Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Libertariáni by měli být první v boji proti islámu v Evropě. Vítězství islámu by totiž libertariánství zadupalo do země

16. 08. 2015 0:38:19
Mnoho libertariánů je přesvědčeno, že postavit se tvrdě proti islámu je v rozporu s jejich filozofií. Já tvrdím, že si svým postojem k islámu podřezávají vlastní větev. V lepším případě jen tu větev a nejen svojí.

Islám není náboženství, srovnatelné s jinými. Islám je politická ideologie, která má za cíl řídit chod všech (!) věcí a dění na Zemi, a jejíž vrcholní světoví představitelé institut náboženské víry zneužívají k tomuto primárnímu cíli. Islám nemá nic společného s občanskými svobodami, které jako základ společenského soužití libertariáni prosazují. Nemá nic společného s rovnoprávností občanů bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, rodu nebo jiného postavení, jak na ni pohlíží například Ústava České republiky. Fakt, že stejně jako mezi ostatními, libertariány nevyjímaje, jsou i mezi muslimy ti sluníčkoví, na výše uvedeném nic nemění. Jakmile dojde na silové lámání chleba, dostanou příležitost pudy a nikoli racionální uvažování. Vždy to tak bylo, je a bude - status quo, jsme jenom lidé. A v tom má islám před křesťanskou či ateistickou částí civilizace navrch, neboť je v podstatě řízen vojensky či polovojensky.

Mnohokrát jsem zde prezentoval názor, že stát, který někteří idealističtí libertariáni dokonce považují za nepotřebný přežitek, se má starat jen o tři věci. Silná armáda má chránit stát vůči ohrožení zvenčí, policie má chránit občany uvnitř státu a nestranné soudy mají dbát na dodržování práva. Jsem však realista. Tento ideál není v lidské společnosti dosažitelný. Něco jiného je filozofie a něco jiného pak reálná politika založená mimo jiné na existenci voličů, z nichž, soudě podle letitých a stále se opakujících výsledků voleb v různém podání barev, je většina lidí připravena skrze volby připravit o soukromý majetek menšinu. A to je obdoba násilí, byť legalizovaného současným psaným právem.

Ano, chci maximálně štíhlý stát, který se neplete lidem do jejich života do okamžiku, než tito lidé sami začnou fyzickým či jiným násilím poškozovat jiné. Nechci stát v současném socialistickém pojetí. Stát, který všem bez rozdílu od rána do noci linkuje, jak mají žít, co je správné říkat, co je správné si myslet – a státně nesprávné myšlenky a jejich projevy potírat a lidi za ně perzekvovat. Co ale nechci víc, je ohrožení současného stavu, u kterého je alespoň možné hlídat a ovlivňovat míru svobod, útokem islámu zvenčí. Islámu, který není ničím jiným, než jinou obdobou diktatury. Je smutné, že si výše uvedené libertariáni neuvědomují. Rozumím a ctím jejich pohled na svět. Je to pohled na svět dle mého soudu ideální, avšak předpokládá, že všichni lidé jsou rozumní a veskrze mírumilovní. Jenže takoví lidé nikdy nebyli, nejsou a nebudou.

Islám je přímým ohrožením všech hodnot, na kterých stojí západní civilizace. Libertariáni, aktuálně zejména například ti ve Svobodných, pokud chtějí mít možnost získat skutečný vliv na politické moci a alespoň něco ze svých idejí ve společnosti jednou třeba prosadit, by měli být první v řadě, kteří islám nejen v České republice odmítnou, neboť jeho rostoucí síla v Evropě, v kontextu vymírání západní civilizace a rostoucího počtu muslimů ve světě, může v době budoucí znamenat, že jejich veřejný projev nebude zdaleka jen řezáním vlastní větve, pokud jde o řezání. Cílem liberálních myšlenek nemůže být idealistická záchrana celého světa, protože ta je neproveditelná. Součástí liberálních myšlenek se musí stát i myšlenky na násilí v různé podobě a různé intenzity v obraně proti těm, jejichž cílem je likvidace liberalismu jako celku. A o to islámu, když se podívám na vývoj ve světě, zcela bez pochyby jde.

Autor: František Matějka | neděle 16.8.2015 0:38 | karma článku: 43.81 | přečteno: 3879x

Další články blogera

František Matějka

Referendum o Evropské unii bude. Není otázkou, jestli bude, ale kdy bude

Stále častěji zaznívají slova o tom, že lidé nemají na to se rozhodnout správně, což však v době vstupu do EU zjevně nevadilo. Pro volbu prezidenta přímé hlasy voličů nevadí, rozhodnout o osudu vlastního státu však už nesmí.

1.7.2017 v 19:00 | Karma článku: 48.17 | Přečteno: 12152 | Diskuse

František Matějka

Konec přešlapování. Střelci si budou muset vybrat. Buď ohnou hřbet, nebo si vyberou czexit

Zapomeňte na to, že nepřítelem EU je terorista s ilegální zbraní. Terorista slouží jako záminka k utahování šroubů. Nepřítelem EU je ve skutečnosti slušný občan členského státu, který má zbraň legální.

8.12.2016 v 11:05 | Karma článku: 48.70 | Přečteno: 24377 | Diskuse

František Matějka

Evropská komise navrhuje, aby dal stát povinně lidem práci. Tam už jsme byli. V padesátých

Brusel přišel s návrhem pilíře nových sociálních práv v EU. Držte si své peněženky. Stát by měl, mimo mnoho jiného, zajistit všem lidem po škole práci. Naše padesátá léta jsou zpět. Komunisté tomu tehdy říkali umístěnka.

22.11.2016 v 19:33 | Karma článku: 47.90 | Přečteno: 15525 | Diskuse

František Matějka

Kauza Brady. Když se dva perou a baví o ničem, třetí se smějí a řežou svobodu

Antichartista Bartoška zase podepsal, Krnáčová dala po prezidentovi Číny i Bradymu klíč od Prahy, na Staromáku mluví o svobodě lidé, kteří tlačí EU, a Vojtěch Dyk s mobilem vyrobeným v Číně bojuje za lidská práva.

30.10.2016 v 10:36 | Karma článku: 47.61 | Přečteno: 8770 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Pavlíček

Samizdat III.: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Teoreticky by nás lidé ve vedení společnosti za naše daně měli chránit před nebezpečím, tihle nás okrádají, předhazují nás lobbistickým skupinám, oligarchům s jejich subvencemi a dotacemi, tisknou peníze a zadlužují nenarozené

26.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Aleš Merta

Dovozem levné pracovní síly k vyšším mzdám?

Téměř všechny politické strany nám před volbami slibují růst mezd a naivní občan jim to „žere“, protože tato perspektiva je velice lákavá.

26.9.2017 v 13:23 | Karma článku: 5.79 | Přečteno: 185 | Diskuse

Jiří Nápravník

Co jsi dělal před 28 lety?

Budeme se stále zabývat tím kdo a co dělal před listopadem 89? Myslím, že již dávno nadešel čas lidi posuzovat podle toho co dělají a jak se chovají dnes.

26.9.2017 v 13:14 | Karma článku: 10.37 | Přečteno: 250 | Diskuse

Adam Tomáš

Spotřebitelé všech zemí ochraňte se sami!

S odstupem několika dní musím reagovat na proběhlou „superdebatu” trojek a čtyřek ve vedení politických stran, které mají určitou šanci dostat se do sněmovny. Tragikomedie v duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

26.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 10.20 | Přečteno: 430 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Proč hnutí Ano vyhrává předvolební průzkumy?

V podstatě od posledních voleb v roce 2013, vždy vyhrává předvolební průzkumy hnutí Ano. Dokonce těsně před volbami strmě stoupá. Asi vás zajímá proč?

26.9.2017 v 11:11 | Karma článku: 24.75 | Přečteno: 1198 | Diskuse
Počet článků 1575 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6486

František Matějka (*1970) je český bloger, držitel ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz. V roce 2013 se umístil na třetím místě, v letech 2014 a 2015 na místě druhém. Je předsedou celostátního politického hnutí Referendum o Evropské unii.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.