Slepota a hluchota provází eurooptimisty v České republice, když opakovaně upozorňujeme na skutečnost, že nám naši vlastní politici ve věci pomoci Řecka lžou. Kolikrát jsme už lidem říkali, že EU, členové eurozóny a naše vlastní vláda nás podvádí, když říkají, že se nás peníze do Řecka netýkají? Chcete dnes poznat pravdu o našich penězích?
Všichni členové EU (nikoli jen eurozóny!) si musí půjčit na to, aby zaplatili dluhy Řecka, nasekané nezřízeným socialismem. Plat ve státní správě je v Řecku v průměru 2,5krát vyšší, než v soukromém sektoru. Úředníci, kteří pracují maximálně do 15. hodiny, dostávají bonus za dodržení pracovní doby. V poměru k počtu obyvatel je jich v Řecku asi nejvíce na světě a například učitelů 1. a 2. stupně je tam čtyřikrát více, než ve Finsku. Na ostrůvku Agios Efstratios dokonce existovala škola se čtyřiceti učiteli a deseti žáky. Nadbyteční učitelé pobírají plat, ale neučí. Někteří v pracovní době jezdí s taxíkem, další jsou v turistických službách. A důchody? Vyplácejí se ve výši 80% z platu a jejich součástí je i 13. a 14. důchod. Státní zaměstnanci mají garantovanou penzi, která po jejich smrti přejde
nejen na manželku, ale i na případné neprovdané dcery. Poštovní úřednice, která šla do penze v šedesáti letech dostává měsíční důchod 45 000 korun měsíčně. Jenže v socialistickém Řecku to není jiné ani v soukromém sektoru. Pro dlouholeté zaměstnance v soukromém sektoru je jako odstupné stanoveno minimum 24 platů. Někteří z nich ale dostávají i 72 nebo 100 měsíčních platů. Řecké aerolinky Olympic Airwaves chtěly v roce 2003 méně pilotů. Ti, kteří byli propuštěni, dodnes pobírají plat 350 000 Kč měsíčně...
Nedávno jsem díky důvěryhodným informacím napsal společně s Petrem Machem na našich blozích o tom, že Česká republika poslala prostřednictvím ČNB Mezinárodnímu měnovému fondu 1 miliardu EUR, určených skrytě pro Řecko. Oficiální místa a prounijní komentátoři zprávu popřeli. Petru Machovi, který s tím přišel jako nikoli předseda pravicové politické strany, ale jako letitý ekonom, obeznámený se situací, řada lidí spílala. Komentátoři jako je Macháček a podobní jej málem upálili ve svých veřejných reakcích jako kacíře a tmáře.
Včera jsme se dozvěděli, že Merkelová měla už v únoru plán, na základě kterého navrhovala, aby peníze do Řecka poslaly i členské státy Evropské unie, které nejsou členy eurozóny. Naši vládní představitelé do včerejška tvrdili občanům České republiky, že se nic takového nestane. Jenže včera bublina splaskla a to zjevně nevědomky.
Ministr financí Janota mezi řečí na dotaz ČT24, jak se staví k novému požadavku Unie na to, aby se všechny členské státy EU složily a poslaly podle rozpočítaných tabulek peníze do Řecka, odpověděl v rozhovoru mimo záznam odvysílaných zpráv: „...češi už zaplatili skoro 26 miliard mezinárodnímu měnovému fondu a to musí stačit“. K tomu se navíc uvažuje dokonce o tom (Janota to diplomaticky označuje za spekulace s tím, že žádné takové jednání neproběhlo), že členské země zvýší své členské odvody do EU proto, aby se naplnila pokladna EU pro pomoc Řecku a dalším státům eurozóny.
Záznam zpráv z ČT24 naleznete zde.
Vážení občané České republiky, každý z Vás si musel vypůjčit skrze prohloubení státního dluhu další peníze na to, abyste zaplatili výše uvedené socialistické výdobytky Řecka. Gratuluji. Až mi zase budete spílat, že o EU nic nevím, vězte, že jsem jen již dávno sundal růžové brýle, které řada z Vás má ještě bohužel na očích...
Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
Tak nám ta jeho složenka opravdu došla. Inu nelenili jsme a vracíme míč na tu stranu hřiště, kde se nachází poslanecká sněmovna. Posíláme složenky 354 poslancům, rozpočítáno od roku 1998...:
Kalousku, mám připravené složenky pro celkem 354 poslance a posílám
.