"Zelená mafie" a šéf Mezivládního panelu pro změny klimatu při OSN

5. 01. 2010 23:52:00
Rádžendra Pačaurí (Rajendra Pachauri) je často prezentován jako vědec. Jenže tento ekonom nemá v klimatologii pražádnou kvalifikaci a v soukromí bohatne mimo jiné na i prodeji emisních povolenek a ropě.

Radzendra_Pacauri.PNGBBC jej jednou dokonce popsala jako „špičkového světového klimatologa“. Přesto je to bývalý drážní inženýr s doktorátem z ekonomie. A právě ekonomie je zdrojem jeho příjmů a „boj o klima a záchranu světa“ jen prostředkem k ještě větším osobním ziskům. Mysleli jste si, že aféra Climategate je závažné téma? Omyl. Únik dokumentů z počítačů špiček tohoto mezivládního panelu je jen procházkou růžovým sadem, nevinnou hrou, která má za úkol odvést pozornost od skutečného Rádžendra Pačaurího. Pačaurí po celém světě vybudoval neskutečně rozsáhlé portfolio obchodních aktivit a vlivů, s vazbami na mnoho skupin investujících miliardy dolarů do dalších organizací, jejichž zisky jsou závislé na politice doporučované právě Mezivládním panelem pro změny klimatu při OSN (IPCC). Pod závojem ušlechtilých řečí o blahu Země a odvrácení klimatických katastrof ukrývají on a jeho ekologisté promyšlené obchodní taktiky a obchody placené mimo jiné i z kapes daňových poplatníků po celém světě. Do těchto skupin patří banky, ropné a energetické společnosti a investiční fondy – všechny aktivně zapojené do obchodu s emisními povolenkami a trvale udržitelnými zdroji.

Předkládám namátkou jeho angažmá v různých společnostech, které profitují na podle mě účelově vyvolané histerii kolem globálního oteplování:

1) Kolébkou Pačaurího moci je firma Tata Energy Research Institute se sídlem v Dillí. Jejím ředitelem se stal v roce 1981 a generálním ředitelem roku 2001. Institut TERI, dnes přejmenovaný na The Energy Research Institute, byl založen v roce 1974 největším indickým soukromě vlastněným obchodním impériem Tata Group, jenž se pyšní opravdu širokou paletou zájmů: přes ocel, automobily a energii k chemikáliím, telekomunikacím i pojišťovnictví. V současnosti je v Británii tato skupina známa jako vlastník značek Jaguar, Land Rover, Tetley Tea a Corus, největší britské ocelárenské společnosti.

2) Do roku 2003 byl ředitelem Indian Oil Ltd. (OIL), největšího indického soukromého podniku, a do roku 2009 zastával pozici ředitele Národního podniku pro výrobu tepelné energie (National Thermal Power Generating Corporation), největšího národního výrobce elektřiny.

3) Roku 2005 založil GloriOil, firmu se sídlem v Texasu, která se specializuje na technologii umožňující z ropných polí, které už jinak dosluhují, vyextrahovat poslední zbývající rezervy.

4) Jakmile se roku 1997 Pačaurí stal místopředsedou IPCC, TERI obrovskou měrou rozšířila pole své působnosti a institut se začal zajímat také o obnovitelné neboli trvalé technologie. V těchto oblastech jsou zároveň angažované rozličné divize Tata Group – například se chystá investovat 1,5 miliardy dolarů (28 miliard korun) do projektu rozlehlých farem větrných elektráren.

5) TERI Europe, s centrálou v Londýně, v níž Pačaurí figuruje jako člen správní rady (společně se Sirem Johnem Houghtonem, jedním z klíčových hráčů raného období IPCC a bývalým šéfem britského Met Office, instituce věnující se předpovědím počasí a změn klimatu...), v současnosti dělá na projektu bioenergie (biomasa, biopaliva, bioplyn, bionafta...). Projektu, který je financován Evropskou unií.

6) Pačaurí figuruje jako prezident neziskové organizace se sídlem na Pennsylvania Avenue, napůl cesty mezi Bílým domem a Capitolem – tato skupina se bez jakéhokoli studu hlásí k tomu, že se věnuje lobbingu a že jejím cílem je „přimět výkonné představitele v Severní Americe k větší všímavosti vůči koncernům v rozvojových zemích, koncernům věnujících se energii a životnímu prostředí.“

7) Pačaurí sedí v dozorčí radě Chicago Climate Exchange, Chicagské klimatické burzy, největší a nejlukrativnější burzy na světě zabývající se obchodem s uhlíkem, které při zakládaní uhlíkové burzy v Indii asistovala firma TERI.

8) Jakmile byl tento člověk dosazen do funkce šéfa Mezivládního panelu pro změny klimatu, získal v zápětí také funkci v dozorčí radě firmy Siderian se sídlem v San Franciscu, což je investiční firma poskytující rizikový kapitál (venture capital) a specializující se na „trvale udržitelné technologie“. Ta od něj očekávala, že opatří kapitál pro „přístup, postavení a průmyslový vliv na té nejvyšší úrovni“.

9) V roce 2008 byl jmenován do funkce poradce pro obnovitelnou a trvale udržitelnou energii banky Credit Suisse a Rockefeller Foundation (Rockefellerovy nadace). Stal se rovněž členem rady islandské banky Glitnir, když založila svůj Fond pro obnovitelnou budoucnost s cílem zvýšit krytí na 4 miliardy liber (takřka 120 miliard korun). Stal se předsedou Indočínského fondu pro trvale udržitelnou infrastrukturu (Sustainable Instrastructure Fund), jehož výkonný ředitel byl podle médií přesvědčený, že by díky kontaktům Pačaurího mohl jejich kapitál brzy vzrůst na 100 miliard liber (takřka 3 biliony korun).

10) V tomtéž roce se stal ředitelem International Risk Governance Council (Mezinárodní rady pro správu rizik) – zřízené společnostmi EDF a E.On, dvěma největšími evropskými výrobci elektrické energie –, kde jeho úkolem byla propagace „bioenergie“. Letos se Pačaurí přidal k newyorskému investičnímu fondu Pegasus coby „poradce pro strategické otázky“ a byl dosazen do křesla předsedy dozorčí rady Asian Development Bank (Asijské rozvojové banky), která zásadně podporuje obchodování CDM (obchodování založené na mechanismu čistého rozvoje) a jejíž výkonný ředitel varoval, že neuzavření dohody v Kodani povede ke kolapsu uhlíkového trhu... (!)


Vážení čtenáři, seznam jeho aktivit, které pomalu vycházejí na světlo, je ještě delší. Při brouzdání netem je v souhrnu najdete na serveru Sunday Telegraph.


AlGore_Pacauri.PNGDovolil jsem si uvést jen část z toho všeho (v překladu autora pana Oldřicha Klimánka, kterému děkuji) a zároveň vyslovuji své nejhlubší přesvědčení, že problém Globálního oteplování je jedním z největších podvodů v dějinách lidstva a je ukázkovým příkladem klasických metod límečkové mafie ve spolupráci s politickou elitou.

Jsem velmi zvědav, jak budou tyto nové informace komentovat ti z Vás, kteří zde pod kritickými články k histerii kolem globálního oteplování tak usilovně bojujete za Kodaň, ekologisty a lidi jako jsou Al Gore a Rádžendra Pačaurí. Velmi by mě zajímalo, jak se k těmto informacím staví Bursík, Liška, Dusík a další členové skupiny, která reprezentovala naši vlast v Kodani a přitakává v době hospodářské krize potřebě vzít naše peníze a věnovat je na boj za neoteplení Země o více než dva stupně Celsia... :-(


Více informací k výtahu bodů v článku naleznete na Scinet.cz - "Neuvěřitelné: Šéf IPCC Rádžendra Pačaurí má z „ochrany“ klimatu dojnou krávu – vítejte v klimatickém průmyslu."

.

Autor: František Matějka | úterý 5.1.2010 23:52 | karma článku: 36.58 | přečteno: 4519x

Další články blogera

František Matějka

30 let svobody? Ne. Bylo to fajn, ale ke svobodě vede ještě dlouhá cesta

V roce 1989 jsem sedl do autobusu, abych se mohl přidat k ostatním. Cinkal jsem klíči na Václaváku v Praze a chtěl svobodu. Bylo mi 19. Uplynulo 30 let a já se rozhlížím kolem a hledám, kde ta svoboda je.

26.10.2019 v 21:03 | Karma článku: 42.81 | Přečteno: 2397 | Diskuse

František Matějka

Zažil jsem svobodu. Chci, aby moje děti měly šanci ji ještě ochutnat

Zažil jsem dobu, kdy auta měla pořádné motory. Policajt se na vás usmál, když jste na chopperu neměli helmu. Cigáro jste si, věřte nevěřte, zapálili v hospodě. Holky a kluci věděli, co a proč mají dole a neměli v tom bordel.

21.9.2019 v 21:36 | Karma článku: 48.92 | Přečteno: 17361 | Diskuse

František Matějka

Neskočme na klimatický alarmismus. Zničilo by nás to

Klimatický alarmismus je nebezpečnější, než si mnoho lidí připouští. Otevírá stavidla tzv. „nouze“, tedy stavu, pod který se legálně schovají zakázky z ruky bez výběrových řízení, krádeže a různé formy znárodňování. Ale nejen to.

19.8.2019 v 22:25 | Karma článku: 47.12 | Přečteno: 9007 | Diskuse

František Matějka

Slušný člověk po cizím nesáhne aneb veřejný versus soukromý majetek

Po vášnivé debatě o plošném zákazu kouření v restauracích a hospodách nakonec prohrála svoboda souboj s demokracií. A salámovou metodou přicházejí další oblasti. Aktuálně jsou na řadě například prázdné soukromé byty.

6.8.2019 v 20:05 | Karma článku: 46.11 | Přečteno: 6099 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Jäger

Pravda o demonstraci | Část 1.

16. 11. 2019 iniciativa Milion Chvilek pro Demokracii uspořádal další protest proti Andreji Babišovi. Já se přišel zeptat na takové otázky, aby si každý mohl udělat vlastní názor o účastnících demonstrace.

17.11.2019 v 20:27 | Karma článku: 14.58 | Přečteno: 826 | Diskuse

Jan Fikáček

Jak porazit Babiše

Včerejší demonstrace na Letné a vysoké preference "politického hnutí" ANO ukazují, jak silně je naše společnost rozdělená. Někteří nadšeně volí Babiše a Zemana, jiní jim nemohou přijít na jméno. Kde je příčina? Kde je řešení?

17.11.2019 v 18:57 | Karma článku: 19.57 | Přečteno: 699 | Diskuse

Jiřina Holotová

Ukradené výročí Sametové revoluce

Řvaní, pískot, pokřikování, strkanice, sprosté výrazy, bránění pokládat květiny, zapalovat svíčky všem jiným lidem, než členům demobloku. Takové bylo od rána třicáté výročí 17. listopadu v Praze. Nedobrý obraz dnešní společnosti.

17.11.2019 v 18:50 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 994 | Diskuse

Miroslav Gruner

Chvála svobodě slova a ne-cenzurovaným informacím, výdobytku rev-o-luce

Vidím, že nadšení autorů blogů z oslavy 30 let sametu se odrazilo i na tom, že se rychle obměňují příspěvky, považované za zdařilé. A protože jsou kvalitní, nebudu se přece trápit tím, že -že ten můj kritický tím pádem zmizel: ...

17.11.2019 v 17:32 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 238 | Diskuse

Karol Wild

Milion chvilek stejný jako kdysi komunisté

Ti také vyvlastňovali jako nyní chce Milion chvilek vyvlastnit Agrofert. Navíc vydíráním, což je trestný čin. Co na to státní zástupce?

17.11.2019 v 17:25 | Karma článku: 37.16 | Přečteno: 1030 | Diskuse
Počet článků 1593 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6497

František Matějka (*1970) je předsedou celostátní Strany nezávislosti České republiky a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz