Dotace?!! Nový skandál v CzechInvestu je jen špičkou ledovce!

11. 04. 2010 19:49:39
Současní parlamentní politici „bojují“ proti korupci vždy, jakmile jen ucítí televizní kameru. Když světla zhasnou, řada z nich běží pro svůj díl. A právě dotace jsou jedním z největších zdrojů korupce.

uplatky_dotace.PNGNěkteří jásají nad dotacemi z EU a považují je otevřeně za jeden z hlavních důvodů našeho členství. Fakticky jásají nad tím, že musíme sami peníze do EU odevzdat, aby nám byly následně přiděleny. Aby nám EU mohla zatím přidělovat o něco víc, než jsme odevzdali, musely si jiné členské státy půjčit a prohloubit své vlastní státní dluhy. Kromě předražených nákupů materiálů a služeb dodavatelů, kteří prošli namíru ušitým výběrovým řízením, jsou dalším skrytým příjemcem politici a úředníci, kteří mají přímý či nepřímý vliv na „konzultační agentury“. Tyto soukromé organizace bohatnou každý rok na složité administrativě a dotačním přerozdělování. V ryze soukromých organizacích pak figurují bývalí poslanci a úředníci ministerstev a jiných státních orgánů, zatímco jejich kolegové zůstávají v postech ve „službách státu“. Naprosto stejné problémy řešily vždy v průběhu času všechny státy Evropské unie, řeší je dnes a budou je řešit do té doby, dokud bude existovat systém dotací. A ten bude existovat souběžně s existencí EU, neboť i na něm je EU založena. V roce 2013 už budeme odvádět více, než nám přidělí. Naše peníze tedy budou zneužívat zase podobné party v jiných zemích. Ročně jde o miliardy, zatímco politici nám chtějí zvedat daně.

Jednou ze státních organizací je CzechInvest. Jedná se o státní příspěvkovou organizaci, která je přímo podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Vede jí paní Alexandra Rudyšarová a v rámci doporučení, hodnocení a zprostředkování se vyjadřuje ke 100 miliardám korun z evropských fondů. Nejnovější skandál má tento „jízdní řád“:

1) CzechInvest uzavřel smlouvu o právním poradenství s advokátní kanceláří bývalé místopředsedkyně ČSSD, Petry Buzkové.
2) Petra Buzková je zároveň v dozorčí radě společnosti Ariana Capital, kam zaskočila podle vlastních slov jen na krátkou dobu, protože majitelé neměli dost lidí do dozorčí rady (již 8 měsíců).
3) Ariana Capital se specializuje mimo jiné na pomoc při získávání dotací z EU.
4) Předseda představenstva Ariana Capital se z titulu svých dalších obchodních aktivit minimálně od roku 2006 pohybuje v soukromých zájmových zahraničních oblastech s šéfkou CzechInvestu.
5) Posledními známými vlastníky akcií Ariana Capital jsou pan Daniel Soural a paní Ivana Souralová, která byla do roku 2002 vedoucí výstavby Prahy 1 a nyní je dokonce ředitelkou stavebního odboru MHMP.
6) Úředníci ministerstva byli u jednání ředitelky CzechInvestu s žadateli o dotaci ve výši 400mil Kč. Paní Rudyšarová na jednání přivedla zástupce právě společnosti Ariana Capital s tím, že pokud budou spolupracovat právě s touto společností, projekt dotaci získá. Zúčastnění úředníci a podnikatelé, kteří na jednání byli, nechtějí vystoupit z novináři zatím dodržené podmínky anonymity. Jedni se bojí o místo a druzí by v budoucnu mohli mít problémy při získávání dalších dotací. Přesto doufám, že bude mít policie práci.

nevidi_neslysi_nemluvi.PNGZatímco se takto s penězi daňových poplatníků zachází ve všech zemích EU, byrokracie a počet úředníků se zvyšuje, daně stoupají a státní deficity se prohlubují. Evropská komise si dokonce už dříve zřídila OLAF – Evropský úřad pro boj proti podvodům, který má vyšetřovat podezření na podvody a další nesrovnalosti, které mají dopad na rozpočet EU. Další drahý úřad placený občany států EU (paradoxně jen potírá jev, který by bez EU neexistoval), který se sám stal jen dalším zdrojem možné korupce.

Víte, jak poznáte skutečné bojovníky proti korupci a korupčnímu jednání? Vyznačují se tím, že chtějí dotace zrušit a přerozdělování vybraných daní výrazně omezit, současně se snížením daní a ponechání peněz těm, co si je vydělali. Stát nesmí mít vůči svým občanům více práv, než je nezbytně nutné, natož aby stále více přerozděloval jedněmi vytvořené hodnoty jiným. Práva se musí vrátit zpět do rukou občanů. Stát jich tolik, kolik jich má, nepotřebuje. Nebo je snad hlavním smyslem státu výživa politiků?

.

Autor: František Matějka | neděle 11.4.2010 19:49 | karma článku: 34.31 | přečteno: 2776x

Další články blogera

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 45.90 | Přečteno: 5706 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 37.66 | Přečteno: 1152 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 1521 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1486 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Když se lži o Izraeli rozplynou jako pára nad hrncem

Jo, jo, je to tak, Ilhan Omar si ráda pouští pusu na špacír. Ostatně, není jediná nejen mezi demokraty v USA ale ani ve zbytku světa. Její víra v celosvětovou ignoranci dosahuje závratných výšin.

19.8.2019 v 5:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Chce to klídek. Ústava ČR porušena nebyla a koaliční smlouva nemůže omezovat Ústavu ČR

Prezident ČR Miloš Zeman rozhodl a to je platné rozhodnutí. Michal Šmarda ministrem kultury nebude, bez ohledu na stanovisko Andreje Babiše, či Jana Hamáčka.

19.8.2019 v 1:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 |

František Stočes

Přehled politické podpory družstevnictví /5/

Osudovým problémem Západu, je, že ekonomika, generující mj. demokracii, solidaritu a spravedlnost, zde tvoří pouhých 5%; zatímco jejích 95% plodí predátorství, individualismus a egoismus. Západ se tak vyvinul v anomální civilizaci

19.8.2019 v 0:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Češi, dnešní režim zastupitelské demokracie partají vám lže

Straší vás deficity státního rozpočtu, „utahuje vám opasky“ řízenou inflací a zvyšováním nepřímých daní, ale zisky soukromých korporací a příjmy jejich majitelů a „hlavounů“ jsou pro ni nedotknutelné

18.8.2019 v 23:10 | Karma článku: 5.77 | Přečteno: 104 | Diskuse

Petr Čejka

Ústavní žaloba na prezidenta hazardní hrou nezodpovědných

Spousta komentátorů, novinářů, blogerů a samozřejmě i opozičních politiků si v této chvíli pohrává s nezodpovědnou myšlenkou v podobě ústavní žaloby na prezidenta republiky, opomíjejí přitom podstatnou díru v ústavě.

18.8.2019 v 23:05 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 134 | Diskuse
Počet článků 1590 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6488

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz