Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Usnesení sněmovny ve věci držení zbraní, hodné suverénního a svrchovaného státu. Projde?

28. 11. 2015 11:42:41
Držíte a nosíte zbraň? Nechcete být odzbrojeni politiky, kteří lžou, když tvrdí, že bez legálních zbraní ubude terorismu a budeme žít ve větším bezpečí? Občany chtěl odzbrojit už Hitler, Stalin, Mussolini nebo Mao Tze Tung.

V pátek dne 27. 11. 2015 se stalo ve sněmovně něco neuvěřitelného. Na základě iniciativy představitele sdružení LEX, založeného už v roce 1998 a bránícího zájmy všech legálních držitelů zbraní u nás, byl přednesen níže uvedený návrh usnesení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Je smutné, že v době, kdy jde primárně o bezpečnost občanů členských států, seděli v okamžiku přednesení návrhu v lavicích poslanci, kteří podle vlastních slov absolutně netušili, že něco takového Evropská komise chystá. Prý nesledují unijní agendu a tak jim to uniklo, včetně možných důsledků. Návrh usnesení:

- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje nesouhlas se záměrem Evropské komise zpřísnit kontrolu, evidenci, nabývání a držení zbraní, které jsou drženy a užívány legálně v souladu s vnitrostátním právem členských zemí Evropské unie.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise zasahovala do funkčního systému kontroly, evidence, nabývání a držení zbraní a střeliva nastaveného právním řádem České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyjadřuje podporu vytvoření všech funkčních opatření, které povedou k potírání nelegálního obchodu, nabývání, držení a jinou manipulaci se zbraněmi, střelivem a výbušninami.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá, aby Evropská komise v reakci na tragické události spojené s teroristickými činy v Paříži perzekvovala členské státy a jejich občany neoprávněným zpřísněním legálního držení zbraní.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky deklaruje, že každý občan České republiky, který splní stanovené zákonné podmínky České republiky, má právo držet zbraň a odmítá represi zákona dbalých občanů České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odmítá plnit zcela vágní opatření Evropské komise, které vedou k potlačení práv občanů České republiky.
- Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky pověřuje předsedu vlády České republiky, aby podnikl všechny právní a diplomatické kroky k zabránění přijetí takové směrnice, která by narušovala český právní řád v oblasti obchodu, kontroly, nabývání a držení zbraní a tím zasahovala do práv občanů České republiky.

V historii už tu byli lidé, kteří tvrdili, že zbraně mezi občany nepatří. Hitler, Stalin, Mussolini nebo Mao Tze Tung. Všichni přitom sledovali vždy jediný záměr. Odzbrojit občany, kteří by se mohli postavit na odpor vůči jejich moci. Všichni se přitom hájili tím, že jde o dobro a zajištění klidu a bezpečnosti, a že zbraně patří do rukou v podstatě jen silovým složkám státu.

Nejnověji se mezi ně zařadil za hlasitého potlesku řady evropských politiků předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Všimněte si, k čemu v Evropě dochází v posledních letech. Odpor k politice establishmentu EU a posilující opozice v národních členských státech, které jsou účelově označovány za protievropské. Opak je pravdou. Systematicky roste opozice protiunijní, která hájí tradice a kulturu starého kontinentu, žádá obnovu svrchovanosti, suverenity a samostatnosti při rozhodování uvnitř států a je tak navýsost proevropská. S ní roste i podpora mezi občany, kterou Brusel jen těžko vydýchává. A pak přijde unijním establishmentem podporovaná imigrační vlna v akci #přijímám, ale i teroristické útoky a násilí. Ideální stav pro utažení šroubů v zájmu pomyslného blaha všech, umožňující zakázat shromažďování občanů a jejich postupné odzbrojení.

Výše uvedený návrh usnesení podporuji do posledního písmene a dám si opravdu velký pozor, aby mi pro budoucnost neuteklo jméno jediného poslance či poslankyně, kteří budou hlasovat proti. Mít právo držet a nosit zbraň pro obranu života, zdraví a majetku, ale také na obranu skutečné demokracie před jejím zneužíváním a pošlapáním, považuji za základní přirozené právo občana státu. Závěrem připomenu slova, která by neměla být nikdy zapomenuta:

„Největší pitomost, kterou bychom vůbec mohli udělat, by bylo, kdybychom podřazeným rasám umožnili vlastnit zbraně. Historie ukazuje, že všichni dobyvatelé, kteří dovolili svým subjektům nosit zbraně, si tím připravili svůj vlastní pád. Vskutku, řekl bych dokonce, že umožnění přístupu ke zbraním spodině je sine qua non (nezbytná ingredience) pro svržení jakékoliv suverenity (státního aparátu). Takže nemějme žádnou domorodou milici, žádnou domorodou policii. Němečtí vojáci budou sami nést odpovědnost za udržování zákona a pořádku napříč okupovaným ruským územím, a systém silných vojenských (kontrolních) bodů musí být rozvinut k pokrytí celé okupované země.“ (Adolf Hitler, proslov u večeře, 11. dubna, 1942)

„Pokud opozice složí a odevzdá zbraně, bude dobře. Pokud odevzdat zbraně odmítne, vezmeme si je sami.“ (Josif Visarionovič Stalin)

„Opatření, která jsou přijata k obnovení veřejného pořádku, jsou: ze všeho nejdříve, eliminace takzvaných subverzivních elementů. ... Jsou elementy nepokoje a subverze. Za úsvitu každého konfliktu dávám kategorický rozkaz k zabavení co největšího počtu zbraní všeho druhu. Tato konfiskace, která pokračuje s nejvyšší energií, nám přinesla uspokojivé výsledky.“ (Benito Mussolini, projev před italským senátem, 1931)

„Veškerá politická moc přichází z hlavně střelné zbraně. Komunistická strana musí ovládat všechny zbraně, aby žádné zbraně nemohly být nikdy použity k přikazování straně.“ (Mao Tze Tung, 6. Listopadu, 1938)

Autor: František Matějka | sobota 28.11.2015 11:42 | karma článku: 43.94 | přečteno: 4684x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.17 | Přečteno: 12152 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24377 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.90 | Přečteno: 15525 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8770 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Pavlíček

Samizdat III.: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Teoreticky by nás lidé ve vedení společnosti za naše daně měli chránit před nebezpečím, tihle nás okrádají, předhazují nás lobbistickým skupinám, oligarchům s jejich subvencemi a dotacemi, tisknou peníze a zadlužují nenarozené

26.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Aleš Merta

Dovozem levné pracovní síly k vyšším mzdám?

Téměř všechny politické strany nám před volbami slibují růst mezd a naivní občan jim to „žere“, protože tato perspektiva je velice lákavá.

26.9.2017 v 13:23 | Karma článku: 6.72 | Přečteno: 210 | Diskuse

Jiří Nápravník

Co jsi dělal před 28 lety?

Budeme se stále zabývat tím kdo a co dělal před listopadem 89? Myslím, že již dávno nadešel čas lidi posuzovat podle toho co dělají a jak se chovají dnes.

26.9.2017 v 13:14 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 264 | Diskuse

Adam Tomáš

Spotřebitelé všech zemí ochraňte se sami!

S odstupem několika dní musím reagovat na proběhlou „superdebatu” trojek a čtyřek ve vedení politických stran, které mají určitou šanci dostat se do sněmovny. Tragikomedie v duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

26.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 10.20 | Přečteno: 434 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Proč hnutí Ano vyhrává předvolební průzkumy?

V podstatě od posledních voleb v roce 2013, vždy vyhrává předvolební průzkumy hnutí Ano. Dokonce těsně před volbami strmě stoupá. Asi vás zajímá proč?

26.9.2017 v 11:11 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 1211 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6486

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.