ODS definitivně potvrdila, že už prostě není pravicovou stranou

19. 03. 2010 10:08:11
Začalo to „Sarajevským atentátem“, kdy ti, co nikdy pravicově smýšlející nebyli, chtěli ovládnout ODS. Co se nepodařilo jim, podařilo se definitivně Topolánkovi a jeho týmu včera. Jak jinak si vysvětlit ono představení první části volebního programu, kterou nám ukázali pan Mirek Topolánek, pan Václav Dobrák a paní Marie Slušná.

kampan_ods.PNGJiž dlouho tvrdím, že mezi ODS a ČSSD už v podstatě není žádný rozdíl. Volební program ODS a ČSSD už se začíná pomalu lišit jen v barvě. Základem všeho jsou nic neříkající sliby v podobě „zajistíme“, „připravíme“, „uděláme“, „vytvoříme“.

Když si pak trochu podrobněji (píšu „trochu“, protože hlouběji se, díky absenci skutečné podstaty návrhů nemáte šanci dostat – a já tvrdím, že to je přesně ten cíl) podíváte pod hesla, najdete tam jen další utrácení státních peněz.


1)
Vězte tedy, že ODS prostě nemůže "vytvořit" žádných 170 tisíc pracovních míst. Skutečná pracovní místa, tedy místa vzniklá na základě skutečné nabídky a poptávky, může vytvořit jen soukromý sektor, soukromé podniky a soukromí podnikatelé. Žádné státní opatření. Prostě trh, nabídka a poptávka.

2) Vězte tedy, že ODS nemůže motivovat zaměstnavatele k zaměstnávání tím, že ten vytvoří nové pracovní místo na dobu neurčitou pro nezaměstnaného, absolventa nebo rodiče po rodičovské, aby za to dostal na rok slevu 3600 korun na sociálním pojištění. To je jen další odkládání problémů. Zaměstnavatel přece musí zaměstnat zaměstnance ne proto, že dostane od státu nějakou slevu, ale proto, že zaměstnance opravdu potřebuje.

3) Vězte tedy, že když chce ODS zachovat nezaměstnanému, který začne podnikat jako živnostník, plnou výši podpory v nezaměstnanosti, neznamená to v praxi nic jiného, než další peníze z rozpočtu vyhozené oknem, protože z nezaměstnaného se přece musí stát živnostník proto, že chce, že je poptávka po jeho službách nebo zamýšlené výrobě. A pokud poptávka je, vždy se uživí. A není-li? Pak přece nikdy žádná dotace v jakékoli formě neřeší podstatu věci, tedy ztrátu zájmu o to či ono.

4) A kdo z vlastní vůle podá výpověď, nebude mít podle ODS plnou výši podpory v nezaměstnanosti? To je snad jako kdyby nikdo z tvůrců do práce nikdy nechodil. Víte kolik oprávněných důvodů může mít člověk k podání výpovědi? Tohle je recept ODS?


První část volebního programu je jen rádoby líbivým textem, ale není ani náznakem prací skutečně pravicové strany. Pokud je skutečně pravicový volič soudný a rozumný, pak to dobře ví. Jenže ODS pod vedením Mirka Topolánka už dávno nejde o pravicové voliče. Ona ví, že pokud chce mít co největší moc nad státními penezi nás všech, pak její voliči jsou vlastně uprostřed stejně, jako ty ČSSD. Kdyby ten program včera představil Jiří Paroubek, věřil bych mu snad i víc. Je pro mě stále horší pozorovat, jak se snižujícími se předvolebními preferencemi je ODS schopna, pro udržení se u moci za každou cenu, klesnout tak hluboko. Kdyby svou práci dělala pořádně, kdyby nemusela díky lidem uvnitř řešit v podstatě stejné kauzy, jako ČSSD, nemusela by teď vymýšlet jak se zalíbit svým voličům, které ztrácí. A dodávám, že jako bývalého voliče ODS mě to mrzí. Ideály jsou prostě zase v tahu.

Pokud někdo chce opravdu prospět při tvorbě pracovních míst, snižování nezaměstnanosti a znovu rozjetí byznysu a přirozeného, tedy za žádnou cenu ne umělého (!!!), ekonomického růstu, pak jedině za cenu co nejnižších daní, minimalizace neustálého zasahování státu do přirozeností a zákonitostí volného trhu, zrušení řady zbytečných přitěžujících a omezujících zákonů, úřadů, vyhlášek, předpisů, regulací a akademických, v praxi neúčinných, norem. A zejména pak naprosto jinou koncepcí možností uzavírání pracovněprávních vztahů. To, co dnes představuje například náš v Evropě nejtvrdší Zákoník práce a jeho důsledky v praxi, to je téměř jako kdyby někdo systémově plánoval sociální nepokoje. To je přesně takový typ legislativní normy, která jde proti smyslu věci.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
Volby se blíží a Strana zelených není znovu volitelná, protože lidé prohlédli a pochopili. Někteří se ovšem přesto nechtějí vzdát svých jistých. Přerozdělovat z cizího je tak opojné, rychle se na to zvyká a těžko odchází...: Václav Havel: „My volíme Stranu zelených!“ aneb proč nevolit Zelené


.

Autor: František Matějka | pátek 19.3.2010 10:08 | karma článku: 37.98 | přečteno: 3382x

Další články blogera

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.91 | Přečteno: 17177 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.10 | Přečteno: 8948 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.10 | Přečteno: 6067 | Diskuse

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 38.15 | Přečteno: 1259 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 295 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 14.44 | Přečteno: 432 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.77 | Přečteno: 526 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.46 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 12.50 | Přečteno: 236 | Diskuse
Počet článků 1592 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6498

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz