Parlamentní strany, ČT, Václav Moravec. Neprodyšný kruh mediokracie

18. 02. 2010 13:07:07
Za 100 dní tu máme parlamentní volby. Mezitím nám Václav Moravec opět ukázal sílu České televize a manažeři Steyru popsali jednání o transportérech a konečně je jmenovali: Gross, Barták, Kühnl. Hezký začátek.

Domnívám se, že i člověk, který není příznivcem konspiračních teorií, musí raději zavřít oči a ucpat si uši, aby nezhřešil. V České republice totiž máme takový zajímavý uzavřený kruh. Kruh, ve kterém se točí stovky miliard a jehož doposud nedělitelnou součástí jsou:

1) všechny dosavadní parlamentní strany bez rozdílu,
2) agentury na průzkum veřejného mínění,
3) Česká televize s pořadem Otázky Václava Moravce

Tvrdím, že tento symbiotický kruh se podílí (někteří účastníci možná nevědomky, ale výsledek je stejný) svou systematickou prací na tunelování státního rozpočtu, okrádání daňových poplatníků, zmanipulovaných veřejných zakázkách a je jedním z hlavních nástrojů v oblasti korupce v České republice.

Jak tento kruh funguje?

moravec_2.PNGParlamentní strany rozhodují o existenci či neexistenci České televize, jejím rozpočtu, kontrole, zprostředkovaně o jejím řediteli, ale třeba i o tom, zda bude nebo nebude mít příjmy z reklamy apod. Za těchto podmínek nemůže být nikdy Česká veřejnoprávní televize skutečně veřejnoprávní a nezávislá. V rámci reciprocity má ČT pořady typu Otázky Václava Moravce. Celý rok, a můžete se jako neparlamentní strana snažit jak chcete, nevidíte v televizi nikoho jiného, než současné parlamentní strany. Co lidé vidí, to pak volí v anketách a průzkumech veřejného mínění, o které se pak opírá ČT při výběru dalších hostů. Nemusíte ani složitě vymýšlet ty správné dotazy. Snadno pak lze určit sestavu hostů u Václava Moravce. A protože je lidé opět vidí v televizi, zvolí je pak ze zvyku a z neznalosti alternativ také ve volbách. Kruh je uzavřen a všichni v něm jsou spokojeni. Mají další čtyři roky zase klid a prostor pro další Gripeny, padáky pro armádu, internet do škol, nebo vrtule na horách a pole plná slunečních panelů.

Aktuálním důkazem jsou obrněné vozy od společnosti Steyr. Výrobce nejprve prostřednictvím lobbyingu vyvolá zájem politiků. Politici dojdou k závěru, že je to dobrá příležitost. Kampaně jsou drahé. Většinou navíc přece i podstatně dražší, že kolik je fakturováno. Byl jsem několikrát v Poslanecké sněmovně PČR. Křičí na sebe jen u řečnického pultu. Za dveřma jednacího sálu jste neviděli lepší přátele s rukama kolem ramen. Prostřednictvím pořadů typu OVM se národ přesvědčí, že je nezbytně nutné se ještě více zadlužit a něco důležitého zrovna teď obnovit, nebo pořídit. A pak už to jede. Ministr Karel Kühnl stihne podepsat kontrakt za dvacet miliard ještě v rychlosti v demisi a usměvavý bývalý premiér Gross dnes o jednáních s manažery firmy Steyr odpovídá, cituji: „S žádným cizincem jsem se na toto téma nesetkal. Určitě. Tedy určitě. Myslím si, tedy jsem si tím skoro jistý,“ zatímco firma PAMCO, kterou vlastní Grossův dobrý známý Pavel Musela, a jehož se v roce 2008 někdo zřejmě pokusil zavraždit, byla oním lobbyistickým můstkem. Motiv pokusu o vraždu prý zatím není jasný. Já si dovolím orgánům činným v trestním řízení doporučit například vyšetřování korupce ve věci nákupu obrněných vozidel...


DOPORUČUJI NA IDNES.CZ:

Aktuální infomace a články k novým zjištěním v kauze "Steyr a čeští politici"moravec.PNGParlamentní politické strany „bojují“ s korupcí ve svých programech a před televizními kamerami z jediného důvodu. Peněz ubývá, dojná kráva jménem Česká republika, kterou krmí daňoví poplatníci, ztrácí mléko a tak je nutné odvést pozornost. Díky absenci ústavního zákona o rozpočtové kázni (a nejlépe o vyrovnaném rozpočtu stejně, jako to mají například Švýcaři), je stále bohužel ještě co rozkrádat. Zejména, když se ještě nenarozené dětí nemohou bránit.

Dokud bude existovat Česká televize v současné podobě, dokud o ní budou rozhodovat politici, dokud budou existovat PR pořady typu Otázky Václava Moravce a dokud nebudou mít všechny kandidující politické strany skutečně férovou možnost předložit svou nabídku občanům, bude velmi těžké něco změnit.


Pozn.: Bývalý premiér Stanislav Gross (ČSSD) nakonec levno koupil a draho prodal akcie podniku, který je nyní v úpadku, zabezpečil se a ukončil politickou kariéru. Bývalý ministr obrany za Grossovy vlády Karel Kühnl (v letech 1992-3 byl například předsedou Rady České televize a v letech 1997-8 ministrem průmyslu a obchodu za vlády Tošovského) po podpisu smlouvy v demisi je aktuálně diplomatem v Chorvatsku. Bývalý náměstek ministra obrany, vystudovaný lékař Martin Barták (KDU-ČSL), byl nominován do funkce ministra obrany ve Fischerově vládě Mirkem Topolánkem (ODS). A "byznys" jede dál. Není nikdo jiný, kdo by podobné kauzy objasnil, potrestal, zabavil majetky a nechal uhradit, než někdo, kdo v parlamentu ještě nebyl. Nikdo jiný nenastaví nová pravdila hry, aby se to už nemohlo opakovat. Ti, co tam byli do teď, ať už se dnes jmenují jakkoli, s tím nic neudělají.


Aktuálně si dovoluji také doporučit článek:
S postupující snahou politiků o stále hlubší integraci v EU se objevuje stále více slabosti celého umělého projektu unie i eurozony. Postupně se projevují další a další důsledky současného směřování EU, společné měny i Lisabonské smlouvy...:
Je to tu: 90% Nizozemců nechce Řecko, sebe ani Německo v eurozoně


.

Autor: František Matějka | čtvrtek 18.2.2010 13:07 | karma článku: 37.39 | přečteno: 4605x

Další články blogera

František Matějka

Je po volbách do Evropského parlamentu. Reforma nebude, nic se nezměnilo

Máme po volbách do Evropského parlamentu. Protagonisté EU si otřeli čelo a oklepali se, protože mají další roky jisté. V oblastech, kde před volbami ubrali plyn, aby nenaštvali voliče, přidali teď do eurounijního auta nitro.

15.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 36.76 | Přečteno: 1004 | Diskuse

František Matějka

Chceme pryč z EU! Nikdy to nevzdáme!

Chci v tuto chvíli všem jasně říct, že to nikdy nevzdáme. Říkám to přesvědčeným, kteří už vědí, že jsme jejich volbou. Říkám to váhavým. A říkám to i našim nepřátelům. Nikdy to nevzdáme!

24.5.2019 v 15:17 | Karma článku: 34.21 | Přečteno: 1430 | Diskuse

František Matějka

Gunlex je jako ochránce střelců fajn. Bez vystoupení z EU ale nakonec prohrajeme

Jediným řešením, jak ochránit dosavadní práva na poli držení a nošení zbraní v této zemi, je vystoupení České republiky z Evropské unie. Myslíte si, že je to bláhové a naivní? Ani omylem. Dosavadní nařízení EU je jen začátkem.

14.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 38.23 | Přečteno: 1441 | Diskuse

František Matějka

Zakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!

Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

12.4.2019 v 11:59 | Karma článku: 41.87 | Přečteno: 2157 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Proč jsou nemocnice bez peněz

Nikdo vám to neřekne, nikdo vám to nevysvětlí, dělá to dojem, že nemocnice špatně hospodaří, ale skutečnost je naprosto odlišná! Proč nemocnice krachují?

23.7.2019 v 22:09 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 179 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Do nemocnic koňským povozem?

Československo vykazovalo v dávných časech dosti hustou síť nemocnic všeho druhu, kdy jejich oddělení vznikala spíše kvůli lékařům, nikoli kvůli pacientům.

23.7.2019 v 19:20 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 279 | Diskuse

Libor Čermák

Reformujme školství i zrušením indoktrinace dětí politickými ideologiemi!

Z některých politických stran se ozývá, že je potřeba reformovat školství. Ano, je potřeba reformovat. Ale to nejdůležitější to pořád nikde neslyším. A to je zrušení nebo dokonce zákaz indoktrinace dětí politickými ideologiemi.

23.7.2019 v 18:09 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 242 |

Petr Burian

Průběžně do průšvihu

Tak by se dal označit vývoj průběžného důchodového pilíře. Mnozí v tom však problém nevidí. Místo toho, že nebude na jejich důchody, je daleko víc dráždí pomyšlení, že by nějaký důchodový fond na jejich zhodnocení něco vydělal.

23.7.2019 v 15:47 | Karma článku: 12.48 | Přečteno: 308 | Diskuse

Kateřina Lhotská

„Stop Babiš“ není program, pane Fialo...

ODS se rozhodla, že osloví politické subjekty „konzervativně liberálního“ zaměření a nabídne jim spolupráci před parlamentními volbami 2021 s cílem porazit ANO Andreje Babiše. Jak je vidět, někteří se zkrátka nepoučí...

23.7.2019 v 9:01 | Karma článku: 46.51 | Přečteno: 7772 | Diskuse
Počet článků 1589 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6487

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz