Středa 27. ledna 2021, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. ledna 2021 Ingrid

Parlamentní strany, ČT, Václav Moravec. Neprodyšný kruh mediokracie

18. 02. 2010 13:07:07
Za 100 dní tu máme parlamentní volby. Mezitím nám Václav Moravec opět ukázal sílu České televize a manažeři Steyru popsali jednání o transportérech a konečně je jmenovali: Gross, Barták, Kühnl. Hezký začátek.

Domnívám se, že i člověk, který není příznivcem konspiračních teorií, musí raději zavřít oči a ucpat si uši, aby nezhřešil. V České republice totiž máme takový zajímavý uzavřený kruh. Kruh, ve kterém se točí stovky miliard a jehož doposud nedělitelnou součástí jsou:

1) všechny dosavadní parlamentní strany bez rozdílu,
2) agentury na průzkum veřejného mínění,
3) Česká televize s pořadem Otázky Václava Moravce

Tvrdím, že tento symbiotický kruh se podílí (někteří účastníci možná nevědomky, ale výsledek je stejný) svou systematickou prací na tunelování státního rozpočtu, okrádání daňových poplatníků, zmanipulovaných veřejných zakázkách a je jedním z hlavních nástrojů v oblasti korupce v České republice.

Jak tento kruh funguje?

moravec_2.PNG
Parlamentní strany rozhodují o existenci či neexistenci České televize, jejím rozpočtu, kontrole, zprostředkovaně o jejím řediteli, ale třeba i o tom, zda bude nebo nebude mít příjmy z reklamy apod. Za těchto podmínek nemůže být nikdy Česká veřejnoprávní televize skutečně veřejnoprávní a nezávislá. V rámci reciprocity má ČT pořady typu Otázky Václava Moravce. Celý rok, a můžete se jako neparlamentní strana snažit jak chcete, nevidíte v televizi nikoho jiného, než současné parlamentní strany. Co lidé vidí, to pak volí v anketách a průzkumech veřejného mínění, o které se pak opírá ČT při výběru dalších hostů. Nemusíte ani složitě vymýšlet ty správné dotazy. Snadno pak lze určit sestavu hostů u Václava Moravce. A protože je lidé opět vidí v televizi, zvolí je pak ze zvyku a z neznalosti alternativ také ve volbách. Kruh je uzavřen a všichni v něm jsou spokojeni. Mají další čtyři roky zase klid a prostor pro další Gripeny, padáky pro armádu, internet do škol, nebo vrtule na horách a pole plná slunečních panelů.

Aktuálním důkazem jsou obrněné vozy od společnosti Steyr. Výrobce nejprve prostřednictvím lobbyingu vyvolá zájem politiků. Politici dojdou k závěru, že je to dobrá příležitost. Kampaně jsou drahé. Většinou navíc přece i podstatně dražší, že kolik je fakturováno. Byl jsem několikrát v Poslanecké sněmovně PČR. Křičí na sebe jen u řečnického pultu. Za dveřma jednacího sálu jste neviděli lepší přátele s rukama kolem ramen. Prostřednictvím pořadů typu OVM se národ přesvědčí, že je nezbytně nutné se ještě více zadlužit a něco důležitého zrovna teď obnovit, nebo pořídit. A pak už to jede. Ministr Karel Kühnl stihne podepsat kontrakt za dvacet miliard ještě v rychlosti v demisi a usměvavý bývalý premiér Gross dnes o jednáních s manažery firmy Steyr odpovídá, cituji: „S žádným cizincem jsem se na toto téma nesetkal. Určitě. Tedy určitě. Myslím si, tedy jsem si tím skoro jistý,“ zatímco firma PAMCO, kterou vlastní Grossův dobrý známý Pavel Musela, a jehož se v roce 2008 někdo zřejmě pokusil zavraždit, byla oním lobbyistickým můstkem. Motiv pokusu o vraždu prý zatím není jasný. Já si dovolím orgánům činným v trestním řízení doporučit například vyšetřování korupce ve věci nákupu obrněných vozidel...


DOPORUČUJI NA IDNES.CZ:

Aktuální infomace a články k novým zjištěním v kauze "Steyr a čeští politici"moravec.PNG
Parlamentní politické strany „bojují“ s korupcí ve svých programech a před televizními kamerami z jediného důvodu. Peněz ubývá, dojná kráva jménem Česká republika, kterou krmí daňoví poplatníci, ztrácí mléko a tak je nutné odvést pozornost. Díky absenci ústavního zákona o rozpočtové kázni (a nejlépe o vyrovnaném rozpočtu stejně, jako to mají například Švýcaři), je stále bohužel ještě co rozkrádat. Zejména, když se ještě nenarozené dětí nemohou bránit.

Dokud bude existovat Česká televize v současné podobě, dokud o ní budou rozhodovat politici, dokud budou existovat PR pořady typu Otázky Václava Moravce a dokud nebudou mít všechny kandidující politické strany skutečně férovou možnost předložit svou nabídku občanům, bude velmi těžké něco změnit.


Pozn.: Bývalý premiér Stanislav Gross (ČSSD) nakonec levno koupil a draho prodal akcie podniku, který je nyní v úpadku, zabezpečil se a ukončil politickou kariéru. Bývalý ministr obrany za Grossovy vlády Karel Kühnl (v letech 1992-3 byl například předsedou Rady České televize a v letech 1997-8 ministrem průmyslu a obchodu za vlády Tošovského) po podpisu smlouvy v demisi je aktuálně diplomatem v Chorvatsku. Bývalý náměstek ministra obrany, vystudovaný lékař Martin Barták (KDU-ČSL), byl nominován do funkce ministra obrany ve Fischerově vládě Mirkem Topolánkem (ODS). A "byznys" jede dál. Není nikdo jiný, kdo by podobné kauzy objasnil, potrestal, zabavil majetky a nechal uhradit, než někdo, kdo v parlamentu ještě nebyl. Nikdo jiný nenastaví nová pravdila hry, aby se to už nemohlo opakovat. Ti, co tam byli do teď, ať už se dnes jmenují jakkoli, s tím nic neudělají.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
S postupující snahou politiků o stále hlubší integraci v EU se objevuje stále více slabosti celého umělého projektu unie i eurozony. Postupně se projevují další a další důsledky současného směřování EU, společné měny i Lisabonské smlouvy...:
Je to tu: 90% Nizozemců nechce Řecko, sebe ani Německo v eurozoně


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 18.2.2010 13:07 | karma článku: 37.50 | přečteno: 4612x

Další články blogera

František Matějka

Rezignuji na post předsedy strany. Je čas udělat další krok na cestě

Vážení čtenáři, přátelé, mnozí z vás mě podporují a spolupracují se mnou už dlouhé roky. Je čas seznámit vás s novou etapou mé cesty. Rozhodl jsem se udělat další krok, který je logickým vyústěním dosavadní práce.

23.5.2020 v 10:52 | Karma článku: 16.87 | Přečteno: 935 | Diskuse

František Matějka

Návrh Ústavního zákona o referendu o členství České republiky v Evropské unii

Občas je mně a kolegům vytýkáno, že prý ve věci czexitu a tedy vystoupení České republiky z EU odmítáme spolupracovat s jinými. Není tomu tak. Jako důkaz předkládám naše zásadní rozhodnutí a návrh ústavního zákona.

11.4.2020 v 23:29 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 1403 | Diskuse

František Matějka

Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.

29.3.2020 v 19:22 | Karma článku: 38.81 | Přečteno: 1628 | Diskuse

František Matějka

Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.

5.2.2020 v 19:14 | Karma článku: 44.40 | Přečteno: 4901 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vilém Barák

Ať žije elektronizace státní správy

Formulář, pokud jej ovšem najdete, pro podání datovou schránkou vytisknete a osobně odnesete na úřad. Upozornění na tuto věc ječerveně uvedenona první straně elektronického formuláře. Ať žije elektronizace státní správy.

27.1.2021 v 19:03 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Jan Lněnička

Smuteční projev za Miroslava Kalouska

Drazí pozůstalí, život každého z nás provází velké množství ztrát, po dlouhém váhání nás konečně opouští náš milovaný člen poslanecké sněmovny - pan Miroslav Kalousek.

27.1.2021 v 18:17 | Karma článku: 10.23 | Přečteno: 168 | Diskuse

Zdeněk Pokorný

Revoluce není Evoluce.

....kdy ráno vstávajíce do práce cikán unaven chystá se spáti at blaze mají ti což v politice co se dá dělat říkají si piráti ....citace. Stop TOTALITĚ

27.1.2021 v 17:27 | Karma článku: 3.92 | Přečteno: 115 | Diskuse

Vladimír Zeman

Boj s neviditelným nepřítelem je taky bojem o lidské charaktery.

S oblibou se říká, že nouzová situace český národ semkne. Takže to teď už rozhodně neplatí. Zřejmě se to za nouzovou situaci částí společnosti nepovažuje a nebo, to spíš, situace přímo vybízí k útokům, které někomu přinášejí

27.1.2021 v 11:10 | Karma článku: 21.24 | Přečteno: 335 | Diskuse

Michal Vimmer

Lehni ! Sedni ! Marš do boudy ! Jak dlouho ještě ?

Cílená likvidace střední třídy, zbytečná a nesmyslná opatření, beznaděj, zmar, vztek, zoufalství a výsměch na jedné straně. A na druhé ? Vynález Psa, cvičení podle Psa, prodlužování Psa, další stupně Psa, přísnost a kličkování.

27.1.2021 v 11:02 | Karma článku: 28.86 | Přečteno: 750 | Diskuse
Počet článků 1599 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6496

František Matějka (*1970) je předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky a ředitelem Národního střeleckého centra. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz