Ani SSSR a východní blok si nedovolily to, co chce Evropská komise!

17. 04. 2010 19:37:30
Vyšší pozici a podíl na schvalování státních rozpočtů cizích zemí si ve východním bloku nedovolil ani Sovětský svaz. Evropská komise, plná komunistů, odborářů a závislých přerozdělovačů, to chce.

„Měli bychom využít první měsíce roku, řekněme leden až červenec, abychom získali návrhy státních rozpočtů," řekl komisař Rehn. Úplné návrhy státních rozpočtů jednotlivých států by pak posoudila Komise a poté i euroskupina, tedy ministři hospodářství a financí eurozóny. Až pak by se rozpočty dostaly k projednávání v národních parlamentech. Tak se pojďme podívat jen namátkou co jsou zač někteří z těch 27 lidí v Evropské komisi, co si chtějí přivlastnit další pravomoci, které dle mého přesvědčení patří výhradně do rukou národních států, jejich volených zástupců a odpovědnosti voličů za to, koho si zvolí:

barroso.jpgJosé Manuel Durao Barroso
Nejprve předseda Portugalské komunistické strany pracujících - Revoluční hnutí strany proletariátu, aby po prohraných volbách přestoupil v roce 1980 do Portugalské sociální demokracie, jejíž členem je dodnes. Nikdy nebyl zaměstnán jinde, než v dotovaných úřadech a organizacích. V mládí byl vycházející hvězdou Marx-leninistické studentské federace a kritizoval „anti-proletářské“ zásahy tehdejší vlády, dokazující podle něj „krizi buržoazního vzdělávacího systému“. Dnes je tento bývalý maoista (ale je otázkou, zda bývalý) předsedou Komise.

ashton.jpgCatherine Ashton
V minulosti měla na starost pokladnu Hnutí za jaderné odzbrojení, kterému posílal peníze SSSR. Hnutí podporoval sovětský blok proto, že prohrával souboj o lepší zbraně se západem. Její chování velmi výstižně komentoval britský europoslanec za Independence party, Gerard Batten: „Buďto baronka Ashtonová nevěděla, jaké peníze spravuje, a pak je naprosto nekompetentní, anebo to věděla, a pak se nechala platit nepřítelem Velké Británie, aby mu pomáhala v boji proti vlastní zemi." Dnes je Ashtonová vysokou představitelkou Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku.

almunia.jpgJoaquín Almunia
Je členem a dříve i předsedou Španělské socialistické dělnické strany. Jako komisař u Romana Prodiho byl zodpovědný za ekonomickou a monetární politiku, na což navázal od listopadu 2004 v další Evropské komisi v čele s José Barrosem. S ohledem na jeho portfolio jej lze bez pochyb označit za jednoho z viníků naprostého fiaska Lisabonské strategie. Přesto je od 9. února 2010 místopředsedou tzv. druhé Barrosovy komise a komisařem pro hospodářskou soutěž.

kallas.jpgSiim Kallas
Byl předsedou Ústřední rady odborů v Estonsku a členem Nejvyššího sovětu SSSR. Od roku 1991 do 1995 byl prezidentem Estonské banky. Od roku 1995 byl členem estonské vlády, nejprve ministrem zahraničních věcí (do roku 1996), v letech 1999 až 2002 ministrem financí a následně premiérem. I díky jeho dřívější práci budou teď v Estonsku zvyšovat daně, protože si jinak údajně neumí poradit se splněním podmínek pro přijetí eura, po kterém tamní politici tak touží.

piebalgs.jpgAndris Piebalgs
Bývalý člen komunistické strany SSSR, ministr školství (1990 až 1993) a následně ministr financí (1994 až 1995). Právě on je popravčím a hrobařem klasické žárovky v zemích EU a v této souvislosti i autorem výroku: „Evropským domácnostem zůstane stejná kvalita osvětlení, přitom ale ušetří energii, kysličník uhličitý i peníze.“ Zvláštní, že na to do doby zrušení žárovek nepřišli výrobci, spotřebitelé a trhy ve většině zemí Evropy a 500 milionů lidí muselo na tuto „myšlenku" čekat až od Piebalgse.

barnier.jpgMichel Barnier
Věty jako „Je v zájmu evropských a rovněž britských institucí, aby byly dobře regulovány", nebo „Žádný trh a žádný finanční hráč by neměl uniknout regulaci,“ pronáší tento komisař jako na běžícím pásu. Sám pak nazývá tyto regulace slovem "reforma". Co více dodat.semeta.jpgAlgirdas Šemeta

Má na starost daně a celní unii, audit a boj proti podvodům. Jeho hlavním, veřejně deklarovaným cílem během pětiletého funkčního období, je zavedení daně na uhlík. Je to dle něj způsob, jak učinit další pokrok v boji s klimatickými změnami. Bez komentáře.hedegaard.jpgConnie Hedegaard
Stará se o opatření v oblasti změny klimatu. „Nemáme jinou možnost. S klimatickými změnami něco musíme udělat, a to ihned. Konečným termínem je Kodaň. Čas už vypršel,“ napsala svého času, ještě před fiaskem v Kodani, tato bývalá dánská ministryně životního prostředí. „Musíme vytvořit tlak a využít politický moment k tomu, abychom světové lídry přesvědčili o tom, že musí dostát své odpovědnosti a začít ve věci klimatických změn rychle jednat,“ dodala. A pak přišla Kodaň a před a po ní jeden skandál za druhým ve věci podvodů v podkladech a úmyslné manipulaci s daty, aby vliv člověka „vyšel“ podle předchozího politického zadání.

andor.jpgLászló Andor
Má na starost zaměstnanost, sociální věci a sociální začlenění. Díky prosazování solidarity v zemích EU ve stylu ať to stojí co to stojí, vyhlásila Unie rok 2010 Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. A teď se podržte, na co půjdou další peníze občanů členských států (jedná se o citace!): 1) zvýšení povědomí veřejnosti o souvisejících otázkách a potvrzení politického závazku Evropské unie a jejích členských států bojovat proti chudobě a sociálnímu vyloučení; 2) organizace občanské společnosti a sociální partneři budou v průběhu celého roku 2010 pořádat řadu akcí; 3) budou se konat celoevropské konference; 4) umělecká iniciativa vybuduje most mezi těmi, kdo čelí chudobě a sociálnímu vyloučení, a světem umělců; 5) jedinečné vzdělávací programy pomohou médiím a veřejným činitelům lépe tato složitá témata pochopit.


Výše uvedení lidé by rádi rozhodovali o rozpočtech zemí eurozóny, kam se nás naši politici snaží dostat. Teprve po jejich schválení by se svým rozpočtům mohly věnovat vlastní parlamenty národních států. Jejich zkušenosti jsou bezesporu bohaté. Z komunistické minulosti, vytváření dluhů ve vlastních zemích, rozdávání z cizího a z podpory „projektů", jejichž výsledky nejsou měřitelné, nebo založené na podvodném jednání (viz například právě summit v Kodani). Děkuji, nechci. Já osobně jsem zcela kategoricky proti tomu, aby o státním rozpočtu České republiky rozhodoval kdokoli jiný, než náš vlastní parlament, který jsme si zvolili. Případný souhlas našich politiků s aktuálním záměrem Komise bych považoval téměř za kolaboraci a vlastizradu.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
Nechť se volič poučí a raději to zkusme znovu. Nechci ani stejné problémy jako v tomto volebním období, ani největší volební podvod v dějinách samostatné České republiky – velkou koalici...:
Volební pat 2010? Pak žádnou velkou koalici, ale ihned nové volby!


.

Autor: František Matějka | sobota 17.4.2010 19:37 | karma článku: 43.11 | přečteno: 9095x

Další články blogera

František Matějka

30 let svobody? Ne. Bylo to fajn, ale ke svobodě vede ještě dlouhá cesta

V roce 1989 jsem sedl do autobusu, abych se mohl přidat k ostatním. Cinkal jsem klíči na Václaváku v Praze a chtěl svobodu. Bylo mi 19. Uplynulo 30 let a já se rozhlížím kolem a hledám, kde ta svoboda je.

26.10.2019 v 21:03 | Karma článku: 42.81 | Přečteno: 2397 | Diskuse

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.92 | Přečteno: 17361 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.12 | Přečteno: 9007 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.11 | Přečteno: 6099 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Jäger

Pravda o demonstraci | Část 1.

16. 11. 2019 iniciativa Milion Chvilek pro Demokracii uspořádal další protest proti Andreji Babišovi. Já se přišel zeptat na takové otázky, aby si každý mohl udělat vlastní názor o účastnících demonstrace.

17.11.2019 v 20:27 | Karma článku: 14.29 | Přečteno: 813 | Diskuse

Jan Fikáček

Jak porazit Babiše

Včerejší demonstrace na Letné a vysoké preference "politického hnutí" ANO ukazují, jak silně je naše společnost rozdělená. Někteří nadšeně volí Babiše a Zemana, jiní jim nemohou přijít na jméno. Kde je příčina? Kde je řešení?

17.11.2019 v 18:57 | Karma článku: 19.57 | Přečteno: 698 | Diskuse

Jiřina Holotová

Ukradené výročí Sametové revoluce

Řvaní, pískot, pokřikování, strkanice, sprosté výrazy, bránění pokládat květiny, zapalovat svíčky všem jiným lidem, než členům demobloku. Takové bylo od rána třicáté výročí 17. listopadu v Praze. Nedobrý obraz dnešní společnosti.

17.11.2019 v 18:50 | Karma článku: 38.90 | Přečteno: 987 | Diskuse

Miroslav Gruner

Chvála svobodě slova a ne-cenzurovaným informacím, výdobytku rev-o-luce

Vidím, že nadšení autorů blogů z oslavy 30 let sametu se odrazilo i na tom, že se rychle obměňují příspěvky, považované za zdařilé. A protože jsou kvalitní, nebudu se přece trápit tím, že -že ten můj kritický tím pádem zmizel: ...

17.11.2019 v 17:32 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 238 | Diskuse

Karol Wild

Milion chvilek stejný jako kdysi komunisté

Ti také vyvlastňovali jako nyní chce Milion chvilek vyvlastnit Agrofert. Navíc vydíráním, což je trestný čin. Co na to státní zástupce?

17.11.2019 v 17:25 | Karma článku: 37.12 | Přečteno: 1024 | Diskuse
Počet článků 1593 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6497

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz