nákup roušek

Evropská unie nemůže reagovat na koronavirovou krizi stejně jako Čína nebo USA, z jednoduchého důvodu, není to stát, ale společenství států. Navíc jistí jedinci svádí na Unii vlastní selhání.

31.3.2020 v 11:20 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 1086 | Diskuse

Vladimír Zeman

Spolčení hlupců aneb to nevymyslíš.

Nevěřícně čtu na liště programu ČT 24. WHO nevidí smysl ve všeobecném nošení roušek. Je to spolčení hlupců, nebo o co vlastně v kauze koronavirus jde? Pokud se svět nespojí v nějakém řešení této krize a nebude postupovat jednotně

31.3.2020 v 10:35 | Karma článku: 38.08 | Přečteno: 1444 | Diskuse
Počet článků 1597 Celková karma 42.71 Průměrná čtenost 6494

František Matějka (*1970) je předsedou Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Influencer olizoval toaletu v rámci koronavirové výzvy. Nyní má COVID-19

V době šíření koronaviru obletěla svět sociálních médií nesmyslná výzva, která vybízí k tomu, aby lidé olízli sedátko...