Jeden z největších a nejdražších omylů českého voliče v roce 2010

25. 03. 2010 14:50:24
Pár lidí mě svého času přesvědčovalo, že „cílem politiky je uchopení moci“ a snažili se to prosadit u nás ve Svobodných. Neuspěli, opustili nás a odešli do jiné, kde cítí souznění. Do TOP09.

kalousek.PNGTOP09 je pro mě osobně neředěný koncentrát toho nejhoršího, co je schopno ovlivňovat voliče nikoli k prospěchu voliče, ale k prospěchu strany. Máte tu vše, co by si mohla politická strana, vyznávající obsah věty „cílem politiky je uchopení moci“, přát. „Zkušené“ politiky s přístupem ke státním informacím a k penězům prostřednictvím mandátů za své poslance, které nikdo nezvolil. Přístup ke státní (pardon, prý „veřejnoprávní“) televizi, kam se dostanou kdykoli zvednou telefon. Máte tu mimo jiné pro lidi dlouhodobě mediálně nejoblíbenější osobu, pana Karla Schwarzenberga. A máte tu také zázemí dosavadních loajálních členů, kteří se rekrutují ze dvou skupin. Zaprvé je to pevné jádro, složené z lidí, co byli zvoleni za peníze a program zcela jiné strany. Zároveň se každý z nich dvacet let podílel na tunelování státního rozpočtu prostřednictví porcování medvěda – a byli v tom prokazatelně nejúspěšnější, čímž si za státní peníze nás všech udržovali nebo kupovali nové hlasy pro sebe. No a zadruhé z nových členů, kteří se rekrutují zpravidla ze strany, kde za heslo „cílem politiky je uchopení moci“ je ostatní postavili k politické zdi.

Rozumím a chápu touhu lidí, inklinujících ke změně politiky. O to více rozumím pravičákům, kteří od ODS buď nikdy pravicovou politiku neviděli, nebo ji nevidí nyní, v době Topolánka. Nemylte se, prosím, jestli hledáte skutečnou pravici a toužíte po skutečné změně. Jediný důvod, proč byla založena politická strana TOP09 je právě ona věta „cílem politiky je uchopení moci“. Kalouska by po rozebrání státních rozpočtů za dlouhé roky zpět a za jeho plánovanou vládu s ČSSD za otevřené podpory KSČM, což onu větu v uvozovkách naplňuje do posledního písmene, už nikdo nezvolil. Uvědomil si, že v KDU-ČSL má stále menší podporu, která mu nezajišťuje jistotu setrvání ve sněmovně. K jiné straně přejít nemohl, nikde by ho nevzali. Kdyby nebylo obecné slepé zahleděnosti v podobě obliby Karla Schwarzenberga, neexistovala by dnes TOP09. Pan Schwarzenberg je možná dobrým správcem svého majetku, intelektuálem a člověkem sečtělým a plným šarmu, ale jako politik je podle mě typickým představitelem nic neříkající politiky Zelených a KDU-ČSL dohromady, hájící v praxi zájmy socialistické EU a ne České republiky, což je pro stát kombinace přímo vražedná.

Kalousek měl na výběr. Zaprvé mohl odejít definitivně do politického důchodu a začít se konečně živit za vlastní peníze (což v podstatě od roku 1989 nedělal). Zadruhé mohl zneužít situace, využít obliby Karla Schwarzenberga u lidí, přetáhnout pár přerozdělovacích zběhlých es ze sněmovny a založit politickou stranu novou. Pro voliče TOP09 tu mám jedno aktuální video, aby věděli jak to všechno opravdu je:
Jestli se domníváte, že „cílem politiky je uchopení moci“, volte bez pochyb TOP09. Nedivte se pak, prosím, že moc budou mít oni, ne Vy. Jestli jste přesvědčení, že cílem politiky není uchopení moci, ale že uchopení moci je cestou, tedy prostředkem k příležitosti vykonávat službu pro občany České republiky a stát, pak vymažte se své hlavy jméno Kalousek. Nikoli oblíbený Karel Schwarzenberg, ale Miroslav Kalousek je tím, kdo to řídí.


