Poslanci den před volbami? Jistě, vždyť slíbili protlačit biopaliva

20. 05. 2010 9:42:03
Jde někomu ve věci biopaliv o podstatu?! Poslanci se sejdou z jediného důvodu. Potřebují totiž ještě rychle splnit lobbyistický závazek a vědí, že tam hned druhý den být nemusí a je potřeba se zabezpečit.

Andrej Babiš si před pár dny pozval předsedu Svobodných Petra Macha a "přemlouval" ho, aby Svobodní přestali šít do věcí, které se točí kolem biopaliv. Petr Mach trval na tom, že biopaliva jsou drahý omyl sloužící pouze výrobcům biopaliv na úkor všech spotřebitelů a schůzka skončila.

nevidi_neslysi_nemluvi.PNGAndrej Babiš má ale evidentně "přemluvenou" drtivou většinu poslanců od KSČM přes TOP09 a ČSSD po ODS, o Zelných nemluvě. Podívejte se do současné sněmovny a sledujte, kdo bude pro biopaliva hlasovat poslední den před volbami. Myslíte si, že politika se dělá v České republice pro věc samotnou? Ano, ale ta nesouvisí s lidmi. Poslanci parlamentních stran se nám předhánějí v návrzích na protikorupční balíčky, utajené svědky, provokatéry jak za dob komunistické STB, vytváření seznamů registrovaných lobbyistů a já nevím čím ještě. Prý aby zatočili z korupcí. Houby. Jediným cílem takových opatření je, aby se k jejich dlouhé roky rozjetým kšeftům nedostal nedejbože někdo jiný. To je to, co si podobnými návrhy chrání. Oni si své lobby budovali dlouhé roky a tento stav chtějí zakonzervovat. Nikoli proto, aby odstranili dosavadní praktiky, ale aby zakonzervovali a ochránili současný stav s vědomím, že ani státní peníze nejsou nekonečné. Více psů na jednu kost je vždy problém.

Fatální chybou současné politiky je zvyšování a snižování čehokoli na základě politických cílů, korupce a lobby, nikoli rozumu a skutečné poptávky. Zvyšování objemu biosložek v PHM není nic jiného, než právě a jedině jedno z takových rozhodností. Oficiálním zdůvodněním pro vznik této zcela umělé normy, je omezení vlivu člověka na oteplování Země, náhrada za ubývající zásoby ropy a „práce“ pro zemědělce. Je to takový ten typický budovatelský plán z doby komunistického centrálního plánování. Žádný z těchto oficiálních důvodů ale není ten pravý. Přimíchávání biosložek do pohonných hmot je typickým důsledkem naprosté ztráty skutečných idejí současných politiků a totální podlehnutí ekologistické lobby. Je to jen další krok k vrchnostenskému určování co je a co není pro lidi dobré. Položme si základní otázku: „Komu to prospěje?“ Co je dobré na zvýšení ceny pohonných hmot, které se pak následně logicky promítne do zdražení služeb? Co je dobré na tom, že se prokazatelně zvyšuje spotřeba a ruku v ruce rostou náklady na údržbu? Co je dobré pro Boha na tom, že zatímco jinde umírají lidé hlady, my frajersky plníme budovatelské cíle EU a místo potravin v podstatě pěstujeme PHM? Komu prospívají podobné nesmysly ze společné kapsy? Nenašel jsem nikoho, kromě výrobců biosložek a politků, kteří jim jdou na ruku proti zájmu skutečné podstaty věci. Tedy pokud to podstatou věci má být občan, stát a skutečná ekologie a ne ideologie ekologismu. Koneckonců u vlivu člověka na oteplování Země již klimatologičtí mágové posouvají postupně desetinou čárku u prognózy „konce světa“. Jistě ji budou posouvat i dál. Je mi však líto zemědělců, kteří kvůli křivým dotacím v EU skáčou „od obilí k řepce“.

Poslanci měli mnohokrát problém s tím, aby se vůbec sešli. Tentokrát ne. To bylo řečí, že teď se budou věnovat volební kampani, a že sněmovna do voleb toho stejně už moc neudělá. Včera prosadili mimořádné jednání sněmovny na poslední den před volbami. Poslední den jejich mandátu. Nemají totiž jistotu, že se sejdou po volbách v takové sestavě, aby byly schopni naplnit lobbyistické zájmové dohody s Andrejem Babišem. A to, se jak známo, nezapomíná. Jde totiž o desítky miliard. Výrobci přece již investovali do nových továren a zemědělci přece již dávno zaseli. Jako kdyby věděli, že ten zákon prostě projde...

Poslední den mandátu poslanců bude tedy nakonec pro nás všechny ještě zatraceně drahý. Skutečné ekologické zájmy a zájem o peněženky řidičů je vedlejší. A Andrej Babiš? Ten jistě otevírá nějaké dobré drahé víno a těší se. Nebo možná už ani ne. Vždyť vznik zákonů u nás jen pro vybrané je přece normální...


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 20.5.2010 9:42 | karma článku: 41.88 | přečteno: 5938x

Další články blogera

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.46 | Přečteno: 11404 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.04 | Přečteno: 8742 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.07 | Přečteno: 5982 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 38.00 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Ani já nemám chuť slavit 17. listopad, pokud bude v režii jen pražské kavárny

Pan prezident Miloš Zeman oznámil, že se nebude účastnit veřejných akcí k 30. výročí Sametové revoluce. Pokud by ty oslavy pořádal jen někdo napojený na pražskou kavárnu, tak bych se neúčastnil ani já.

23.9.2019 v 18:33 | Karma článku: 27.30 | Přečteno: 370 |

Martin Braun

Padesát odstínů Grety

Anebo možná více. Kdo ví. Ten název je spíše jen taková hříčka, která mně napadá, když vidím, že tato útlá dívenka na nás čtenáře a diváky vykukuje ze všech možných míst a hlásá svá postpubertální moudra.

23.9.2019 v 17:34 | Karma článku: 30.21 | Přečteno: 692 | Diskuse

Jan Ziegler

Ne antisemitismu a protiizraelská nenávist islamistů v OSN

Čeští poslanci by měli co nejdřív schválit rezoluci odsuzující antisemitismus a cílené dehonestování Izraele. Dobrý příklad předvedla Mezinárodní federace juda, která suspendovala islamistický Írán.

23.9.2019 v 16:43 | Karma článku: 20.72 | Přečteno: 279 | Diskuse

Vilém Barák

Sovětské pomníky, ruské teritoriální značky

Snaha o zřízení památníků legionářům například v Samaře, uralském Zlatoustu a Lipjagách se podobá prorážení zdi hlavou. Bylo by nejlepší smlouvu s Ruskem vypovědět a péči o hroby zajišťovat pouze podle Ženevské úmluvy.

23.9.2019 v 16:06 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 307 | Diskuse

Jan Polanecký

Zregulovat, zakázat a zavřít je, až zčernaj!

Mentalita zákazů, usměrňování a represe se v České republice šíří od konce 90. let jako nezvladatelná infekce. A já pevně věřím, že nejsem sám, komu to už silně leze krkem.

23.9.2019 v 13:00 | Karma článku: 36.32 | Přečteno: 1308 | Diskuse
Počet článků 1592 Celková karma 47.18 Průměrná čtenost 6493

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz