Pátek 18. června 2021, svátek má Milan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 18. června 2021 Milan

Chci vystoupit z EU. Ať mě za to třeba zavřou.

4. 11. 2009 10:31:25
EU je postavena na socialistickém přerozdělování líným a neúspěšným na úkor pracovitých a úspěšných, prosazuje centrální plánování, zakazuje, reguluje životy nás všech a vytváří armádu uměle zaměstnaných lidí, kteří se živí na neprůhlednosti veškerých nařízení a předražených zakázek. EU nevytváří skutečné hodnoty a zdroje. Jen sprostě spotřebovává. A je to velmi lačná a nenažraná organizace.

V referendu o přistoupení k EU jsem hlasoval PRO. Opravdu jsem se domníval, že EU je reformovatelná a budeme-li uvnitř, můžeme tomu přispět. Fatálně jsem se mýlil. Nebyli jsme schopni (a po ratifikaci Lisabonské smlouvy už vůbec nebudeme) skutečně reformovat vůbec nic. Naopak, svou účastí jsme přispěli k dalšímu prohloubení důsledků této špatné cesty integrace.

Na každém rohu vidím povinné cedule ve stylu „postaveno s přispěním EU“. Jen tam chybí dovětek, že jsme ty prachy museli nejprve do unie odvést, pak je tam v luxusních budovách za policejními zátarasy za draho zadministrovali, přiživili se na nich úředníci v Čechách a různé konzultantské společnosti, abychom si je zase mohli použít. Na každém rohu vnímám nějaká omezení mého každodenního života. Tu nemohu to, tu zase ono. Prý kvůli příkazu (to správný překlad z angličtiny dokumentů Evropské komise) EU. Prý kvůli našemu společnému blahu. Kecy. Jediné, čím takovým „sladěním“ legislativy dosáhnou, je unifikovaný nový robot zvaný Evropan, který je a bude víc a víc povinen držet hubu a krok. A platit zvyšující se daně, protože socialismus, vynucená rovnost všech za každou cenu a pseudohumanismus něco stojí.

Prezident Václav Klaus si zaslouží uznání. Je to u mě frajer. Lisabonská smlouva je paskvil, který umožňuje jediné – snadné vládnutí 500.000.000 lidí. Představitelé z Bruselu se už nechali slyšet, že po „peripetiích“ s ratifikací této novodobé Mnichovské dohody, která dává na úkor menších zemí opět možnost rozhodovat těm velkým v primárně jejich zájmu (jen „kultivovanější“ skrytou formou), dlouho žádné reformy dělat nebudou. Jistě, bylo by pro ně škoda přijít o takový nástroj, kterým LS je.

Ve svém projevu včera, den před mými 39 narozeninami, sdělil pan prezident k rozhodnutí Ústavního soudu následující: „Především však nemohu souhlasit s jeho obsahem, neboť vstoupením Lisabonské smlouvy v platnost, navzdory politickému názoru Ústavního soudu, Česká republika přestane být suverénním státem. Tato změna – pro dnešek i pro budoucnost – legitimizuje snahy té části naší veřejnosti, které není věc naší národní a státní existence lhostejná a která se s tímto výsledkem nechce smiřovat.“

Sděluji veřejně, že tuto výzvu přijímám. Na rozdíl od pana prezidenta, který respektuje politické rozhodnutí Ústavní soudu České republiky (protože ničím jiným to není), ztratil pro mě tento soud zbytky jakékoli úcty.

Do háje, to vymanění se z diktatury komunistů před dvaceti lety bylo tak sametové, že jsme si svobody a suverenity přestali vážit. Byli jsme tak dlouho pod diktátem socialistického bloku, že si snad pomalu neumíme představit, že by nám někdo opět nediktoval a bláhově věříme, že Francie, Německo a Itálie budou hájit naše české zájmy. Nebudou, stačí si vzpomenout na výroky francouzského prezidenta v prvním období současné krize. Tuhle sportovní disciplínu, založenou na lezení do prodloužených zad, jsem nikdy v životě nehrál a nebudu. Rozhodl jsem se dnes, že budu bojovat všemi dostupnými prostředky za to, abychom opět získali svobodu, nezávislost a skutečnou suverenitu.

Nechci totiž, až přijde zase dvacetiletá perioda a naše děti dospějí, aby se mě někdo ptal „co jsi proti tomu dělal“ a já neměl odpověď. Nechci, aby se od dnešního dne zaštiťovali naši vlastní politici formulí „my nic, my musíme, protože je to z EU a pod sankcí“. Nechci, aby se na prohlubující státní deficit a dluhy pro mé děti vymlouvali naši politici jako na nutnost, protože musíme splnit nějaká podělaná přerozdělovací kritéria a socialistické pseudosociální podpory nemakačenků. Nechci, aby se na naší vlastní imigrační politice podílel kdokoli jiný, než my sami. Velmi dobře si totiž pamatuji, co to znamená „dočasná pomoc“.

Chci znovu svobodu pro tento národ a Českou republiku. Včera ji totiž na nějakou dobu ztratil, i když to někteří nevidí, nebo spíše díky těšení se na svou osobní účast ve funkcích EU, nebo podíl na konzultacích ohledně zapráskaných dotací, které křiví trh, volný obchod a životy lidí, vidět nechtějí. Česká republika má strategické geografické postavení v Evropě. Nelze nás obejít ani vydírat! Ať mě za to v té slavné EU třeba zavřou.


František Matějka
www.frantisekmatejka.czAutor: František Matějka | středa 4.11.2009 10:31 | karma článku: 43.51 | přečteno: 7252x

Další články blogera

František Matějka

Rezignuji na post předsedy strany. Je čas udělat další krok na cestě

Vážení čtenáři, přátelé, mnozí z vás mě podporují a spolupracují se mnou už dlouhé roky. Je čas seznámit vás s novou etapou mé cesty. Rozhodl jsem se udělat další krok, který je logickým vyústěním dosavadní práce.

23.5.2020 v 10:52 | Karma článku: 17.42 | Přečteno: 1140 | Diskuse

František Matějka

Návrh Ústavního zákona o referendu o členství České republiky v Evropské unii

Občas je mně a kolegům vytýkáno, že prý ve věci czexitu a tedy vystoupení České republiky z EU odmítáme spolupracovat s jinými. Není tomu tak. Jako důkaz předkládám naše zásadní rozhodnutí a návrh ústavního zákona.

11.4.2020 v 23:29 | Karma článku: 33.19 | Přečteno: 1424 | Diskuse

František Matějka

Děkuji za fantastickou příležitost zažít upřímnou solidaritu v této zemi

Koronavirus přinesl strach, zmar, nenávist i kýbly žluče. Přinesl ale také očekávání, naději, víru a nové příležitosti. A hlavně přinesl upřímnou a dobrovolnou solidaritu, jaká tu nebyla desítky let. Nevěřil bych, že to zažiju.

29.3.2020 v 19:22 | Karma článku: 38.87 | Přečteno: 1645 | Diskuse

František Matějka

Byl jsem tam. Happy Brexit Day, jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne

Představte si to. Stojíte na jednom místě a ani se nehnete. Na rozdíl od Dobytí severního pólu Járy Cimrmana a slavného „Jdu na sever. A už jdu na jih!“, nemusíte udělat jediný krok. Jednu vteřinu jste v EU a druhou už ne.

5.2.2020 v 19:14 | Karma článku: 44.41 | Přečteno: 4911 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Několik poznámek k židovskému osadnictví

Je to zvláštní paradox. Věci, které jsou naprosto samozřejmé, se obtížně obhajují a vysvětlují. Zejména, trvá-li většina sveřepě na opaku: že samozřejmé nejsou. Příkladem jsou židovské osady v Judeji a Samaří (na Západním břehu).

18.6.2021 v 18:20 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 86 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Skončí Babišovo (o)vládnutí?

Dovolím si udělat svou analýzu Babišova vládnutí, resp. politického působení. Plusem je, že rozetnul penězovody ke dvěma kdysi velkým stranám, ale zároveň mínusem, že je přesunul k sobě.

18.6.2021 v 12:48 | Karma článku: 11.59 | Přečteno: 248 | Diskuse

Alena Křehotová

Podzim budu mít fakt hustej - hlavně skrzevá volby

Ještě furt nejsem rozhodnutá skrzevá očkování. Od jara jsem si myslela, že do vakcíny od Moderny, kterou mi bodne moje obvoďačka, bych šla. Myslím si to stále, má to ovšem pár háčků - netuším, jestli moje obvoďačka očkuje a už

18.6.2021 v 10:26 | Karma článku: 14.61 | Přečteno: 290 | Diskuse

Jan Bartoň

Vondra o Klausovi k jeho kulatému jubileu

Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra napsal komentář k osmdesátinám Václava Klause, zakladatele ODS, českého premiéra a poté i prezidenta.

18.6.2021 v 9:00 | Karma článku: 25.27 | Přečteno: 668 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Několik poznámek k článku Kateřiny Konečné na jejím blogu

Europoslankyně Kateřina Konečná je dáma. Ovšem dáma komunistická. Tedy soudružka. A soudružky a soudruzi, jak známo, si rádi upravují historii k obrazu svému. Podle vzoru okupace rovná se bratrská pomoc.

17.6.2021 v 20:59 | Karma článku: 29.41 | Přečteno: 769 | Diskuse
Počet článků 1599 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6500

František Matějka (*1970) je předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky a ředitelem Národního střeleckého centra. Více informací najdete na www.frantisekmatejka.cz

Najdete na iDNES.cz