PS: Dovolte mi závěrem dát sem otázku, kterou mi položil čtrnáctiletý syn (cituji): "Tati, to tady opravdu někdo skočí na to, že Kalousek, kovanej dvacet let v KDU a k němu představitel šlechty jsou teď najednou pravičáci?" Myslím, že tím shrnul v podstatě celý obsah mého článku.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
Ano, shodneme se na tom, že se tu dějí věci, za které by se měli politici stydět a odcházet do politického důchodu. Nicméně měli by se stydět především před občany České republiky a nikoli před světem...:
Pane Schwarzenbergu, má Vaše ohýbání zad před cizáky někde hranici?


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 25.3.2010 14:50 | karma článku: 33.34 | přečteno: 4321x

Další články blogera

František Matějka

Je mi líto, ale reforma Evropské unie není možná

V souvislosti s volbami do Evropského parlamentu můžeme stále častěji slyšet slova o reformě EU. Na několika málo příkladech ukáži, že to není možné. Že není možné ohnout či zastavit současný trend stále hlubší a hlubší integrace.

12.2.2019 v 18:04 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 2073 | Diskuse

František Matějka

Omlouvám se. Hlasoval jsem pro vstup do EU. Napravím to

Psal se rok 2003. Bylo mi 33 let a v referendu o vstupu do EU jsem hlasoval pro vstup. Měl jsem k tomu dva důvody – jeden idealistický a druhý pragmatický. Od té doby dělám každý den všechno, co umím a znám, abych to napravil.

7.1.2019 v 9:57 | Karma článku: 33.33 | Přečteno: 1258 | Diskuse

František Matějka

Férová volební soutěž do Sněmovny. Jitrnice, jakou svět neviděl

Tak nám tu změnili pravidla hry. Prý aby to bylo všechno férovější, transparentnější a vůbec tak aby bylo líp. Je skvělé, že se můžu s ostatními podělit o osobní zkušenosti. A rád. Tak pro začátek: leccos je jinak.

13.3.2018 v 22:08 | Karma článku: 42.89 | Přečteno: 3122 | Diskuse

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.23 | Přečteno: 13052 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Kateřina Lhotská

Brexit – lepší žádná dohoda než špatná

K brexitu se už vyjadřoval kde kdo. Já zatím, až na pár glos, nikoliv. Je tak na čase tento dluh splatit a nějaké to moudro vypustit. Abych jednou neměla v „kádrových materiálech“ černý puntík za to, že mlčím k dějinným událostem.

16.2.2019 v 18:01 | Karma článku: 24.74 | Přečteno: 439 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Na okraj konference ve Varšavě: Dobré znamení

Miloš Zeman by od Netanjahua rád slyšel, že ČR je nejlepším přítelem Izraele na celém světě. Když se ale ve Varšavě koná prestižní konference o Blízkém východě, na níž je Netanjahu přítomen, vyšle Praha pouze náměstka MZV.

16.2.2019 v 14:00 | Karma článku: 23.15 | Přečteno: 643 | Diskuse

Karel Trčálek

Jsou všichni filatelisté nepříčetní lháři a podvodníci?

Tak ony ty všechny podvody, krádeže, obchody s padělky ve filatelii by opravdu vydaly na pořádný stoh detektivek. Například zmizelý původní majitel tzv. Krejčířovy sbírky se dosud nenašel

16.2.2019 v 10:37 | Karma článku: 16.61 | Přečteno: 540 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Otitulovaní

Je to podivuhodný úkaz. Zdá se, že jsme zemí, kde jméno bez titulu zní tak nějak omšele, bez šťávy. Teprve několik písmenek před jménem (u těch pokročilejších i za ním) dodává žádoucí sexappeal.

16.2.2019 v 10:01 | Karma článku: 33.64 | Přečteno: 988 | Diskuse

Tomáš Flaška

Není ten Vojtěch Filip k nakousnutí?

Půvabně to pan Filip vyjádřil přímo do kamery. Člověk neví jestli se má smát, nebo obdivovat jak někdo dokáže v klidu a veřejně prezentovat svou hloupost.

16.2.2019 v 9:14 | Karma článku: 33.64 | Přečteno: 1350 | Diskuse
Počet článků 1578 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6500

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz