Matrix měl pravdu. Existují dva světy. Ten náš a ten JEJICH. EURO

30. 04. 2010 10:27:12
Také se domníváte, že politici a řada „ekonomů“ žije v jiném světě, než Vy? Že nám média, zejména veřejnoprávní, ukazují mnohdy jiný ideální svět, než jaký je ve skutečnosti? Tak vítejte! Tohle je pro Vás.

Dnes jsem si se zájmem přečetl článek na serveru ČT24 a rozhodl se konfrontovat svůj obyčejný, s bumážkou nestudovaný, selský rozum s tím, co jsem si viděl. Nabízím tedy k diskusi tuto polemiku i Vám.

recko_.PNGV celém článku na mě opravdu zapůsobily dvě citace, na základě kterých jsem došel k závěru, že tvůrci filmu Matrix věděli tehdy víc, než my. Prý podle „většiny“ ekonomů může euro komplikovat některým státům život, ale podle nich to není případ Řecka. „Euro je rušivý nástroj dynamičtěji rostoucích států, to je Irsko, Španělsko, případně pobaltské státy, které nemají euro, ale mají zafixovanou měnu. Tam jde o nízké úrokové sazby, které vytvořily na tamních trzích realitní bubliny atd. V případě Řecka je realita poněkud jiná," řekl v rozhovoru pro ČT24 analytik X-Trade Brokers Jaroslav Brychta. Dodal, že vstup Řecka do eurozóny, do silného ekonomického bloku, dodal zemi na důvěryhodnosti, kterou nikdy dříve nepoznala. Mohlo si půjčovat mnohem levněji. „Investoři věděli, že pokud je země členem eurozóny, tak se za ni kdokoliv postaví, když bude mít problémy, (...) kdyby měli drachmu, trh by je klepnul přes prsty daleko dříve než nyní," vysvětlil Brychta.

Domnívám se, že pan Brychta žije v Matrixu. Vstup do eurozóny nedodal Řecku na důvěryhodnosti ani omylem. Jediné, co dodal, byla vidina, že investorům případné dluhy za Řecko zaplatí někdo jiný. Vznik eurozóny tak paradoxně sám vytvořil podmínky pro ještě větší zadlužování členů tohoto spolku. Ona pomyslná „důvěra“ byla ve skutečnosti jen jakousi skrytou zárukou soukromým investorům, že když budou nadále od států v EU kupovat jejich dluhopisy, někdo to prostě vždycky zaplatí. Pan Brychta má svatou pravdu v poslední citované větě, která ovšem platí obecně pro všechny státy světa. Samostatná národní měna prostě státům umožňuje reagovat daleko rychleji, podstatně účinněji a s nižšími náklady, než měna společná.

Ve stejném článku nabídla své vidění také ředitelka a analytička společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. „Krize důvěry ve státy, které čelíme v roce 2010, by mohla být mělčí a některé z jižních evropských států by se úplně mohly vyhnout problémům, pokud by eurozóna jako celek včas uklidnila zpanikařené investorské stádo a včas nalila do Řecka dostatek likvidity." Prý by tím eurozóna zabránila panice a útěku investorů od řeckých aktiv.

I zde se domnívám, že autorka citátu žije v Matrixu. V podstatě nám kouzelným souslovím o „nalití dostatku likvidy“ říká, že měly jiné státy dát své peníze Řecku na jeho dluhy dřív. A když říkám dát, tak to tak z velké části je, neboť podmínky nejsou tržní. Na rozdíl od paní Šichtařové se domnívám, že kdyby nebylo eurozóny, utekli by investoři už dávno, Řecko by se nedostalo do takového bahna a ryzí socialismus (protože tam skutečná pravice nikdy nebyla) by tam ukázal svou pravou tvář se všemi důsledky. Řekové by nyní nevypalovali majetky na ulicích a už dávno by pochopili, že na dluh se žít prostě opravdu nedá.

To politická korektnost, socialismus v Evropské unii, jeho sociální a měnové inženýrství a snaha umělými zásahy budit falešnou důvěru trhu se nejvýznamnější měrou podílejí na problémech Řecka, Portugalska, Španělska, Itálie a dalších zemí, které budou jak stavba z karet bez racionálních základů padat. Právě ona vybudovaná falešná „důvěra“ může za to, že řečtí politici začali hřešit, utrácet a státní dluh bujel až do dnešních fatálních mezí.

Podle dubnového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění většina obyvatel České republiky odmítá zavedení eura. Jsem rád za takové chycení rozumu do hrsti od lidí v naší zemi a mám pro ně jedinou radu. Pečlivě si tentokrát přečtěte volební programy těch stran, které jste dnes připraveni volit. Pokud totiž mají jako jeden ze svých cílů zavedení eura a Vy jim umožníte vládnout, můžeme se na podobné obrázky z Řecka dívat v našich ulicích v přímém přenosu. Já si totiž, na rozdíl od naší současné vládnoucí elity, nemyslím, že Češi, Moravané a Slezané jsou líní na to, aby vyšli do ulic. Svět se mění a lidé si nenechají kálet na svou hlavu jako ovce donekonečna.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
Zavedli nás pod sovětské laufy. Vítali tanky s kyticema v rukou a 40 let dusili národ. My jim na oplátku zjevně slíbili beztrestnost. Dodnes nikdo nesedí. Teď podpoří vládu ČSSD, když vystoupíme z NATO...:
Nedotáhli jsme to v roce 1989 s komunisty do konce a tady to máme!


.

Autor: František Matějka | pátek 30.4.2010 10:27 | karma článku: 33.43 | přečteno: 3419x

Další články blogera

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.03 | Přečteno: 1365 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.07 | Přečteno: 1413 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.81 | Přečteno: 2129 | Diskuse

František Matějka

Bruselská propaganda v českých školách je morální zločin!

Dnes mi nepříčetně zvedl tlak rektor olomoucké univerzi Ladislav Miller, který si opět osobuje patent na pravdu, konkrétně tu jedinou, po bruselku normalizovanou. Navíc ji chce vtloukat do hlavy dětem, což je morální zločin.

7.4.2019 v 13:21 | Karma článku: 43.99 | Přečteno: 2793 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiřina Holotová

Násilník je v režimu strpění! To nevymyslíš! A ministra zajímají jen komentáře na sítích.

Dva roky se poflakoval Evropou Afričan, který znásilnil dívku na Litoměřicku. V roce 2017 žádal neúspěšně o azyl v Německu a od té doby má u Bundespolizei čtyři záznamy pro násilnou trestnou činnost!

20.6.2019 v 20:44 | Karma článku: 36.51 | Přečteno: 853 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Perský záliv, místo opakování dějin

Dějiny se bohužel opakují. Jako teď v Perském zálivu, kde je už, obrazně řečeno, horká nejen půda, ale i moře.

20.6.2019 v 17:47 | Karma článku: 15.43 | Přečteno: 305 | Diskuse

Vladislava Chourová

Demokracie na protézách.

Milion chvilek pro demokracii se v neděli chystá uspořádat jednu z nejmasovějších demonstrací na Letné. Kolik jen už takových bylo a demokracie stále stojí na vratkých protézách. Pamatuji si tu polistopadovou Letnou, kdy

20.6.2019 v 14:30 | Karma článku: 36.78 | Přečteno: 1436 | Diskuse

Josef Karlický

Prokletí zákona o státním zastupitelství. Měla by se vláda konečně poučit?

Vláda pro posílení nezávislosti justice stále nic neudělala. Připravuje vládní novelu zákona o státním zastupitelství - platnou až za dva a půl roku. Nebo taky vůbec. Snahy osmi ministrů o vládní návrh doposud vždy ztroskotaly.

20.6.2019 v 13:52 | Karma článku: 4.69 | Přečteno: 209 | Diskuse

Ladislav Cihlář

úmyslné(?)odsouvání tr. stíhání Babiše v režii oposice

Odborníci i laici (občané) se diví, jak kausa trestního stíhání Babiše nemá konce. Buď jsou důkazy nebo nejsou, takže by měl být již dávno poslán k soudu, nebo zproštěn podezření.

20.6.2019 v 11:50 | Karma článku: 35.61 | Přečteno: 992 | Diskuse
Počet článků 1588 Celková karma 37.97 Průměrná čtenost 6490

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz